Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy shih-tzut, de...

Szeretnék egy shih-tzut, de anyukám nem engedi tippetek van hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés
Neki is tetszik ez a kutyafajta, de nem engedi mert hullatja a szőr (igaz-e, és mennyire) meg mert büdös és a legfőbb gond a sétáltatás, amiért nem engedi. Egyébként panelban lakunk.Van tippetek milyen érvekkel tudnék előállni? 14/L
2010. jan. 18. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szia!azt tudom h nem hullajtja a szőrét,tehát ez is egy indok.mond neki h leviszed minden nap sétálni,és törőtsz vele sokat.
2010. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem értem, hogy miért gond a sétáltatás? egy kutyát napi 3-4szer le kell vinni, lehet, hogy anyukád attól fél, hogy a második héttől már ő sétáltathatja a te kutyádat. Meg lehet, hogy az ár is visszarettenti, egy shi-tzu elég drága, 100ezer Ft körül van...


Meggyőzni azzal lehetne, hogy bebizonyítod neki, hogy felelősségteljes vagy.


És a kutya szőre ápolásra szorul, annak ellenére, hogy nem hullatja nagyon (minimális mértékben minden emlős hullatja a szőrét - már amelyiknek van - még mi is)

2010. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem a kutyákat, anno én is szerettem volna egyet, mikor még panelban laktunk. És hálát adok az égnak, hogy nem lett mert csak szenvedett volna. Amúgy tudod-e hogy a Shih-tzunak naponta ápolni kell a szőrét? Volna rá időd? És a másik kérdés, miért okoz gondot a sétáltatás? Mert szerintem ha az időhiány az oka akkor szerintem ne legyen semmilyen kutyád, mert valószínűleg akkor arra se lesz időd, hogy tanítsd! Ezt nem bántásként mondom, de egy kutyának nagyon fontos a sétáltatás. Ugyanis, ha nem mozod eleget, még ugatós is lehet ami meg a szomszédokkal való csetepatéhoz vezet! Ha viszont a szőrhullás az oka annak hogy anyud nem engedi akkor javaslom válassz törpe uszkárt! Annak nem hullik a szőre csak ha fésülöd, viszont az ő bundája is napi törődést igényel. Ha pedig számításba jöhet valamilyen másikfajta állat, akkor szerintem dönts amelett (tengerimalac, hörcsög, törpenyuszi stb...
2010. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

A sétáltatás azért okoz gondot, mert fél hogy később rámaradna ez a gond, és a munkája mellett neki nem férne bele...

De majd megpróbálom kimutatni, hogy felelőség teljes tudnék lenni (mondom ezt most) Egyébként a nyáron szeretném, akkor több időm is lenne rá.

2010. jan. 18. 16:55
 5/15 anonim ***** válasza:
a shih-tzuknak egyáltalán nincs szaga, és a hosszú szőrű kutyák kevésbé hullajtják a szőrüket, mint a rövid.. az viszont tuti, hogy a szőrét ápolni kell rendszeresen...
2010. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
volt már ez előtt kutyátok? anyukád hogy áll az állatokhoz?
2010. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Anyukámnak kiskorában volt egy szer kölcsönbe, vigyáztak rá míg a szomszéd elutazott, és arról is maradt rossz emlék, a sétáltatásról meg hogy szétrágta a papucsát :D

Az állatokhoz úgy áll hogy szereti őket, de semmilyen állat nemvaló lakásba, főleg mindig ezt mondja :S

2010. jan. 18. 17:17
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem, akkor várd meg, még felnőtt leszel, akkor a te lakásodba azt tartasz amit akarsz:)... mert egy kölyökkutya bizony bekakil, bepisil, összerágja a bútorokat, cipőt... szóval azért nem gyerekjáték! és ha anyukád nem veszi jó néven, akkor nem tudod meggyőzni, mert ő csak azt fogja hajtogatni, hogy én megmondtam, mindent összerág, összekakil, pisil, nem beszélve arról, hogy azért nem két forint kutyázni, oltási program, megfelelő minőségű táp, felszerelések...
2010. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat hogy a gyerekek zöménél minden csoda 3 napig tart. Nem derül ki mennyi idős vagy, milyen felelősség teljes, de tiszteletben kellene tartani anyukád kérését, gondolom Ő ismer téged a legjobban és nem hiába ódzkodik a kutyától. Eljön az idő mikor saját lakásod lesz és akkor tarthatsz kutyát.

A shih-tzu aljszőrrel rendelkező fajta és valamennyire hullik a szőre, napi gondozást igényel. Rendszeres mozgást igényel és szeret a gazdi közelében lenni.

2010. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én kertes házban lakom és énis kértem anyukámtól kutyát. Megengedte és mos 1 és fél éves a kutyus és gondoskodom róla. Én tanítottam meg neki mindent. Ül, fekszik, marad, pacsi stb. Amúgy nekem keverékem van és kan. Mikor elhoztuk eleve szobatiszta volt, de kinn tartottuk, mivel nem kistermetű kutyus. Amúgy a kutyák egyáltalán nem büdösek, csak van egy alap kutaszaguk, amit nem is lehet érezni és nem hullatja a szőrt, de rendszeresen kell fésülni neki, főleg ha bent van. Nekem kint va a kutyám, nem hullik a szőre, de minden héten egyszer kikefélem neki. Mondjuk jóval rövidebb szőre van, mint a shitzunak. Mond azt anyukádnak, hogy gondoskodi fogsz róla, nem hullik a szőre és nem is büdös. Amúgy egy kölyök, mindent megrág, de könnyen lenevelhető róla és szobatisztaságra is kell tanítani, hogy ne bent végezze a dolgát. Az első időkben még be fog pisilni, kakilni. Estére tanácsos ketrecbe zárni, mert a saját alvóhelyére nem piszkít rá.
2010. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!