Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szeretném meg tanítani a kutyámnak hogy hozza vissza a labdát.

Ha szolok neki hogy hozza vissza a labdát, vissza is hozza és ha azt mondom, hogy ereszd akkor le is teszi a lasztit, eddig megy.

A probléma az hogy nem tudom el venni tőle mert ha nyúlok oda akkor felkapja és elfut, de nagyon látványosan kifejezi azt hogy nem fogja oda adni, mert rá teszi a lábát a lasztira.

Hogyan értessem meg vele hogy nem el venni akarom a labdát?

(Előzmény:

Nem régen kaptam meg egy 8éves terrier kutyát.

Amit egyből fel fedeztem, hogy nagyon domináns illetve nem tanítottak neki semmit se.

Lassan érzem azt hogy kezdek már falka vezér lenni a szemébe.)

((egyébként nagyon gyorsan tanul!))



2014. szept. 5. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
ha Te lennél a falkavezér, akkor nem birtokolná a labdát, hanem átadná. 8 éves kutyihoz, türelem kell. próbáld juti falattal "motiválni".
2014. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Amikor leteszi akkor lépj oda, ha fel akarja venni a labdát, akkor szólj rá. Elvileg ha letiltod, akkor nem szabad felvennie. Később aztán már nem kell majd tiltani, tudni fogja, hogy mi a "rend".


A letiltás, letiltás legyen. Tehát ha rászóltál, hogy "nem" akkor utána nem érhet a lasztihoz.

2014. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 es vagyok. Vagy és ez talán a finomabb megoldás, amikor lerakta megdicséred jutifalat és közben felveszed a lasztit. Jó esetben a falat fontosabb lesz, mint a laszti:)
2014. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem én vagyok a falkavezér.

De nem egyből megy ez a dolog folyamatosan tanítom illetve fokozatosan veszem át a helyét.

Igen csináltam már azt, hogy amikkor el engedi akkor jutalomfalattal el vettem a figyelmét és (persze meg kapta a jutalmat), akkor én gyorsan el vettem tőle a labdát, csak ő akkor keresi ,hogy hol a laszti és utána meg mutatom neki a lasztit és eldobom.

De ezt már lassan 3napja tanuljuk és jutalomfalat nélkül nem adja ide:(

De lehet, hogy ez a letiltás jobb lesz, mert egyben a vezérségemet is erősítem!

2014. szept. 5. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Használj két azonos labdát. Az egyiket eldobod, visszahozza, megdicséred, és eldobod a másikat neki.
2014. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulja meg a "hagyd" parancsot. Nálam ez annyit tesz, hogy ha valamivel foglalkozik és én azt mondom hagyd, akkor mindegy mi az (tárgy vagy kaja) ott kell hagynia, át kell engednie nekem. Szerintem hamarosan magától rakja a kezedbe a labdát :-)
2014. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!