Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kit vonnak ilyen...

Most akkor kit vonnak ilyen esetben felelősségre? Elszakadt a póráz, többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval...az utcánkban történt az eset,szemtanú voltam.Pasi sétáltatta nagyobb testű kutyáját pórázon,járdán sétáltak,mellettük egy viszonylag forgalmas út.A kutya meglátott a túloldalon egy másik kutyát,elkezdett morogni meg ugatni rá,elkezdte húzni a gazdáját arrafelé.A pasas rászólt,de a kutya nem hagyta abba.A kutya nagyobb erővel húzta,rángatta a pórázt (ami nem lehetett túl erős),a gazda próbálta visszahúzni,de nem tudta!

A következő pillanatban már azt láttam,hogy elszakadt a póráz és a kutya kirohant az útra.A pasi ott is hívta,de nem ment vissza hozzá.Az úton ugye járművek.Amikor a kutya kiugrott,jött egy nagyobb motor,nekiment a kutyának,felborult,majd a mögötte haladó autónak csapódott!

Hívta persze mentőket,rendőrséget,megyek majd tanúskodni én is,mert behívtak.

Úgy tudom,hogy a motor totálkárosra tört,motoros 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.Az autó eleje szépen megroncsolódtt.A kutya is megsérült vagy elpusztult,nem tudom.

Vélemények?

Csak kiváncsi leszek,mi lesz ennek a végkimenetele.Mert végülis a gazda szabályosan,pórázon sétáltatta a kutyát,de az mégis elszakadt?


2012. jan. 25. 15:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,*hívták.
2012. jan. 25. 15:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a gazda a hibás sajnos. A felszerelésnek a kutyához megfelelő állapotban kell lennie. Ha nevelte volna a kutyáját, nincs az egész, mert eleve nem acsarkodott volna az övé. Sajnos, ha nem is akarattal volt gyenge a póráz, a törvény nem kivételez.
2012. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a kutya gazdája a hibás, hiszen ő okozta a balesetet. Nem szándékos, hanem gondatlanságból elkövetett "akármi" lesz. Nem megfelelő felszerelés (póráz), neveletlen kutya.
2012. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

A gazdát vonják majd felelősségre, hiába volt pórázon a kutya, nem számít. Ha pórázon harap meg valakit, az sem számít, a kutya az ő tulajdona, ő a felelős azért, amit az állat tesz.


Ha van felelősségbiztosítása (pl. néhány lakásbiztosítás mellé jár), akkor a biztosítója fogja kifizetni a kárt. Ha nincs, akkor neki kell majd fizetnie.

2012. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről (Ptk.) az állattartók felelősségével kapcsolatban a törvény 351. § (1) bekezdésében úgy rendelkezik, hogy "aki állatot tart, az általános szabályok szerint felel azért a kárért, amelyet az állat másnak okoz".


Ha hivatkozik arra, hogy a póráz megfelelő állapotban volt (csak úgy nálunk is szakadt már el "sima" pincsivel) a póráz 2-3 naposan... szóval ha bizonyítja, akkor nem ő lesz a hibás. Nem szabadon ment a kutya, hanem pórázon. Önkormányzati rendelet alapján vélelmezhető, hogy a póráz előírt (szájkosár kitételei külön vizsgálandóak... bár ezt az ügyet nem befolyásolta a szájkosár).

Vélelmezhető az is, hogy a kutya a zajra megvadult és elszakadt a póráz. Hát mint mondottam nem egy alkalommal tapasztaltaltam eleve rossz pórázt, melyet kutyaboltokban (pl. Fresnapf) árulnak. Szóval nem tudom hogy hogy néztek jogilag utána a válaszaitoknak mielőtt írtátok.

Igen van esély, hogy őt büntetik, de ha hivatkozik helyzetére, megfelelően alátámasztva jogilag, akkor vétlen lehet.

2012. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Amerikában rá lehetne verni a balhét a póráz gyártóra, de ez nem amerika. Egyértelműen a gazda a hibás.

Jó példa rá, hogy mennyivel többet ér az én láthatatlan pórázom bármilyen láthatónál, mégse szokták elhinni, akik ugatnak, hogy tegyem pórázra a kutyám :(

2012. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó!


A láthatatlan póráz SOSEM fogja pótolni az igazit!


És szerintem jogosan "ugatnak" azok, akik emellett kardoskodnak. Miért nem bírja felfogni sok ember, h a pórázzal a saját kutyádat is véded?


A te kutyád is csak kutya, és lehet akármilyen vizsgás vagy ilyen-olyan győztes, akkor is ösztönlény. És csak egy alkalommal legyen erősebb az ösztöne, mint az irántad érzett tisztelet, és kész a baj. Akkor meg majd verheted a fejed a falba.

2012. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Hát az elmúlt 5 évben láttunk már medvét, farkast, tüzijátékot, nekünktámadó 3 tagú falkát, felugró nyulat, őzet, de a kontroll még sosem veszett el. Ellenben póráz már esett ki a kezemből, mert abban a nyugalomban, hogy nem kell figyelnem, mert pórázon van sikerült elbambulnom.
2012. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gazdi mert nem vett erős porázt!
2012. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gazda lesz valószínűleg a hibás mert úgy is ő lesz.

Amúgy ha megnevelte volna a kutyát, meg ellenőrizte volna a pórázt nem történt volna meg..

És utolsó előtti előtti (a láthatatlan pórázos) a te 'pórázod' soha nem lesz 100%-os..

2012. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!