Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hibás a szuka kutya gazdája a...

Hibás a szuka kutya gazdája a véletlen alomban? Felelősségre lehet vonni a kan gazdáját, ha kutyasétáltatás alatt történt a dolog és nem volt pórázon a kan?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségre vonni (sajnos) nem lehet, kivéve ha a szuka gazdája be tudja bizonyítani, hogy kára keletkezett a megtermékenyítés miatt, de ilyet Magyarországon szinte lehetetlen bizonyítani. Ugyanakkor a szuka gazdájának is ugyanúgy figyelni kell, tüzelés alatt nem szabad elengedni a kutyát, és meg kell próbálni elzavarni akár drasztikus módszerrel is a kéretlen "udvarlókat".
2009. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb önkormányzati szabályozás szerint tüzelő szuka nem sétáltatható. Esetleg bugyiban.

Közterületen a kan pedig csak pórázzal vezethető.

Döntsd el, hogy mi nyom nagyobbat a latban.

2009. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha most vemhesült akkor még nem késő ivartalanítani, vagy ha tenyészállat, akkor abortáltatni.
2009. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
buddhizmus, észak-amerikai (és ősmagyar meg hasonló) vallások
2009. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Hú, bocsi, az előzőt egy másik kérdéshez írtam volna válaszként, két ablak volt megnyitva és nem figyeltem... Bocsi...
2009. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,h önkormányzati előírás szerint nem lehet tüzelő kutyát sétáltatni? Ez egy oltári nagy baromság. És aki lakásban tartja a kutyáját?? Ez hülyeség.

Én azt gondolom,h a szuka és a kan gazdájának is van felelőssége a dologban. Sajnos nagyon sok kan kutyás gazdit nem érdekel,h elkap-e a kutyája egy tüzelő szukát... Jó néhány ilyennel találkoztam már...

Viszont ha a szuka gazdi nem akar tenyészteni (arra nem alkalmas a kutyája), akkor ivartalaníttassa a kutyáját! Abból meg ha próbálod elzavarni a kant, sajnos elég durva sérülések keletkezhetnek. Neked támadhat a kan. Vigyázni kell! Jobb ilyenkor oda szólni a kan gazdájának,h azonnal fogja meg az ebét, mert a tiéd tüzel. Illetve én ilyenkor (míg nem lett ivartalanítva a kutyám) mindig elkerültem a kutyákat messzire, sőt a látogatottabb kutyás helyeket is.

2009. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:

Csak a szuka gazdája hibás. Nehogy már a világ összes kankutyása pórázon sétáltassa a kutyáját, mert a te szukád tüzelni méltóztatik :DDD

A környékünkön élő (Istennek hála a kérdezőnél kulturáltabb) szuka kutyások bugyit és/vagy külön ilyenkorra félretett piros szövetpórázt használnak, az meg alap dolog, hogy nem engedem el kanok között a tüzelő szukámat, mert felesleges feszültséget okoz (ahogyan nem engedek el kanokkal domináns kant sem, ha más kanok vannak a futtatón).

2013. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vera25 ***** válasza:
Pontosan,nekem is szukám van,ezért ilyenkor bugyit hord.A másik meg az ha a kan póráz nélkül volt,és megugrotta a szukát,akkor a szuka gazdija épp hol volt?Ha tudta a gazdija,hogy tüzel mar pedig tudnia kellett,és mégse figyelt a kutyájára,akkor ugyan olyan hibás,ha nem jobban.
2013. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyrészről kutyát kizárólag pórázon lehet sétáltatni, másrészről amikor az én kutyám tüzelt (már ivartalanítva van), akkor amennyire csak lehetett, kikerültem minden kutyát, kivéve, amikor a kapualjba, ahol laktam volt szabadon a kutya, de akkor a kutyámat magam mögé parancsoltam és szóltam a kutya gazdájának, hogy fogja meg a kutyáját, amíg bemegyünk, mert az enyém tüzel. A lényeg, hogyha nem ivartalaníttatod, akkor extrán figyelj séta közben!
2015. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!