Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra, esetleg egy kijelölt helyre?

Figyelt kérdés
Van egy 17 hetes spánielem, egyszerűen nem akar szobatiszta lenni. Mire haza jövök a munkából az egész szoba tiszta pisi. Mit javasoltok, hogyan értessem meg vele, hogy "van ott egy hely, és oda kell végezni a dolgot"?
2010. jan. 18. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Sose büntesd meg csak ha rajtakapod. Egy kis pisit felitathatsz és odarakhatod arra a "helyre", a többit meg mosd föl úgy hogy ne érezze a szagát. Esetleg vele maradhatnál egy ideig otthon ha tudsz hogy rávezesd. Ő még kicsi, nem bír ki ennyit, nincs aki levigye napközben?
2010. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én az enyémet óránként levittem.ők még sokat pisilnek.-ha lent pisilt,megdícsértem megjutalmaztam.lehet nekem mázlim volt vele,de 3 nap alatt megtanulta.egyszer se pisilt be!!!éjjel sem.bár reggel korán vittem le,hogy szokja.megtanulta azt is,hogy az ajtó kapcsolat a bent és a kint között.de mindent megtanult hamar.
2010. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán van időnk, mert dolgozunk a párommal, és a napi 2-3 alkalom nem igazán elég neki, ahogy észre veszem. Rengeteget pisil. Az éjszakát azt kibírja, fent alszik velünk a galérián, de amint lejövünk azonnal csurgat, és ma is mire hazajöttem, az egész szoba úszott. Próbáltam már belenyomni az orrát, leszidni, amikor rajtakapom, ha lemegyünk, és lent elvégzi megdicsérem. Hiába végzi el lent, fent ugyanúgy. Tényleg nem tudom mit kellene csinálnom.
2010. jan. 18. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

A szobatisztaságra szoktatás az egyik legnehezebb feladat a néhány hónapos kiskutyáknál. A hat hónapos vagy ennél fiatalabb kiskutyák ugyanis képtelenek pár óránál tovább szabályozni a hólyagműködésüket. Ezért, ha naponta 4-5 órát vagyunk távol otthonról, akkor egyértelműen nem ez a megfelelő alkalom egy fiatal eb vásárlására. Ha azonban semmi akadálya egy új jövevény befogadásának, akkor is folyamatosan tartsuk rajta a szemünket és ne hagyjuk, hogy a szobába piszkítson. A nagyon fiatal kutyusokat minden második órában sétáltatni kell, főleg akkor, ha előtte ettek és játszottak is.

[link]

2010. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!