Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenka átmenetileg?

Kutyapelenka átmenetileg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem jó dolog, és hogy a kutya, NEM macska, elkezdtem a szobatisztaságra szoktatást, de nem vagyok itthon és nem is tudom megoldani, hogy hazajöhessek. Igyekszem nagyon következetes lenni, mit gondoltok a pelenka átmenetileg megoldja azt a problémát, hogy mire hazaérek ne legyen mindenhol kis csomag, csak azon a bizonyos pelenkán? Természetesen amint szobatiszta lesz elhagyom, ezt az megoldást.


Kérek szépen mindenkit, aki bármi ellenszenveset talál a kérdésemben ne írjon, nem szeretnék vitatkozni senkivel sem.

Köszönöm.



2014. szept. 13. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka átmenetileg megoldja a problémát, csak lehet, hogy hosszútávon meg azt oldja meg, hogy sose lesz szobatiszta a kutya. Akkor már inkább vegyél szobakennelt, azt is egyszerű takarítani, és nem zavarod össze vele a kutyát.
2014. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem lesz hosszú távú a dolog.
2014. szept. 13. 18:56
 3/11 A kérdező kommentje:
És igen is szobatiszta lesz mert rengeteget viszem le sétálni, de ez most így alakult, hogy nem tudok vele itthon lenni, de ez max 1 hónap.
2014. szept. 13. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a takarítás az átmeneti megoldás.

mellesleg, koránt sem biztos, hogy a kutyád "előnyben részesíti" a pelenkát.

nem beszélve arról, hogy ha esetleg rászokik, akkor nagyon nehéz lenevelni róla.

2014. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
nekem a kutyám mikor nem voltam otthon nem tudott kimenni akkor a pellust használta de mikor kitudott menni aakkor kiment csak addig kell a pelenka míg nagyobb lesz és visszatudja tartani.
2014. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen erre gondolok. De természetesen fogadom továbbra is a pro kontrát.
2014. szept. 13. 19:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyában lesz hosszú távú a dolog, úgy értettem. Szóval ha megtanítod neki, hogy a lakásba pisilni/kakilni jó dolog, különösen a földön lévő szövetdarabokra, akkor nem szabad utána csodálkozni, ha szobatisztaság helyett a perzsaszőnyegre fog járni, a tanultak szerint. Ráadásul ha nincs időd vele otthon lenni, akkor lassabban lesz szobatiszta, pár hétig-hónapig biztos kelleni fog az a pelenka, az alatt meg simán hozzászokhat, hogy nem kell feltétlenül megvárni azt a sétát.

Nyilván ritkán van emiatt komoly probléma, a legtöbb kutya azért idővel átszokik a rendes szobatisztaságra, de ha mégsem, az viszont komoly szívás. Ezért mondom inkább a szobakennelt, vagy a bárhova elzárást, ahol könnyű takarítani, mert akkor nem dicséred érte a kutyát, nem kap pozitív visszajelzést, nem tanulja meg, hogy lakásba kakálni remek dolog, könnyebb neki is és kizárod az ilyen rossz beidegződések lehetőségét.

2014. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez kicsit bonyolultabb, de talán jobb mint a pelus:


-szerzel egy műanyag rekeszt vagy alomtálcát, teszel bele földet, ledöngölöd és füvet vagy mohát teszel a tetejére (pl. közeli parkból) és az egészet a háló- és evőhelyétől egy jó távoli helyre teszed a lakásban


Tudom, hülyén hangzik, de ennek "kinti" szaga van, teljesen elüt a lakástól így talán könnyebben rá is szokik erre az időre és ha elhagyod nem a szőnyeget fogja lepisilni a pelus helyett.


Csak egy ötlet, ne csesszetek le :D

2014. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rossz ötlet, ha nem lenne halálosan büdös otthon az összekakilt-pisilt föld... :)
2014. szept. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy darabka kis természetet csempészünk a lakásba... :D


A hugyos kakis részt ki kell lapátolni :D

2014. szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!