Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy megharapjon?

Figyelt kérdés
A kiskutyám németjuhász labrador keverék. 7 hónapos volt január.4.-én. Most elsőnek harapott meg úgy hogy bezöldült a kezem,szerintem azért mert elötte két fiú elkezdte zavarni és amikor visszajött hozzám elkezdett harapni,hiába mondtam h nem szabad,tovább harapdált egyre erősebben,lenyomtam a fejét a földre,a hogy láttam az egyik ilyen film szerüségbe,és ott a kutya lenyugszik és ha a kiskutyámnak ezt nem én csinálom akkor lenyugszik,nekem nem....utána megütöttem a fejét is és a hátsóját is....erre még dühösebb lett....kikötöttem egy fához és a szemkontaktust csináltam vele,de kevés idő után elnéz mikor a szemembe néz,a kikötés után elengedtem,és utána nem harapdált,csak utána kb 5 percre rá megint....nem tudom mért csinálja,elég sokat vagyok vele....:/

#leszoktatás #harapásról
2013. jan. 5. 07:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vannak technikák, amiről látom, hogy olvastál már, a gond csak az, hogy ezeket tudni kell alkalmazni is.

Egy jó kutyasulit ajánlok, aki ezeket megtanítja neked, mert nem mindegy hogyan csinálod!

Merre laksz? Van a közeletekben tükörsuli?

2013. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 csabeeeeee ***** válasza:
Ha rosszat csinál soha ne büntesd veréssel és ne is szorítsd a földhöz mert ha nem szakszerűen csinálod meg fulladhat vagy inkább csak még idegesebb lesz.Ezen kívül ez elképesztő nagy hülyeség hogy kösd ki és nézz a szemébe ha kutyát büntetsz semmi beszéd semmi szemkontaktus csak rá szólsz hogy csss ha azt akarod hogy ne harapdáljon kend be a kezed margarinnal!És mivel gondolom nagytestű sok mozgásra szüksége!Ha le vezeti az energiáit sokkal ki egyensúlyozottab lesz!
2013. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

M.-H. Alexandra : van kutya iskola,de nem fogom beadni kutyasuliba....akkor már azzal kezdtem volna hogy beadom,nekem olyan ötlet kell amit én magam is meg tudok csinálni.....

Csabeeee: Sokat mozog,minden nap 2 órát sétálok vele úgy hogy abból kb 10 percet van a pórázon,játszunk sokat itthon is,az energiáját levezetem....ha elolvastad amit kiírtam a kérdés után,akkor észrevetted hogy csak akkor harap ha fél...én erről szeretném leszoktatni,hogy ha fél akkor ne harapjon,mert mást nem harap csak engem,és sehol máshol csak a kezemen...

2013. jan. 5. 09:39
 4/17 anonim ***** válasza:
Kutyiskola nem arról szól, hogy beadod a kutyád, hanem ott vagy te is és téged tanítanak, te pedig az ott tanultakat alkalmazod a kutyával.
2013. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
M.-H. Alexandra : Tudom milyen egy kutyaiskola,elözö kutyánkat is beiratta apa,és hordta is....nem tudták csak a pacsit betanitani neki....annak meg nincs értelme mert mindnet tud...csak harap....és azt is csak akkor ha valaki megilyeszti,és akkor se másokat,csak az én kezemet....pedig kis korában sem ütöttem meg soha,most volt az első h megütöttem,alig büntettem,főleg ha visszajön akkor megdicsérem jutalom falatkával meg simogatással.....minden jó dolgot amit csinál megjutalmazom....de a harapásnál hiába szólók eréjesen rá,céltudatosan,nem halgat rám olyankor,olyan mint ha olyankor más kutya lenne....
2013. jan. 5. 09:47
 6/17 anonim ***** válasza:

Lökd félre a kutyit és hagyd ott egy jó időre egyedül, de ilyenkor a többi családtag se menjen oda hozzá és ne is szóljatok hozzá, de ezt ne szegje meg a család egyik tagja sem, mert azzal a kutyát összezavarjátok, aztán pár óra után odahívhatod magadhoz és játszhatsz vele. Tudom ez nem könnyű, de hidd el érezni fogja 2-3 alkalom után, hogy rosszat csinált.


Kutya suli: Nagyon sok a rossz iskola, ahol nem megfelelően képzik őket. És nem csak az a lényeg, hogy ott mindent megtanuljon, hanem, hogy a kutya szocializálódjon ez arra jó, hogy sok kutyával találkozik és nagy korába nem lesz ellenség neki az összes kutya akivel talizik az utatok (séta) során.


www.cerberoskutyaiskola.hu ezen az oldalon nagyon sok jó hasznos infót találsz, nekem 3,5 hónapos amstaffom van és pár tanácsot megfogadtunk erről az oldalról, ami bejött:)

2013. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Félreértesz, egy jó kutyaiskolában nem ilyeneket tanítanak, persze ezeket is, de ez nagyon másodlagos.


Ezt egy tükörsuli oldaláról másolom neked:


"Az alapfokú tanfolyam célja, hogy a gazdik megtanulják a kutya-kommunikáció, kutya-gondolkodás alapjait és felismerjék saját szerepüket a kutya nevelésében, azaz megismerjék a Tükör módszert. A megszerzett tudás fényében, oktatói segítséggel megtanítsák kedvenceiknek az alapvető feladatokat, és elkezdjenek dolgozni a helyes rangsor felállításán.


A tanfolyam elején a kutyákat méretük és habitusuk alapján 10-12 fős csoportba soroljuk, és mindegyik csoport élére egy vezető és egy segítő kiképzőt osztunk be. A foglalkozásokon a kutyák póráz nélkül dolgoznak, és a jól végzett munka jutalmaként nagyokat játszhatnak társaikkal (agresszív kutyák esetében a tanfolyam előtt egy szocializációs tréningen vagy súlyosabb esetben terápián kell részt venni). A tananyagot kiadott menetrenddel tesszük könnyen követhetővé.


Egy alkalommal kutya nélkül kell majd jönni, amikor is Korom Gábor előadását hallgathatják meg a gazdik és a klubtagok bemutatóján ízelítőt kapnak, hogy mi mindent lehet elérni egy kutyával nálunk. Az elméleti anyagot a “Tanuljunk kutyául” c. füzet kiadásával támogatjuk. Ez a bemutató és előadás nyitott, el lehet hozni a családot, barátokat, érdeklődőket.


A tanfolyam végén a gazdik a K99-es vizsgarendszer engedelmes ágazatának 1-es szintjén vizsgáznak kutyájukkal. A vizsgát követően alkalom nyílik a középfokú tanfolyam elvégzésére.



Tananyag:

•szocializáció, beilleszkedés a kutya-közösségbe

•lábnál követés pórázon és anélkül (vizsgafeladat)

•séta laza pórázon

•ültetés (vizsgafeladat)

•fektetés (vizsgafeladat)

•helyben maradás (vizsgafeladat)

•csoportkerülés (vizsgafeladat)

•behívás motivációval

•kínált és talált élelem megtagadása

•városi közlekedés, ingerhez szoktatás

•ismerkedés az akadályokkal

•kutyás játékok, vetélkedők

•válasz a gazdik kérdéseire, javaslat a problémák megoldására

•elmélet: a kutya származása, viselkedése, hogyan legyünk jó gazdái, miért fogadjon szót nekünk"


"A középfokú tanfolyamon a gazdik több házi feladatra, nagyobb elvárásra számíthatnak. Az első három héten a profi klikkeres tanítás fajtáit tanuljuk, és az ügyességi feladatokkal elkezdünk ismerni. A tanfolyam második felében az ösztönkezelésre, azaz a helyes rangsor kialakítására és fenntartására helyezzük a hangsúlyt. Itt a gazdik már komoly tekintélyre tesznek szert a megtanult technikákkal, melynek következtében kutyájuk teljes mértékben kézben tartható lesz, így bárhol elengedhetik és bármikor be tudják hívni.

A tanfolyam végén a gazdik a K99-es vizsgarendszer ügyességi ágazatának 2-es szintjén vizsgáznak kutyájukkal. A sikeresen vizsgázók beléphetnek a kutyasuli klubjába és ott folytathatják a munkát kutyájukkal, tetszőleges ágazatban. Akinek megtetszik a kiképzői munka, ez irányba is elkezdhet betanulni.



Tananyag:


•magas szintű fegyelem, szófogadás elérése

•tanítás mesterfokon (formálás klikkerrel)

•behívás minden körülmények között

•bójához küldés 10 méterre és ott fektetés (vizsgafeladat)

•akadálymunka: palánk és kúszó (vizsgafeladat)

•kézjelek 5 méterről (ültetés, fektetés – vizsgafeladat)

•megállítás behívás közben (vizsgafeladat)

•élelem megtagadás

•kutyás játékok

•elmélet: haladó tanítás, a kutya érzékelés, ösztönkezelés magas fokon, a büntetés 4 fokoztat, problémás viselkedések megoldásának 5 pontja"

2013. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a jó ötletet....kipróbálom :)


M.-H. Alexandra: Minden héten vasárnap a kutyamenhely a mi utcánk végén van,és a rétre viszik ki a kutyákat pihenni,és ezért viszem minden vasárnap a rétre a kutyámat hogy jól viselkedjen a másik kutyákkal....és ezzel sosem volt problémánk :) jól tud beilleszkedni egy kutya csoportba :)

2013. jan. 5. 10:47
 9/17 anonim ***** válasza:
De egy normális iskolában nem az a cél, hogy a kutya tudjon pórázon menetelni melletted, hanem hogy minden probléma megszűnjön. Az oktatók neked mondják meg, mit csinálj, így végső soron is te fogod helyre rakni a kapcsolatotokat. Amit csináltál nagyon nem volt helyes, láthattad, hogy nem is lett pozitív eredménye, csak még rosszabbá vált a helyzet. És ha ezt így folytatod, napról napra nehezebb lesz együtt élnetek a kutyával. Változtatni kell, tanulni kell, márpedig ez egyedül nem fog menni. Tudom, hogy a kutyasuli sokaknak azt jelenti, hogy a kutya pórázon, menetelés, ültetés, fektetés, stb. De normális helyeken a legfontosabb a kutya-gazda viszony rendezése, behívhatóság, szocializáció és a kötődés kialakítása. Az ilyen helyeken a pórázt, fojtó és szöges nyakörveket el is lehet felejteni, szerencsére.
2013. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
kend be a kezed vagy ahol harap vajjal ennyi.
2013. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!