Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti este meg hajnalban is...

Ti este meg hajnalban is kiengedtetek a kutyatok pisilni/kakilni amikor szobatisztasagra neveltetek?

Figyelt kérdés

8 honapos, 2 kilos kutyus. Meg mindig nem szobatiszta pedig sokat viszem ki az udvarra meg setalni is. Ha kint vegzi a dolgat megdicserem.

Van hogy nem pisil/kakil be napkozben csak reggelre amikor felkelek.. Ez azert van mert este/hajnalban nem engedem ki?


Nyar miatt van hogy reggel 10kor kelek es addigra bepisil meg bekakil. Hogy tudnam ravenni hogy tartsa tovabb?


2014. aug. 5. 13:57
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"reggel 10kor"


vicces

mégis mit gondolsz, egy 2 kg-os kutyának mekkora hólyagja van? Mit vársz tőle, vízműtelep legyen?

2014. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, kiengedtem, illetve ki is mentem vele. De egy 8 hónapos kutyának már bírnia kellene reggelig, hacsak nem délután 5től van bent :) Nem tesz jót, hogyha hosszú ideig tartania kell, kb. 9 óra a normális, de egy két kilós kutyánál még az is sok. Kelj fel időben és engedd ki! Ha lusta vagy, akkor nem való neked kutya.
2014. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta, csak sokaig fent maradok mivel most még nem kell korán kelnem.


Kb este 10-11kor viszem le utoljara. Van hogy kibirja addig amig felkelek de van hogy nem.

2014. aug. 5. 14:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Éjfélkor fekszek le, de 6-7 körül leviszem a kutyát. Nem kifogást kell keresni, hanem levinni.
2014. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ha leviszed 10-11kor akkor állits órát kb reggel 6-ra, vidd le egy pisi kakira és utána aludj tovább, majd 10-kor mikor felébredsz vidd le megint..


az én kutyám10 kilós és 3 éves, de csak nagyon ritká 12 óráztatom, de ő felébreszt ha menni kell és nem hagy aludni (így volt akkor is amikor hajnali 1kor rátört a hasmenés, addig nyüszögött az ágyam előtt amig le nem mentem vele

2014. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszi! Akkor tobbszor felkelek, és kiviszem!
2014. aug. 5. 14:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha este 10-11 fele menetek wc-zni, akkor ne lepődj meg ha délelőtt 10-re be pisil. Ez 12 óra. Egy kutyától ne várd, hogy eddig visszatartsa a dolgát.

Sokan nem viccből kelnek 6kor, hogy levigyék a kutyát. Neked kell a kutyushoz alkalmazkodni és nem neki hozzád.

Szóval tessék reggel felkelni és elvinni sétálni.

2014. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig nyitva van az ajtó, amíg kölyök a kutya, hiszen nyilván nem fogja visszatartani 10-ig a pisit/kakit, amíg kelek. Szépen kimegy ha kell neki reggel, és visszafekszik általában aludni és együtt alszunk kb. 10-ig. :D

Első héten éjjel, hajnalban és reggel is kivittük 2 óránként. Aztán megtanulta, hogy bent nem szabad elvégenie a dolgát, hanem ki kell menni a résnyire nyitvahagyott teraszajtón. 1 hét után szobatiszta lett, majdnem teljesen, ritkán vannak csak balesetek.

Egy 2 kg-os kutyának soha nem lesz akkora hólyagja, mint egy nagytestűnek. Vagy csináltattok neki kutyaajtót, vagy nyitvahagytok valamit résnyire, vagy pedig felkeltek vele állandóan. De a legjobb lenne ha önállóan menne ki. Gondolom nem akartok 15 évig kijárkálni minden áldott éjjel. Nem tudja majd még felnőttkorában sem 8-10 órán át tartni, mint egy nagytestű.

2014. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sokan panelban élnek, ott nem tudsz ajtót csináltatni.
2014. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tudom, de a kérdező említett udvart, ő meg tudná tenni, legalább nyáron. :) Aztán, ha úgyis korán kell kelni, akkor már tök mindegy, viheti sétálni is a kutyust, de legalább most aludja ki magát, ha ennyire szeret aludni. :D
2014. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!