Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ismertek,...

Milyen kutyafajtákat ismertek, amik nagyon nyugodtak, és barátkozóak?

Figyelt kérdés
+ esetleg még csendesek
2014. szept. 5. 09:13
 1/8 anonim válasza:

Fajtatiszták közül az uszkárt ajánlanám első helyen. De felhívom a figyelmed, hogy a menhelyeken már olyan kutyák is vannak, amelyek ott "szocializálódtak" tehát a gondozók ismerik a szokásaikat, sőt ajánlani is tudnak igény szerinti természetű kutyust.

A kölyökkutyák azért - hiába sok függ a nevelésen, a- azért valamilyen szinten zsákbamacska, míg a menhelyi megmentetteknél elsősorban a hála, az alkalmazkodás a mérvadó. Az, hogy mennyire ugatós, szintén megtudható egy ismert (azaz menhelyen egy bizonyos időt eltöltött )kutyánál. A keverék kutyák ugatósabbak, viszont szívósabbak, sokkal kevesebbet betegek.

Én a menhelyről hoznék. (ha nem lennék épp most is kutyagazda telt házzal)

2014. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csabika1971 ***** válasza:
100%

Erre nem olyan egyszerű a válasz mint hiszed. Mert lényeges szempont mire szeretnéd konkrétan használni a kutyát. Mennyi időd van vele foglalkozni. Milyen kinézetűek tetszenek. Méretben pedig kicsit, közepest vagy nagyot szeretnél. És végül még ott vannak a mocskos anyagiak, hogy mennyi pénzt szánsz a kölyök vásárlásra.


Előbb nézelődj szerintem a kutyafajták közt, amelyik tetszik arra keres rá részletesen (pl Dalmata tulajdonságai). Majd ha tetszik valamelyik és szimpatikusnak tűnik arról felteheted itt a kérdést, hogy mi a vélemény róla.

Mert így nagy részt úgy is mindenki a saját kedvenceit fogja ajánlani mert azt tartja ideálisnak és barátságosnak.

Én Rottweilert tartok, nekem ő is nyugodt és barátságos. Ráadásul igaz barát, még gyerekeket sem féltem tőle. A gazdáért pedig ha kell tűzbe menne, legjobb kutyák közé tartozik a világon (ráadásul csendesek mert feleslegesen nem ugatnak). De valószínű ezzel sokan nem értenének egyet velem.

Remélem érted mit akartam ezzel elmagyarázni.

2014. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm :) sokat segítettél.

2-es: A kutya inkább családi kutya lenne, szóval szereti akarom, és nem munkáltatni. :) napi 2 séta és 2-3 óra játék (természetesen NEM evés után). A kinézet nekem teljesen mindegy, mivelhogy engem nem a külső motivál. A méret is teljesen mindegy. Én inkább azokat az extraminiket nem szeretem, és nem is tartanék, de ha az olyan lenne, mint amilyen a leírásban van, akkor természetesen elfogadnám (még ha valami szaporítós alany, akkor is tudnám szeretni). Természetesen állatorvosi ellátást biztosítanék és kaját is annyit vennék, amennyi kell. A kölyök kutyára az, hogy mennyi pénzt adnék a megvételére, azt pontosan nem tudom olyan 70E lenne, de természetesen a menhelyre is bekukucskálnék.

2014. szept. 5. 09:51
 4/8 csabika1971 ***** válasza:

Családi kutyák:

A lista vezető - Golden retriever: ő legnépszerűbb, gyengéd és ragaszkodó, imádja a gyerekeket (kb 20-50E ft)


Labrador retriever: szelíd és barátságos, viszonylag nagy a mozgás igénye miden sport tevékenységre kaphatóak a gazdival. (kb 60E ft)


Boxer: igazi családi kutya és őrzi is a házat és a család tagokat. Egyedül állóan erő szint felméréssel játszi a gyerekekkel, a többi kutya fajnak nincs ekkora érzéke ehhez mint neki. (kb 50-100E ft)


Newfoundland: Ő egy nagy kutya. Imádja a gyerekeket, igaz barátjuk. Kedves és szelíd, türelme legendás. Jeges vízbe begázolna a csecsemőért. Szőre viszont sok gondoskodást igényel, hogy szép legyen. Árukat nem tudom, szerintem az országban nincs túl sok.


Na hirtelenjében ezek tudnám javasolni, ezeken kívül persze vannak még. De ők a legnépszerűbbek, és nem véletlenül.

A kis testű kutyákat meg hanyagoltam. De ők a: Tacskó, Cavalier King Charles spániel, Uszkár, Beagle.


Ennyi. Jó szórakozást hozzá bármelyiket is választod.

2014. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
GOLDEN RETRIEVER!!:)
2014. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez egyedfüggő is. Én ismerek egy balhés labradort is, meg egy kenyérre kenhető lusta staffordshire terriert is, de van itt az utcában egy vérszomjas uszkár is :D


Az én pörgős, zsarnokoskodó (:D) kutyám pl. a beagle kutyusokkal jön ki a legeslegjobban, na azokkal eddig soha semmi konfliktusunk nem akadt :) De a beagle elég ugatós... Hasonlóan vagyunk a bullterrierekkel, velük is mindig remekül kijön.


Én a helyedben menhelyről hoznék egy idősebb (tehát felnőtt) kutyust, akinek már megvan a kialakult személyisége így nem visztek haza zsákbamacskát :)

2014. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Labrador. Genetikailag nem képes bántásra, gyerekeket nagyon szereti, nyugodt természetű. AZ első évben sajnos nagyon rágós, mindent tönkretesz, de aztán lenyugszik.
2014. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
goldeeeen retrieeeverrr nekünk is az van,gyerek imádó!!!!!!!!!!!!!!!!!!! még az ismeretleneket is farkocsóválva és "mosolyogva,, fogadja
2014. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!