Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is csinál ilyet?

Más kutyája is csinál ilyet?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kutyusom és néha az úton olyan hisztit csinál,mint a kisgyerekek.

Eddig 3-szor fordult elő,de igazából nem tudom,hogy is kéne kezelni.

Pl ma is már mentünk hazafele,amikor meglátott egy kutyát ott ahonnan jöttünk és amikor nem hagytam odamenni és indultam tovább elkezdte húzni a pulcsim,ami a derekamra volt kötve,csimpaszkodott rám meg elkezdte harapni a pórázt.

Én egyből rászóltam, a felugrást tiltottam aztán úgy tűnt feladja,mintha megint minden rendben lenne de amikor elindultunk a zebrán megint elkezdte a ruhám rángatni.

Mivel egy forgalmas úton nem állhatok meg fegyelmezni így a pórázzal tartottam távol magamtól aztán mikor átértünk megint meg lett szidva.

Igazából ilyet még egy kutyánál se láttam

Szerintetek mit rontok el?

Hogy kéne kezelni az ilyen helyzeteket?

Előre is köszönöm a válaszokat:)

17/l


2014. szept. 12. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na,ha ez az agyoniskolázott kiélte magát,akkor lesz egy normális válaszod is :D


Szerintem jól csinálod,csak még kölyök.Következetesen tiltsd a rossz viselkedést.Jutalmazd a jót.Nyilván idő mire felfogja,plusz kamaszodik,feszegeti a határait.

Illetve direkt kerülj ilyen helyzetekbe (akár úgy,hogy megkérsz egy ismerőst,hogy menjen arra kutyával)hogy gyakorolni tudd a helyes viselkedést.

2014. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem tudom miért csinálja de az én 13 hetes kutyámra is néha Rrájön a dili aztán (általában nincs rajta póráz csak hám mert ügyes)megfogja magát és minden áron haza akar menni szólok neki erre meg meg sértődik.valamikor meg elfárad és megfogja magát és leül az út közepére de hát még kölyök :-)
2014. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire kölyök az a kutya, a méretétől függ. Az én 10 kg-os kutyám 5 hónaposan már minden tekintetben olyan volt, mint most, 3 évvel később.


3 szabály:

1. Ha egy kutyára többször kell rászólni, az azt jelenti, hogy kevés az, amit csinálsz.

2. Inkább fegyelmezd túl a kutyát és aztán vedd ki a stresszhelyzetből, mint fokozatosan emeld a rászólás mértékét (pl a hangerőt).

3. Lehetőleg semmit ne mondj el kétszer, illetve másodjára már sokkal nagyobb büntetést kapjon a kutya.


Azt nem tudom, hogy mit jelent nálad a tiltás és a fegyelmezés. Ha megtanítottad (bekondicionáltad) neki a "nem" "fúj" vagy hasonló szavakat, akkor azzal elvileg tudsz tiltani, de ha nem, akkor nem.

Ha megbököd a kutyát a lábaddal / kezeddel, az kizökkenti, és sok kutya abba is hagyja a viselkedést. De csak akkor, ha te nyugodt vagy, ha majd' szétvet az ideg, akkor nem ér semmit.


Az nagyon fontos, hogy a kutyának ne tanítsd meg azt, hogy az úttesten nem tudsz vele foglalkozni. Az enyémek tudják, és élnek is vele. Szóval pl a lábbal megbökést lehet menet közben is használni.


Igazából egy csomó módszer van, amivel lehet tiltani a kutyát, és azt neked kell tudnod, mit tudsz alkalmazni belőlük.

Alapvetően a következetesség és a szocializálás nagyon sokat segítene szerintem nektek. Egy kutyaiskola (nektek még ovi) a legtöbb ember-kutya párosra jó hatással van.


Vannak ilyen "semlegesítő" módszerek is, amiknek az a lényege, hogy a kutya figyelmét játékkal/falattal/feladattal eltereled, még mielőtt ő észrevenné a másik kutyát, és ha sikerül folyamatosan magadon tartanod a figyelmét, akkor idővel megtanulja, hogy lehet úgy is létezni, ha nem foglalkozunk a másik kutyával. De pl ha már észrevette a másik kutyát, és vergődik a pórázon, akkor közvetlenül jutalmazni játékkal/kajával nem szabad, ill. feladatot pedig ilyenkor csak az igazi munkamániások képesek végezni.


Ezekről van egy csomó anyag a neten.


Szóval a problémád nem szokatlan, viszont egyedi abban az értelemben, hogy nem biztos, hogy a rengeteg módszer közül mindegyik beválik.

2014. szept. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Az én szuka kutyám is hisztizett, csak ő azért mert a fegyelmező munkát gyakoroltuk. Vizsgára kellett felkészítenem, és a gyakorlatok közben, gyakran ágaskodott, földhöz vágta magát, ugatott. Nem igazán akart dolgozni, csak a hülyeség érdekelte.

Ezek után elvittem egy olyan helyre, ahol fal mellett tudtunk menni. A kutyával szorosan a fal mellett mentünk, így neki tudtam szorítani a falnak amikor próbálkozni akart. Ez által szépen rájött hogy nem az van amit ő akar.

Én javasolnám neked hogy egyik kutyás ismiddel menjetek olyan helyre, pl epület és gyakoroljatok. Ha a pulcsidat csipkedi meg lehet legyinteni, a kutyát, vagy megrázod a nyakát. A kutyák egymás között is csak megrázással tudatják nem tetszésüket.

Ha nem hagyja abba akkor megfogod a grabancát és lenyomod a földre, közben mondod neki a magadét.

2014. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, a kutyák finom és kevéssé finom testjelekkel kommunikálnak. Szájnyalogatás, faroktartás, szőrborzolás, morgás, vicsorgás, fenyegető testtartás, csípés... Annyi minden van, ami megelőzi a grabancrázást (ami mondjuk tapasztalataim szerint az égvilágon semmit sem ér).

Akkor már inkább jobb, ha a kutya mellé dobsz vmit (kulcscsomó pl mindig kéznél van, csak azzal azért ne találd el), a zörgő hangtól és a dolog hirtelenségétől valszeg abbahagyja.


Én a kézzel való orra koppintást nem ajánlom, ha a kutyához ehhez le kell hajolni, ugyanis egyrészt a kutya simán elkerüli a kezedet, másrészt meg félni fog a hirtelen mozdulataidtól.

2014. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az én kutyám is álandóan hisztizett,mert nagyon el volt kenyeztetve!! De mar lesz oktattam rola! Mostmar tudja, hogy en vagyok a főnök! :)
2014. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kiabálj vele ha valamit rosszul csinál. Pl.: ha felmegy az ágyra vagy felugrik az asztalra.. Igaz hogy en nem igy csinaltam eleinte, de anyukám mindig kiabált vele, megverte..:ss :D ugy kezeltuk mint egy kis babát.. Melettem aludt, az agyon, egyutt ettünk etettem kanállal :) tudom hogy nem igy kell de most mar nagy kutya 1eves es csak nekem engedi meg hogy a kajajaba nyulkaljak, még a kölykeitől is félti az ennivalót!! Csak tőlem nem :) egyébként nagyon ügyes kutyus! :)
2014. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

,,Akkor már inkább jobb, ha a kutya mellé dobsz vmit (kulcscsomó pl mindig kéznél van, csak azzal azért ne találd el), a zörgő hangtól és a dolog hirtelenségétől valszeg abbahagyja.''


Na jaah! És a kutyában szépen kialakítod , hogy hangosabb zajoktól ill. felé dobott pl labdátol félni fog...... Grat!

2014. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... Hát nem tudom, megnézném azt a kutyát, amelyik ettől félni kezd a felé dobott labdától. Én mindkét kutyámnál alkalmazom ezt, és köszönik szépen, dobhatok feléjük labdát, falatot, rongyot, dummyt, és ezeket még a levegőben elkapják. De ezek szerint neked jobb, ha a kezedtől fél a kutya, mintha 1-féle tárgytól tart.
2014. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De egyébként, a kutya pontosan látja, hogy épp a földhöz vágsz-e valamit, vagy eldobsz neki valamit. Mert ez a két mozdulatsor nagyon is különbözik egymástól, és ha valaki úgy vágja a labdát a kutyája mellé, mint a kulccsomót/palackot szokták, akkor jobban is teszi a kutya, ha nem kerül a labda útjába, mert az is nagyot üt ám.


De a kutya felismeri a tárgyakat, és egyszerűen... na, egyszerűen kutya, nem hülye.

2014. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!