Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivihetem a kertbe a kiskutyám...

Kivihetem a kertbe a kiskutyámat? (Lent bövebben)

Figyelt kérdés
Most 7 hetes és kapott egy oltást, ami szerint 2 hét múlva kivihetem sétálni, ez idö alatt a kertbe kivihetem, vagy sem?

2014. szept. 5. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy kiviheted! A kertbe csak nem mászkálnak kóbor kutyák halomra...
2014. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha se kutya, sem macska nem járkál, akkor igen.
2014. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
7 hetes?... Inkább ne vidd. 6 hetesen kapják az első oltást, és kb. 12-14 hetes korukra válnak TELJESEN védetté. Az a kérdés honnan van a kutya? Ha szaporítótól akkor én nem vinném sétálni legalább még 1 hónapig, mert amúgy is gyenge lehet az immun és idegrendszere. Ha találtad vagy valami ilyesmi akkor is várj még. 7 hetes kiskutya még nagyon pici, az anyja mellett lenne a helye legalább még egy hétig.
2014. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a kertbe kiviheted (márcsak a szobatisztaság miatt is), de NAGYON FIGYELJ RÁ. Ha megszagolja egy beteg állat vizeletét/ürülékét akkor már lehet hogy annyi neki...
2014. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen körülmények között volt a kiskutya az alomban. Ha lakásban nevelkedett, elzárva, immunrendszer erősség csak, amit az anyától kapott szopás által.

Ha "ridegtartásból" jött, van már annyi ellenálló képessége, hogy egy udvaron várhatóan nem fog elkapni semmit bacit.

2014. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem sétálni vinném, hanem egy picit a kertbe,hogy ismerkedjen az új helyével. A kutyus eddig csak házban volt.
2014. szept. 5. 12:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Kijelölsz magadnak egy helyet az udvaron, ahol ezentúl akarod, hogy piszkoljon a kutya. Pórázon oda kiviszed mindig és vársz, hogy sikerüljön a produkció. Amúgy szerintem saját udvaron veled együtt kis idő nyugodtan mehet. Amennyi baci ott van, azt simán be is viszed a lakásba te magad is. Persze, azt nagyon figyelni kell, ne szedjen fel semmit a földről. Első gyakorlásnak amúgy is remek dolog megtanítani, hogy máskor se tegye ezt meg sehol sem.

De valóban a te döntésed, reszkírozol, vagy sem.

2014. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
lehet hogy nem fog tetszeni, de én 7 hetesen az alomba vinném vissza, nem a kertbe.
2014. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, de ez a kiskutya még nem lehetne nálad, kivéve ha találtad az út szélén. PONT.
2014. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel eléggé össze-vissza válaszokat kaptam felhívtam az állatorvost, azt mondta, a földre maximum úgy tehetem le, ha ráterítek egy takarócskát és csak azon van, valamint kivihetem sétálni ölben néhány percre. Szóval erröl ennyit..
2014. szept. 9. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!