Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérletben lakom, most...

Albérletben lakom, most dobták be hozzám a társasház házirendjét. Mennyiben szabályozhatja ez a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Új építésű társasház, addig lakunk ott, míg el nem adják a lakást. A tulajdonos nyilván hozzájárult a kutyushoz, de a házirendben "érdekes" dolgokat olvastam. Pl.

- kutyát csak pórázon és szájkosárral lehet vezetni a közös helyiségekben

- belső udvaron még pórázon sem mehet keresztül a kutya

- albérlő lehetőleg ne tartson kutyát

- ha a kutya zavarja a lakókat a lakógyűlés közösen dönthet arról, hogy el kell vinnie a lakásból

Lakógyűlésen nem voltam, nem írtam alá semmit erről. Igazból csak az érdekelne, hogy ha esetleg beköltözik egy olyan lakó, aki nem szereti a kutyákat, kitehetnek-e onnan? Valóban mindent szó szerint be kellene tartanom?

Kistestű, jól nevelt kutyám van, mindig pórázon viszem le, de a szájkosarat már túlzásnak érzem, és azt is, hogy a házirend miatt mindig körbekerüljem a házat, mert nem mehetnék át vele az udvaron. Igyekszem mindenhez alkalmazkodni, mert így is nehéz kutyával albérletet találni, csak nem értem minek ennyi felesleges szabály... Hozzáteszem, még a madarakra és kis rágcsálók tartására is kitér a házirend...



2014. szept. 8. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pórázos dolog szinte mindenhol benne van.

Albérlő dolgába nem szólhat bele a házirend. Az a tulajdonos joga. Ez megkülönböztetésnek számít.

Nem dönthet a lakógyűlés a kutya elviteléről, csak akkor, ha az az állatvédelmi törvény valamelyik pontjával ütközésbe kerül.

Némely házirendben a lakók véleménye a mérvadó, és köszönő viszonyban sincs sok a joggal.

2014. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tehetnek ki, viszont rád szállhatnak annyira, hogy ne legyen kedved már ott lakni ... szóval ha kutyagyűlölő érkezik, akkor kötélidegeket kívánok! :/

Mivel jól nevelt kutyád van és pórázon tartod, nem lenne jogos, ha piszkálnának csak azért, mert megosztod az életed egy édes négylábúval.

2014. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sippara ***** válasza:
Közös helyiségekben póráz (szájkosár nem kell), minden mással meg kitörölhetik a seggüket. A helyedben kideríteném, ki dobta be, kinyomtatnám az állattartási rendelet vonatkozó részét, és bedobnám hozzá :)
2014. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!