Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki csalad mellett tart...

Aki csalad mellett tart valamilyen nagyobb mozgasigenyu fajtat, esetleg sportol, dolgozik is vele, az hogyan osztja be az idejet, hogy a kutya is boldog legyen, meg a haztartasra es a csaladra is legyen ideje?

Figyelt kérdés
Minden vagyam valamilyen munkavonalu juhaszkutya. Elsosorban mudira gondolok, de tetszik a border collie, kelpie, ausztral juhasz es a cattle dog is. Terelni szeretnek vele, de esetleg kiprobalnam a mentokutyazast es a frizbit is. Egy dologtol felek csak, hogy ha par ev mulva csaladom lesz, hogyan lesz napi 2-4 oram a kutyara? Ti ezt hogyan oldjatok meg?
2014. szept. 15. 13:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha intenzív mozgás, agyi fárasztás az a 2,5 óra, akkor elég. Persze otthon is pörög, mindenhol ott van kíváncsi, nem pihen. A napi 4-5 órákat azok írják általában akiknek vagy nem volt még bordere vagy nem tudják hatékonyan lefárasztani. De napi terelés helyett én a helyedben inkább futnék vele mondjuk bringával, illetve frizbi, agility, trükkök, klikker bandázás stb. Ezek jobban lefárasztják mint hogy naponta terelsz vele valamennyit, a terelt állatoknak (pl kacsa) ellenben szadizás sszerintem. De te tudod.
2014. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy a kecske nem igen hagyja magát terelni, nem véletlenül nem használják erre a célra.
2014. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Kozben felvettem a kapcsolatot egy mentokutyas egyesulettel es nagyon beleszerettem a dologba. Szerintem ez lesz a fo sportunk, nem a tereles. Azert hetente 1-2 alkalommal szeretnek terelni is.
2014. szept. 17. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!