Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a húsmániás nagytest...

Mit adjak a húsmániás nagytestű kölyök kutyámnak (komondor), ha húson kívül csak ritkán eszik meg húslével leöntött tápot, abból is csak leginkább a Friskies-t vagy a Pedigree-t?

Figyelt kérdés
Reggel és este kap 1-1 farhátat, napközben meg bő 20 dkg tápot, húslével leöntve.Sok jobb tápot próbáltam már de csak ezeket a sz...rokat eszi meg így, ha van kedve.A tésztát vagy hasonlót kieszi a hús vagy a húslé közül.Májkrémmel átkent tápot azért nagyjából megette(a Brit-et így se)...na de ez megoldás??Eddig jól fejlődött (most 5 hónapos pont és 27 kg ,61 cm marmagas), de ezt nem tartom véglesen jó megoldásnak a fejlőséhez. Vagy hogy lenne a legjobb? Az értelmes tapasztalatokat nagyon megköszönném!

2014. szept. 7. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a BARF etetésnek az a legjobb:)
2014. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En is a barfot ajanlom. Viszont az is fontos lenne, hogy ne a kutya dontse el, mi legyen a vacsora. Ha nem eszi meg, amit adsz neki 10 percen belul, elveszed es majd megkapja a kovetkezo etetesnel.
2014. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Korgó gyomorral se ette meg a tápokat..és nem akarok ennél a farhát főzőcskézésnél többet pepecselni az etetésével, ha lehetséges! :D
2014. szept. 7. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
A korgó gyomornál is ment reggel-este a farhát?
2014. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Táplálás


Komondorunkat etethetjük kutyatáppal, vagy hagyományos módszerrel. Ez tenyésztő és tulajdonos függő.A kutyatáp etetése, tárolása, adagolása egyszerűbb, a minőségi kutyatápban megtalálhatóak mindazok a szükséges anyagok, amelyek a kívánatosak a fejlődéshez, majd felnőtt korban a kellő kondícióban való tartáshoz szükségesek, de a legjobb, ha ezeket a tápokat inkább csak kiegészítésként adjuk csontos hús mellé. Minden esetben azonban, amikor hozzánk kerül egy komondor, akár tenyésztőtől egy kölyök, akár tőlünk egy fiatal vagy már idősebb kutya, fontos megtudni mivel táplálták, mert a hirtelen váltás komoly hasmenést okozhat, ami egy kölyök vagy egy legyengült szervezetű kutyánál akár problémát is okozhat. A korábbi táplálékot fokozatosan váltsuk fel az általunk használttal, így elkerülhetőek az említett problémák. A tévhittel ellentétben a komondor nem eszik sokat, hiszen annak idején a pásztor mellett nem maradhatott meg az a kutya, aki kiette a gazdáját vagyonából. Így a tenyésztés fő szempontja lett az alacsony fogyasztás, aminek következtében a fajta megtanulta a lehető legoptimálisabban felhasználni a bevitt táplálékot. Kölykök esetében fél éves korig a napi adagot 2-3 részletben tegyük eléjük. A nagyobb csöves baromfi csontok etetése nem javallott, a nem kívánatos gyomor és bél sérülések elkerülése miatt. Marhacsontot és nem szilánkosan törő csontot adhatunk rágcsálás céljából 6 hónapos kor után. A már kifejlett komondoroknál figyeljünk arra, hogy étkezés után pihenhessen az esetleges bél problémák ( bélcsavarodás ) elkerülése érdekében. Friss ivóvíz állandóan legyen a komondor előtt.

2014. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy napig vártam , addig korgott a gyomra és már a kis gyerektől is el akarta venni a túrórudis papírt, olyan éhes volt.Másnap már nem vártam és farháttal indítottam, de délben újabb próba volt a táppal, este megint farhát...
2014. szept. 7. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt a két táp nagyon gagyi. Vegyél valami jobb minőséget, ha táppal akarod etetni. A legjobb szerintem azonban egyértelműen a nyers hússal való etetés, főleg ilyen ősi fajtáknál. Ráadásul jóval olcsóbb.
2014. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Másnap már nem vártam és farháttal indítottam


Miert? Ha azt akarod, hogy egye meg a tapot, a tappal kellett volna ujra probalkoznod. Ha tenyleg olyan ehes, megeszi. De ezzel csak o nyert, ha eleget hisztizik, ezek szerint megkapja, amit akar.

2014. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem adsz neki húst?

Főként most, hogy fejlődik nő. Tüdő, szív, vagy nyesedék nem olyan elképesztően drága, és jobban fejlődne tőle. Majd ha nagy bumburnyák, vissza lehet térni a tápra, egy kölyköt nem érdemes így éheztetni, főként nem ilyen sz.r tápokkal etetni.

2014. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyert a kutya:)) Farhát tetszik, hát kivárta, hogy este megint kapjon. Egy egész farhát elég komoly adag, még egy komondor kölyöknek is. Az pedig nem mérvadó, hogy a túrórudi papírt ki akarta szedni a gyerek kezéből.Egy egészséges kutya szinte mindig úgy viselkedik, mint aki azonnal éhenhal. Ha elé teszed az aktuális kaját, toporog, hogy mikor ehet végre. Napközben egy pici virsli után is úgy kap, mint aki egy hete nem evett.

A kutyád túl sokat kap enni.

2014. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!