Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta választás? Tudnátok...

Kutyafajta választás? Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
Egy könnyen tanítható és motiválható, lehetőleg közepes vagy nagytestű kutyust szeretnék, aki jól kijön más kutyákkal és háziállatokkal. Naponta kb. 2 órát tudnák sétálni vele, minden nap tanulnék vele legalább fél órát agyi fárasztás gyanánt, igyekeznék sokat vinni más kutyusok közé, és járnék vele kutyaoviba, és később suliba. Valószínűleg lakásban lenne. Szerintetek milyen fajta lenne ideális? Köszi előre is a válaszokat.

2014. szept. 6. 11:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff
2014. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
66%
szia:) szerintem a labrador megfelelő lenne neked:) nagyon okos és szép kutyák:)ha bármi kérdésed van a labradorokkal kapcsolatba akkor írj privátba:) (nekem is labradorom van)
2014. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen a labradort én is nagyon ajánlom.Csak az állatorvosunk azt mondta hogy öreg korára a csontjai fognak neki fájni de természetesen ez ne akadályozzon benne. Én a Boxert is ajánlom.Csak amikor pici nagyon rossz de tanítható.Jól kijön a házi állatokkal főleg a macskákkal imádja őket. Idegen kutyákat se bántott a miénk soha .Meg még talán a Golden retriever. Majd írd le milyen kutyát választottál :)
2014. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
én pedig a vizslát ajánlom, pont közepes-nagy testű, nagyon okos, könnyen tanítható, barátságok, nehéz elrontani és végtelenül szerethető, kedves kutya.
2014. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Az az igazság, hogy ne igazán szeretem a lógó fülű kutyákat, és a család többi tagja se (azért nekik is van ugye beleszólásuk).:( Persze nem kinézet alapján választunk, tudom, de nekem inkább a hegyes fülű, farkas kaliberű kutyusok tetszenek.:) Bár a golden retriver tetszik, és jókat hallottam róla, úgyhogy rajta gondolkozok. A labi is tetszene igaziból, csak hát... akiket én ismerek, azok mind olyan "bambák", és nem igazán hallgatnak a gazdájukra, maximum ha éppen éhesek. Persze ez egyedfüggő is gondolom, úgyhogy nem zárom ki őt sem :D

Ha van még ötletetek, légyszi írjatok még :)

2014. szept. 6. 12:16
 6/24 A kérdező kommentje:
A magyar vizsla tényleg jó ötletnek tűnik... De ő nem bántja a cicákat és a kisebb kutyákat? Csak mert ugye vadászkutya.
2014. szept. 6. 12:18
 7/24 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi. Leonbergi.
2014. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
labrador, golden retriever, német juhász
2014. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha már nem vagy fajtabolond, látogass el egy menhelyre, és válassz onnan kutyust! Idősebbek, fiatalabbak mind új gazdira várnak, kölykök is szoktak lenni, nézd meg pár menhely honlapját!
2014. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 makaroni100 ***** válasza:
Én a magyar vizslát nem ajánlom! Mégpedig azért mert nagyon nagyon sok mozgásra van szüksége! Irtad hogy csak 2 orat tudod sétáltatni ami neki nem elég ! Tapasztalatból mondom nekem is vizslam van és nagyon nagy kertünk van de egynap ketszer viszem sétálni! Nem azt mondom hogy nem lehet lakásban tartani sőt... nagyon sokan szokták ami egyátalán nem baj de csak ha naponta 5-6 szor mennek vele sétálni ebbol 1-2 egy hoszabb séta legyen! Ha igy megtudod oldani akkor semmi akadálya! Amugy a vizslanak is logó füle van :) Na én még ajánlom esetleg a Berni pasztort gyönyörű kutya bár neki is kell a mozgás meg mindnek de a Labrador és a Golden retriever us jó valasztas! :)
2014. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!