Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Voltunk egy menhelyen, és gondolkodunk rajta, hogy örökefogadunk egy amstaff kutyust. Valakinek, akinek ilyen fajta kutyája van, tudna mondani pár hasznos tanácsot a neveléséről, vagy pár dolgot, amit érdemes tudni a fajtáról?

Illetve: lehet-e lakásban tartani? Megfelelően le lenne mozgatva persze...



2014. szept. 6. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő mozgatás mellett minden kutya tartható lakásban, a kérdés az, hogy mit értesz ez alatt.
2014. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Napi 3 séta vagy több. Egy reggel, mielőtt elmegyek iskolába. Utánna mikor hazajövök és egy hosszabb minimum 2 órás séta. Estére megint levinném sétálni, vagy elmennénk futni együtt. És aztán este lefekvés előtt egy rövidebb séta, hogy elvégezhesse a dolgát. Ezenkívül persze sokat lenne tanítva, játszva vele, kapna feladatokat, hogy szellemileg is elfáradjon. :)
2014. szept. 6. 19:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt, az a legjobb, ha lakásban van tartva, mert ez a fajta borzasztóan ragaszkodik a gazdájához, igényli, hogy a család része legyen.


Amit még tudni kell, hogy nem első kutyának való, nem tudom volt-e már kutyád, de az amstaff egy magabiztos, következetes gazdát igényel. Egyébként egy emberszerető fajta, terrier lévén igen mozgékony, napi 2-3 óra aktív mozgást (játék más kutyákkal, póráz nélkül szaladgálás) igényel.


Nagyon nemes cselekedet lenne az örökbefogadás. A menhelyen amúgy nem meséltek a kutyus természetéről?

2014. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt ott 3 amstaff kutyus. Az egyikről többet is beszéltünk a menhelyen dolgozó nővel. Azt mondta, kifejezetten okos és szereti az embereket, illetve nyugodt és barátságos. Aztán a másik amstaff kutyusnak ki volt harapva az oldala, mert összeverekedett régebben egy másik kutyával....

Egyébként nekem ő lenne az első kutyám, de apukámnak már volt régebben kutyája, és anyumnak is volt, mikor fiatalabb volt .

2014. szept. 6. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Szerintem ha ezt tudod neki biztosítani tényleg minden egyes nap, akkor csodálatos élete lesz nálad. :) Arra figyelj, hogy minél többet vidd más kutyák közé, mert ennél a fajtánál különösen fontos a korai szocializáció.

Első kutyának tényleg nem szokták a staffit ajánlani, de nem olyan szörnyen nehéz esetek, úgyhogy ha sokat foglalkozol vele kezdettől fogva, és odafigyelsz a nevelésére, szerintem simán bevállalhatod. Kutyaiskolára van lehetőségetek? Mert az mindenképp nagyon hasznos lenne, egyrészt, mert a kiképzők el meg tudnák neked mutatni, hogy hogyan bánj következetesen vele, másrészt meg ugye ott is sok más kutya és ember társaságában lenne, ami nagyon fontos.

Egyébként tényleg respect, hogy menhelyről akarsz kutyust hozni. Nem fogod megbánni, hidd el :)

2014. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Kutyasulit még nem néztem, de nagy városban lakunk, úgyhogy biztosan van. Ha nem is a városunkban, valahol a közelben biztosan... Egyébként a kutyaiskola elengedhetetlenül szükséges ennél a fajtánál? Mert nem tudom, anyuék megengednék-e, hogy elvigyem őtajd suliba vagy ilyesmi...
2014. szept. 6. 21:02
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
A kutyasuli minden kutyának fontos, mert egy megfelelő suliban nem feltétlen a kutyát, hanem téged tanítanak arra, hogyan irányítsd jól a kutyát, segítenek a jobb kötődés kialakításában, nem utolsó sorban pedig lesz egy megbízható kutyusod. A 100%os "hozzám"-ig szerintem mindenképp ildomos eljutni.
2014. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Abban tudnátok még segíteni, hogy átlalában mennyibe kerül egy kutyasuli? És hogy mikor kell elkezdeni hordani oda kutyust? Mármint hány hónaposan? :)
2014. szept. 7. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez sulinként változó, ahova én most járok, ott pl. "bérletet" kell venni x alkalomra, és attól függ az ára, hogy hány alkalomra veszel, de ahova régebben jártam ott 1500ft/alkalom volt :) De van olyan is, ahol az egész egy tanfolyam, ami engedelmességi vizsgával zárul, ott az elején kell befizetni egy nagyobb összeget, és végigjárni a tanfolyamot... Szóval mindenhol máshogy van, szerintem nézz utána, milyen kutyaiskolák vannak a városodban, és hívd fel őket, vagy menj el egyszer "felmérni a terepet".

Olyan 5-6 hónapos kortól szokták ajánlani általában, előtte inkább kutyaovi (igen, ilyen is van:)). De ha esetleg már 3 hónaposan elkezdesz járni vele, abból sem lesz semmi baj, véleményem szerint minél előbb, annál jobb.

Sok sikert a kutyushoz egyébként!:)

2014. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Mi néztünk több helyet is. van olyan, ahol alkalmanként kérnek pénzt, van ahol havi tagdíj van( ilyen helyeken meg kell nézni mit tartalmaz a tagdíj, mert van, ahol szoktak csalni). Mi havi tagdíjasra járunk, heti 2 alkalom, kezdő és haladó csoportjaik vannak, és 4500Ft-ért engedelmes képzést, apportot és ÖV-t is "adnak", valamint ebben az árban benne van a "konzultáció", tehát a csoporton belül az egyénekre is figyelnek, mindenkinek egyéni házifeladat van, és ugyan úgy vizsgára készítenek fel, csak egyéni a haladás üteme.

Van olyan, ahol tanfolyamot fizetsz (általában 30- 50.000Ft), ezek vizsgával zárulnak, viszont nem biztos, hogy adott idő alatt fel tudnak zárkóztatni, ugyanis van, aki baromi gyorsan tanul és hibátlan páros, meg vannak, akik kicsit lassabbak.

Nem árt amúgy körbenézni a piacon, rengeteg lehetőség van, meg kell találni a legszimpatikusabbat neked, ami nem mellesleg a legjobban illik a blökihez.

2014. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!