Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabunyós kérdés! Ebben az...

Kutyabunyós kérdés! Ebben az esetben engem is felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés

Kölyök nagytestű kutyámat (jelenleg 26 kiló), pórázon, szájkosár nélkül sétáltatom. Ő kötelességtudóan a bal lábam mellett halad. Egy nála jóval kisebb kutya egyszercsak kiszalad a nyitott kapun, gazdája sehol. A kutya felénk jön és ugat. Az én kutyám kötelességtudó, nem foglalkozik vele.

Eddig megtörtént eset, hálistennek megjelent a kutya gazdája és visszahívta, de vegyük azt hogy esetleg nem jön a gazda, és a kiskutyának sikerül az enyém közelébe férkőznie. Namostan az enyém most kezd érni, és már volt egy olyan eset hogy egy kistermetű kutya ugyanígy kiszökött, és csipkedni kezdte az enyémet. Akkor kocsival voltunk, szóval gyorsan elrángattuk a kis dögtől és betuszkoltuk a kocsiba. Annyira morgott rá, hogy féltünk, széttépi.

Ha viszont egyedül sétáltatom... És nincs kocsi amibe betuszkolhatom ilyen esetben. És a kis dög felcukkolja, ugat, morog, harapdálja, az enyém meg dühében esetleg kettéharapja a gerincét.

Olyankor 100% biztos hogy nem vagyok hibás, vagy ráfoghatják a kölyök kutyámra hogy veszélyes egyed, akkor szájkosár hiányában büntethető vagyok?



2014. szept. 12. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A büntethetőséged nem biztos,ez attól is függ hol sétáltok (az adott településen kötelező-e a szájkosár) illetve mi a bizonyítható a történetből.


Nyilván a kistestű gazdája rád fogja,hogy te vagy a hibás,de bizonyítható-e,hogy kirohant a kutyája,esetleg ő provokált stb.


Sok összetevős a dolog.


A megelőzésre tanácsolnám,hasonló esetekben ha van lehetőség vegyétek gyorsabbra a tempót és húzzatok el onnan,kutyát a lábad mellé ésnem hagyod "leskelődni",mert behergelheti magát.

Ha "menekülni" nem tudtok,akkor állítsd le a kutyádat,ültesd le,és te mindig úgy helyezkedj,hogy a 2 kutya között álljál,a kicsit pedig lehetőség szerint tessékeld el.


Harmadik észrevétel,kezdd el hozzászoktatni a kutyádat a kiskutyák társaságához,mert nem moroghatna a jelenlétedben.


Saját tapasztalat: Megtámadott minket hasonló körülmények között egy kaukázusi juhász.(Kirohant a kertből,mikor a gazda kiállt a kocsival)

Nem épp kistestű jószág :D Nekem amstaffom van (ugyebár őt sem kell félteni) de nem akartam végignézni egy amstaff vs kua bunyót.A kau belemart az én kutyámba,utolsó pillanatban álltam be a 2 kutya közé.Az enyémre rászóltam,hogy maradjon mögöttem,és úgy helyezkedtem,hogy a kau ne érje el.

Ekkor megjelent a kau gazdája,és elkezdett magyarázkodni,hogy ez már öreg kutya,nem bánt...(Na persze,azért vérzett a kutyám)..


Tehát nagyon hasznos tud lenni,ha 100%-ban irányítható a kutyád,és ilyen helyzetekben is hallgat rád.

2014. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, kutyát veszélyesnek az alapján nyilvánítanak, hogy embert harapott, nem pedig kutyabunyók alapján, de lehet, hogy tévedek.
2014. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi, zöld kezet kaptatok.

Folyamatban van a tanítása, 4 hónapja járunk vele iskolába, és nagyon okos, csak hát kamaszodik, feszegeti a határokat. Nem fullos még az engedelmessége, de amikor tudunk, gyakorolunk vele, késő este az urcán póráz nélkül gyakoroltatom vele a parancsszavakat. Csak még ilyen helyzetbe nem kerültem úgy hogy nem volt ott a párom, és hiába engedelmes a kutyám, nem mernék egy idegen kutya és közé beállni. Mármint persze ha ilyen kicsikről van szó akkor igen, de mostmár bennem van a félsz hogy lesz nagyobb is aki nekünk jön.

Amúgy hála istennek tényleg kötelességtudó, látta hogy jön a kis dög felénk, de tudta hogy most séta van, nem foglalkozott vele. Ha bunyó lett volna, az csak a kicsi hibájából.

2014. szept. 12. 18:01
 4/17 Firestorm ***** válasza:
100%
Soha nem a kutya a hibás balhé esetén,tehát nem a kicsi hibája lett volna,hanem a barom gazdié,aki nem biztosította azt,hogy a kutya ne jusson ki a kerítésen vagy kapun,illetve cseszett szocializálni a törpét,mert ugye minek is egy kistestű állatot szocializálni?... Tisztelet a kivételeknek!
2014. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem is a kutyát hibáztatom. Szerintem is a gazdát kell felelősségre vonni, ezért kérdeztem hogy lehet-e bajom ebből. Meg amúgy milyen büntetés jár egy ilyenért? Pénzbírság? Vagy nyakukba szakad az állatvédelem.
2014. szept. 12. 19:05
 6/17 Firestorm ***** válasza:
100%
Semmi nem jár érte.A gazdi felelőssége,hogy biztosítsa a kutyájának a nem kijutás lehetőségét.
2014. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

optimális esetben, nem megölni akarja, hanem "rendre" tenni. ez lehet egy harapás-eldobás-feldöntés. ha a "támadó" kutya ennek ellenére sem hagyja abba a támadást, és Te sem tudsz közbe lépni ( én simán rúgnám fel, a két kutya közé állva, ha engem vagy a kutyámat támadná, azt még csak túl éli ) akkor elkerülhetetlen a "komolyabb" harapás.

az én olvasatomban: gazda nélküli támadó kutya, élből törvénysértés, és jogos az "önvédelem".

2014. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első körben kutya nem lehet szabadon közterületen. Ettől függetlenül a kutyád másnak kárt okoz, tehát a legrosszabb, ami történhet, az szerintem az, hogy kifizeted az orvosi költségeket vagy a kutya árát részben/egészben.


Viszonylag jártasnak gondolom magam az állatvédelemben, de olyannal még nem találkoztam, hogy kutyabunyó miatt állatvédőket vontak volna be.


Egyébként pedig valóban nem lenne szabad, hogy harapjon a kutyád, ha cigánygyerekek potyognak az égből, akkor sem. Sajnos ez általános jelenség, hogy kis vakarcsok elszabadulnak és betámadnak, én úgy vagyok vele, hogy nekünk van több eszünk, próbáljuk meg mi kontrollálni a helyzetet a sipákoló/flexin csörlőző gazdik helyett.

2014. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az mindegy hogy a (pórázon lévő )kutyádat egy póráz nélküli palotapincsi vagy egy németjuhász támadja meg, a másik gazdi hibája.
2014. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

közterületen lehet szabadon a kutya.

felügyelet nélkül nem lehet szabadon.

de minek fárasztom magam................

2014. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!