Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sebes a kutyánk orra a legyek...

Sebes a kutyánk orra a legyek miatt. Krémezzük, betadinozzuk, de ha begyógyul, ismét jönnek a legyek a közelben lévő istállótól. Mit tehetnénk, hogy ne szívják szegénykének a vérét?

Figyelt kérdés
Le is ragasztottuk többször is, de mindig leszedi magának.

#kutya #orr #seb #vérszívó legyek
2014. szept. 6. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a sertészsírt,bár úgyis lenyalja...
2014. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sertészsírt?! Még a sebre való krémet meg a betadint is lenyalja, nem hogy a sertészsírt!


Ami kimaradt:

a legyeket nem érdekli, hogy nyakörv + hiperszuper kullancs, bolha és legyek elleni spot on van a kutyán.. :S

2014. szept. 6. 17:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként te belekennél sertészsírt a vérző sebedbe?
2014. szept. 6. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha gyógyult a seb, tegyél rá légy elleni készítményt. Én nagyon sokáig Fly stop-ot vettem rájuk (lovaknak készült, citrom illatú krém, nagy kiszerelés, sokáig elég, de 5000 felett van egy nagy tégely).
2014. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt is lenyalná... a krémmel és a betadinnal is ezt teszi.
2014. szept. 6. 17:57
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát nézd, akkor vagy figyelsz rá, hogy ne nyalja le, vagy kiiktatod azt, amire mennek a legyek. Például nekünk a szomszédunk tartott disznót, annak a trágyájára mentek a legyek, tehát számunkra maradt az előbbi verzió.
2014. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem állhatok egész nap a kutya mellett...
2014. szept. 6. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan.

[link]


Légy ellen nagyon jó. Fürdesd meg vele a kutyát, a helyét, környezetét fújd le, rá egy hétre fújd át a kutyát is. Nekünk bevált, békén hagyják a legyek a kutyát.

2014. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálam a nyugger nj-t fújhatnám meg fürdethetném naponta 2x neostomosannal. Hiába fújom őket, ezek a dögök leszarják a nyakörvet, spot on-t, mindent. Sajnos nincs mit tenni, vagy figyelsz rá, vagy beengeded.

Nekem az Insecticide 2000 bevált, de azt is naponta fújni kell, kutyára kétnaponta és vigyázz, nehogy lenyalja.

Ha nemműködik, próbáld ki az eukaliptus-olajat.

2014. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bevált a neostomosan... egyszer megfürdettem vele a kutyát, utána hetente átspriccelem... legyeknek nyoma sincs... :)
2014. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!