Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nem baj, ha a kutyám úgy...

Az nem baj, ha a kutyám úgy kapja nyersen a húst (csontosat), hogy megveszem a húsboltba vagy hentesnél és még aznap oda adom? Tehát nem fagyasztom le, emiatt nem lesz férges vagy más baktériumot fog elkapni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek emberi fogyasztásra szánt élelmiszerek, szóval nem. Disznóhús az egyetlen, amit tilos nyersen adni.
2014. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen húsról van szó? Amúgy ha emberi fogyasztásra alkalmas, akkor nem hiszem, h baj lenne. Én is Barfoztam, de a szárnyasokat oda mertem adni neki fagyasztás nélkül is. A szarvast stb már nem, csak fagyasztás után.
2014. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sertést sem tilos, csak nem ajánlott, mert férgesedHET tőle.


Mi pl disznóvágáson mindig adunk nyers disznóhúst/vért a kutyáknak. Tanyán nevelt disznók, jó helyről, szóval nem félünk, hogy bármi bajuk lesz tőle.


És valóban, húsboltban emberi fogyasztásra való húst árulnak, megeheti a kutya nyersen.

2014. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a sertés nyersen igenis tilos, mégpedig nem a féreg, hanem az Aujeszky-vírus okozta gyógyíthatatlan és halálos álveszettség nevű betegség miatt.
2014. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze emberi fogyasztásra alkalmas,általában csirkefarhátat szoktam venni,csak úgy tudom,hogy ha pár napig lefagyasztanám akkor elpusztulnának a vírusok,de akkor nem lesz tőle baja.
2014. szept. 11. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A vírus nem pusztul el fagyasztástól, az a féreg, ami elpusztulhat tőle. Pont ezért kell a sertéshúst alaposan megfőzni és nem csak fagyasztani.
2014. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor így férges lehet a kutyám,még akkor is ha le van féregtelenítve?
2014. szept. 11. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:

A galandféregre speciális féreghajtó kell, a sima (ami a többi féreggel végez), az erre nem hat.

Ennek a petéi a disznóhúsban lehetnek benne (esetleg még a vadhúsban), a többiben nem.

Ha aggódsz a dolog miatt, érdemes felkeresni egy jó állatorvost. Ő bővebben fel is tud világosítani a témával kapcsolatban. :)

2014. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!