Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg a kutyat...

Mennyire viseli meg a kutyat ha uj gazdahoz kerul?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz 4 eves a nemetjuhaszom viszont itthon sok gyerek van es nem nagyon jon ki veluk ezert oda akarom adni masnak viszont nem tudom hogy ez mennyire viseli meg a kutyat es hogy meg tudja e szokni az uj helyet.Nekem hianyozni fog, de itt van kozel olyan helyen ahol lathatom majd, ha megsozkja az uj helyet nem lesz neki rossz ha engem ujbol latni fog ?

2014. szept. 9. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
ha fogod rendszeresen látogatni, akkor meg tudja szokni az új gazdit. Márha ragaszkodik hozzád.
2014. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 ***** válasza:

Nem lesz számára kellemes, ha a kutya szeret téged és ragaszkodik hozzád. Még akkor sem ha a másik helyen esetlegesen jobb dolga lesz mint nálad volt. Persze idővel hozzá értéssel, türelemmel megszokhatja, de téged nem fog elfelejteni ha szeretett.

De ez sokban múlik a kutya fajtáján, jellemén és korán.

2014. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szereted a kutyát, akkor ne az elajándékozáson gondolkozz, hanem próbáld kideríteni, miért nem szereti a gyerekeket. Sokszor előfordult már, hogy a kutyát a gyerekek bántották, és ezért nem szerette őket. Lehet hogy nálatok is ez a helyzet. A mi családunkban is előfordult, természetesen a gyerek lett megszidva, azóta tudja mit szabad a kutyával és mit nem. Inkább keress egy kiképzőt, vagy kutyasulit, ahol segítenek megoldani a problémákat, és csak a legvégső lehetőség legyen az elajándékozás.
2014. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is meg lehet nevelni a kutyát (szakember segítségével), és akkor nem lesz gond a gyerekekkel.

Másrészt meg ha már elajándékozod, akkor inkább messzire, hogy tényleg új életet tudjon kezdeni, mert nagy stressz az neki, ha majdnem otthon van, de mégsem, pláne, ha még látogatod is.

2014. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudja szokni, de a legjobb lenne, ha tényleg kiderítenéd az ellenszenv okát. Sajnos a gyerekek néha kegyetlenek ... és ennek többnyire a kutya issza meg a levét.


Ha mégis az elajándékozás mellett döntenél, akkor utána hagyd békén. A látogatásod csak összezavarná, ha többé nem lát, akkor pedig idővel megszokja az új családját.

2014. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én őrködök saját kutyákkal.

A főnököm nem rég vett egy nj.t. Ez a kutya csont és bőr, enni eszik de minden keresztül megy rajta. Vizsgálatok sora következett. Végülis a doki kizárt minden betegséget, teljesen negatív minden eredmény ( parazita fertőzések stb ) . Így arra jutottak hogy a kutya annyiszor cserélt gazdát, hogy stresszel még mindig, ezért megy minden keresztül rajta.

2014. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább elvinném kutyaiskolába, lehet, nem jól nevelitek, nem vagy elég határozott vele szemben, nem érzi azt, hogy te vagy a "főnök", egy német juhásznál ez nagyon fontos. Én várnék még az odaajándékozással, inkább több figyelmet szentelnék a kutyának, lehet, féltékeny a sok gyerekre, a kutyának is kell a szeretet, ugyanúgy igényli, mint a gyerekek, ezt kellene megbeszélni egy kutyaiskolában. A gyerekekre is jó hatással lenne, ha van kutya is a családban, ugye nincs megkötve? Az is frusztrálhatja.
2014. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!