Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyam...

Hogyan szoktassam le a kutyam arrol hogy megharapjon?

Figyelt kérdés

Kistestu ezert komoly karokat nem tud bennem tenni.

Mindenkivel baratsagos, de ha hozzaerek egybol jateknak veszi es harap.. nem lehet simogatni, fesulni sem.

Van hogy olyan aggressziv lesz hogy nekem tamad es harap teljes erejebol. Kozben neha morog is.

Ugy gondolom nem en vagyok a falkavezer hiaba probalkozom. A trukokket amiket tud azokat is csak akkor csinalja meg ha kap erte jutalomfalatot. Mellesleg behivasra is nagyon ritkan reagal. Kutysasuliba nem tudom vinni meg par honapig. Segitenetek? Hogy tudnam ezeket a problemakat megoldani?


2014. szept. 8. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Kutyaiskola kell neki, az az eset, amikor a picike kutyuli-mutyulit jól elkényeztettétek, senki nem csapott az szájára újsággal, ha odakapott a kezetekhez. Most mennyi idős? Általában 8-9 hónapos korban próbálják "átvenni a hatalmat", megszerezni a falkavezérséget.
2014. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak házhoz járó kiképzők, illetve kutyaiskoláknak írhatsz e-mailt, szoktak segíteni ha leírod a problémát és hogy te mit reagálsz ilyenkor
2014. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kapott kiskorában sokszor a seggére vagy az orrára. 9 hónapos ivartalanított kan kutyus. Csak pár hónap múlva tudok kutyakiképzot hívni. Addig mit tegyek?
2014. szept. 8. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés a felismerés, jó hogy tisztában vagy vele, hogy nem Te vagy a falkavezér a szemében. Túlzott kényeztetéssel nagyon el lehet rontani egy kutyát, de nem visszafordíthatatlan a dolog.


Fogd keményebben, mivel kicsi, Te vagy erőfölényben, ezt finoman éreztetheted is vele, ha harap, csípd meg a nyakánál és nyomd pár másodpercre a földre, majd ha lenyugodott, jöhet a dicséret, kis simogatás - merem feltételezni, hogy nem a simogatásra reagál így, csak éppen nincs kellően lefárasztva sem.

Akármilyen pici is, le kell mozgatni, vidd el sétálni, futni, labdázni, vagy ha így harap a cuccokra, akkor kötélhúzósat is játszhattok.


Saját kutyáimnál sosem alkalmaztam testi fenyítést, viszont a morgás remekül bevált, újonnan hozott menhelyi kiskutya nem engedett első nap a kajája közelébe, a másik, öregebb kutyámra is támadt - 2x "morogtam" rá, s közben a szemébe néztem, azóta nincs vele ilyen probléma, pedig ő staffi keverék.


A trükkök végrehajtását nem minden kutya tekinti szórakozásnak, fajtája válogatja.. egy border collienak, vagy bármilyen más terelőkutyának szüksége van a szellemi lefárasztásra is, azonban egy yorkienak vagy egy tacskónak tapasztalataim szerint nehéz bármit is tanítani úgy, hogy azt ne a kajáért csinálja. A tacskóm is megcsinál bármit (ugrik, kúszik, hempereg, támad, egyenesen ül, féloldalasan ül...), ha van kaja, szóval nem hülye kutya, csak éppen motiváció nélkül szrik az egészre.


A behívás ingermentes környezetben legalább sikerül? Ha nem, akkor először úgy gyakoroljatok, s amikor odajön adj neki jutalomfalatot/játékot - Te tudod mivel motiválható jobban.


De mindenekelőtt áll a lefárasztás, tegyetek hosszabb túrákat, így össze is szoktok, kellemes lesz az együtt eltöltött idő. :)

2014. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bolygó Hollandi válasza:
0%

A kutyád harap? Na, az nagy baj!

Van egy tuti módszer rá, én is ezzel szoktattam le, hogy harapdáljon engem.

Első lépés: Vidd ki a kutyádat az udvarra! Ha úgy gondolod a sajátod nem elég jó, próbálkozz a szomszédéval!

Második lépés: Keress egy lapátot(ha neked nincs, akkor ezért is fordulj a szomszédhoz).

Hamadik lépés: Miután a kezedbe vetted a lapátot, hívd oda magadhoz Rexit. Mint mindig, most is ráugrik a kezedre.

Negyedik lépés: A szabad kezeddel vágjál tiszta erőből négyet a fejére. Ha fél percig nem látod mozdulni, akkor ne ijjedj meg, ez ezzel jár.

Valószínű, hogy ezután már nem fog harapni. Ha mégis, akkor egy veszett zombikutya és menekülj ki a világból!

2014. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erdélyi kopónk is megpróbálta, hogy ő a falkavezér, belekapott a kezembe, morgott, vicsorgott, nem lehetett behívni. Azt a tanácsot kaptam, hogy szorítsam le a földre a nyakszíjánál fogva, jó erősen. És ezt csak egyszer kellett megtenni, többé nem próbálkozott. Aztán iskolába vittük, kemény házőrző lett belőle, de engedelmes volt mindvégig.
2014. szept. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lenyomtam a foldre a grabancanal fogva de meg idegesebb lett es nekem ugrott..
2014. szept. 10. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!