Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyának elég...

Egy felnőtt kutyának elég napi egyszer, vagy kétszer kéne kaját adni?

Figyelt kérdés
8 éves kutyusomnak (szuka németjuhász) egy éves kora óta csak egyszer adok, mert úgy olvastam, hogy így kell. De most más variaciót is hallottam. Mi az igazság? :)

2014. szept. 15. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges közepes testű kutyának elég a napi egy etetés, hetente 6x, télen 7x.

Ha az azonos méretű adagot elosztod napi 2 etetésre nagytestű kutyáknál csökken a gyomorcsavar vezélye

2014. szept. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
jobb a napi kettő. nem terheli meg a gyomrát, ha el van osztva a kaja.
2014. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nagytestűm van, 5 éves, és én a napi adagját ketté osztom és úgy adom, tehát kétszer egy nap.
2014. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy jónak látod. Erre szabály nincs. Felnőtt kutyának elég nagy már a gyomra ahhoz, hogy a napi 1x-i mennyiséget befogadja.

Abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy a napi 2x etetéssel a gyomorcsavarodás esélye jelentősen csökken.

És még egy adalék, érdemes hetente egy koplaló napot tartani.


Az én kutyám nagyon izgága evés után is képes bukfencezni. Mivel lekötözni nem akarom, ezért én két részletben etetek és valószínű ez így is fog maradni.

2014. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy napi 1 etetés vagy 2! Ahogy neked kényelmes. A lényeg, hogy evés után ne mozogjon legalább 1-2 órát intenzíven és nem fog gyomorcsavarodást kapni. :)
2014. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Még egy kérdés... Nem aszi meg mostanában az adagját. A felét otthagyja. Javasolták, hogy 5 perc múlva vegyem el, mert amennyit annyi idő alatt nem eszik meg, az nem is kell neki. De otthagyja és kidobom, hogy ne szokja meg hogy egész nap ott van előtte, mert akkor állítólag válogatós lesz, viszont ezt nem régóta csinálom, mikor egész nap előtte volt, elfogyott általában estére. Száraz kaját adok neki, így elég nehéz eltalálni az adagot. Éheztetni sem szeretném.
2014. szept. 15. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én idős kutyusom naponta egyszer kapott enni, de öreg korában már este ette meg az egyik felét és reggelre elkopott a másik fele is. Neki így volt jó. Egyik reggel ott aludt a tányérja mellett, de még megette a maradékot :(
2014. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Enyém egyszer kap, késő este, mert utána legalább alszik, nem rohangál. 2 oka van, hogy 1x kap: reggel rengeteget mozog, féltem a gyomorcsavartól, a másik h egy ideje hiába tettem elé reggel a kaját, nem ette meg. Este pedig jóízűen benyomja. Szóval tulajdonképpen ő döntött igy.
2014. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem napi két adagba elosztva jobb. Nem eszik egyszerre túl sokat, és nem is "éhezik" két etetés között. Mi koplalós napot sem tartunk. Nem vagyunk már a vadonban, miért éheztessem, ha nem muszáj?
2014. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!