Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak a Fogd! Parancsot?

Figyelt kérdés

Addig megy, hogy beveszi a tárgyat a szájába, de rögtön le is dobja.

A másik gond, hogy csak a labdáját és a kötelét veszi a szájába, mást nem.

Először azzal próbálkoztam, hogy amint bevette a szájába, rögtön elvettem és dicsértem, de nem tudom olyan gyorsan elvenni hogy ne engedné el! Most összeszorítom a száját és tartatom vele, aztán dicséret. De ha nem tartom a száját így is eldobja.



2014. aug. 20. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki ha tévedek, de nem ezt tanítják csibészelésen?
2014. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam h a "csibész!" vezényszót használják. De én most tárgy megfogására tanítom.
2014. aug. 20. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott is megtanítják neki azt hogy valamit megfogjon és csak parancsra engedje el. De attól hogy mondják neki hogy "csibész" még nem fogja tudni hogy mit akarnak tőle. Vigyed suliba.
2014. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom de nem is akarom csibészeltetni... Csak szórakozásból tanítom, és nagyon engedelmes, ezért nem fogom suliba vinni. Csak valamiért nem érti, mit akarok tőle.
2014. aug. 20. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát én soha nem szorítottam össze a kutyám száját. Viszont imádta a rongyos húzigálós játékot. Bármi amit a szájába vesz a kutya húzigálni szeretik. Majd ráhagyom , és el is rohan vele. Később már csak az eresztésre kell megtanítani, meg hogy visszahozza.
2014. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

klikkertréning.

szerezz valami klikkelő hangot adó dolgot. azzal kell klikkelni, mikor megvan a kívánt reakció. klikkelés után jön a jutalomfalat.


1. lépés: tudja meg mit jelent a klikkelés.

vagyis klikk - jutalomfalat, klikk - jutalomfalat (ezt ismételni) amikor összekötötte a hangot a dicsérettel, jöhet az igazi tanulás


nézd a videon.

először a tárgy iránti érdeklődést dicséri. De nálad már ez előbbre tart. akkor klikkelj, amikor szájába vette a tárgyat.

szájbavette klikk - jutifali (ismételni sokat!)


majd (video 3. perctől)

szájbavesz, pár másodpercig tart klikk (ezt ismételni)

Mindenféle tárggyal csináljátok.

és amikor szájbateszed, mondd neki a parancsot "Fogd"



napi gyakorlással menni fog.

Szóval parancsszót mondod, szájbaveszi, tartja klikkelés =dicséret.

ha ez megy, jöhet az ereszd parancs (3:44 videoban)

fogja a cuccot, odateszel az orrához egy kaját és mondod, h ereszd, elereszti klikk = jutalomfalat


később már nem kell orrához tenni a jutalomfalatot, elég a parancsot mondani, de mindig jutalmazz.



nem kell összeszorítani a száját.

beveszi klikk

később beveszi pár másodpercig tartja klikk

és ezt az időt kell kitolni, amíg tartja. később, mikor tanítod az ereszd parancsot is akkor már csak akkor klikkelsz, amikor bevette a dolgot a szájába, tartja, mondod h ereszd, elereszti és vége a gyakorlatnak, klikk = dicséret.


https://www.youtube.com/watch?v=l1ZajuATmeA


sok sikert

2014. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt nem egyik napról a másikra fogod elérni! Türelem is kell és napi gyakorlás. és napi tanulás max 10-15 perc, mert elfárad ám közben.
2014. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

még mindig én, aki a hosszú választ írta.

A klikkelés tréning azért jó, mert miután a kutya tudja, hogy a klikkelés a dicséretet jelenti, várni fogja a klikkelést!


És ezért tudod, benntartatni a szájában a dolgot. Vagyis addig tartja majd a dolgot, amíg nem klikkelsz, mert tudja, hogy a klikkelésnél már a jutalmat kapja, az a dicséret. :)

2014. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam valami mást.

Amikor húzogatósat játszottunk, mikor bevette a szájába mondtam h fogd! Erre megfogta és rögtön elengedte... :(

Hiába, beveszi rögtön jutalmaztam egy csomószor. De rögtön kiköpi.

Már egy hete tanítom. Azért furcsa mert általában nagyon gyorsan tanul, de most nem tudja, mit várok el tőle.

Lehet tényleg beszerzek egy klikkert : )

2014. aug. 21. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!