Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kiskutyák jönnek...

Milyen nemű kiskutyák jönnek ki jól egymással? (testvérek)

Figyelt kérdés
Van egy 4 hetes kis-közepes testű alom egy menhelyen 7 kutyussal (keverékek, építkezésről lettek mentve vidéken, az anyával együtt). 8 hetes koruk után hoztunk volna el egyet, de végül azt találtuk ki immár több kutya után, hogy kettőt hozunk el, mert jobb a kutyának ketten lenni:) Csak sajnos eddig nem volt két kutyánk, nincs tapasztalatunk abban, hogy (testvérek esetén), nemileg milyen összetételben jönnek ki jól egymással. Ebben a kérdésben kérnék tanácsot a tapasztalt kutyásoktól. Nagyon szépen köszönöm!
2014. szept. 14. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel testvére, ezért bármilyen páros jól kijön egymással.

Menjetek egy picit korábban és figyeljétek meg hogy melyik kutyus melyikkel szeret jatszani.

Ha fiu-lany parost hoztok el, akkor egy picit nehezebb, mert a szuka ugye tüzelni fog, es hiaba testvérek, attól még megtörténhet a dolog, ilyenkor figyelni kell:)

2014. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

6 hetesen megyünk kiválasztani, és 8 hetesen hozzuk el, tehát többször is látjuk majd őket, és majd ezeken az alkalmakon megfigyeljük, meg kikérdezzük a menhelyes hölgyet, hogy ki, kivel van jóban a testvérek közül.

Mi persze ivartalanítási kötelezettségvállalási nyilatkozattal hozzuk el őket. Ez kicsit megijesztett, hogy "egymással is megtörténhet a baj", és így most nem tudom, hogy mennyi idős korukban kell ivartalanítani, ha ellenkező neműek. Erről is megköszönnék minden infót.

2014. szept. 14. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítást négy különböző életkorban lehet a kutyákon elvégezni:

a korai ivartalanítás - 6 - 12 hetes kor között történik,

az ivarérés előtti ivartalanítás - 4 - 6 hónapos kor között történik,

az ivarérés utáni ivartalanítás - 9 - 12 hónapos kor után történik

az időskori ivartalanítás - csak betegség miatt végzi el az állatorvos.-ezt a neten találtam, szerintem hasznos.

2014. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. szept. 14. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!