Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ösztönpróba (? )

Kicsicsajr1 kérdése:

Ösztönpróba (? )

Figyelt kérdés

Fejér megyében hol van lehetőség terelni?

Mennyi idősen lehet elvinni az ebet próba terelésre?

Általában 1 alkalom mennyibe szokott kerülni?

Törzskönyv nélkül is lehet terelőversenyre járni?



2014. szept. 6. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajtával szeretnél terelni? Minden fajtával máshol foglalkoznak. Én is Fejér megyei kutyás vagyok, engem is érdekelne, ha van errefelé lehetőség. :)

Viszont engedelmességi vizsgád van? Csak akkor engedik a kutyád birkák közelébe, ha biztonsággal kézben tartható és az állatokról is lehívható.

2014. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ösztönpróbához nem kell engedelmes vizsga. Egy egyszerű feladatatsort kell végrehajtani ott helyben. Lábnál követés, helyben maradás, behívás, és ezután bemehet a birkákhoz. Terelőösztönpróbához nem kell semmilyen felkészülés hivatalosan, az csak arról szól, hogy a kutyában megvan-e az ösztön. Van korhatár, olyan 9 hónap, 1 év körül lehet, nem vagyok benne biztos, már rég voltam, de ha beírod a keresőbe, kijön a szabályzata.

Terelni bármilyen korban lehet, legtöbb terelőkutyás ismerősöm aki terelni jár, már hazaviteltől ismerteti az állatokkal.

2014. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pulival szeretnék terelni, még nincs vizsgája, de szeretnék tenni csak még kicsi hozzá :)

Köszönöm a válaszokat

2014. szept. 7. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Tk nélkül nem kapsz hivatalos papírt ösztönpróbáról. Ahogy terelő versenyen is csak a nem hivatalos, vagyis a legalacsonyabb osztályban indulhatsz.
2014. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!