Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz, hogy a menhelyrő...

Tényleg igaz, hogy a menhelyről kihozott kutyák sokkal hálásabbak, mint azok akik egész életükben gazdások voltak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 07:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Na az biztos, hogy az emberek fejében ez tök másképp jön le, mint a kutyákéban :) Soha nem is értettem, mit várnak az emberek, amikor hálás meg hűséges kutyát akarnak. Mindegyik az, a maga módján. Sokan meg tutira az engedelmességgel keverik, ami meg inkább múlik a gazdán, mint a kutyán.
2014. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom menhelyről van, és ő olyan farokcsóválással köszönt minden reggel, hogy ihaj... :)

De biztos vagyok benne, hogy ez az ő személyisége. 3 hónaposan került menhelyre, mi 4 hónaposan hoztuk el, nem hiszem, hogy sok mindenen keresztülment volna (pl. egyáltalán nem fél a kocsiktól, nem lehetett sokat kint utcán).

Szerintem a hála sokkal inkább a gazda hozzáállásától függ. Tök mindegy, milyen kutyád van meg honnan, ha gondoskodsz róla és foglalkozol vele, azt a legproblémásabb kutya is meghálálja. És ha már itt vagyunk: szerintem minél problémásabb egy kutya, annál nagyobb lehet a pozitív változás, annál többnek tűnik a "hála". A tenyésztőtől hozott kölyök is hálás/hűséges, csak az a kutya kölyökkora óta olyan körülmények között van tartva, hogy nagy valószínűséggel nincs mit "javítani" rajta (nevelésen túli dolgokra értem). Míg egy olyan kutya, aki menhelyről problémásan kerül ki és rehabra szorul, sokkal nagyobb változást mutat a viselkedésében, szerintem ezt gondolják az emberek "hálásabbnak".

2014. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Aztán meg, miután ez az átlagember kihozza a menhelyről a kutyát, nagy rá az esély, hogy jól pofára esik, mert a kutya mégiscsak "hálátlan", és mindenféle bajt csinál, és egy csomót kell költeni kutyaiskolára... "


Én ismerőseim között szerencsére a többségnek problémamentes volt a kutyája :) Enyém nem, vele volt probléma, de én készültem is erre,mondom tuti hogy kifogok egy problémás kutyust. Úgy is lett :D

Épp kamaszodott a lelkem és a kezdeti cukiskodás után kinyílt a csipája és eldöntötte, hogy beleköt MINDEN egyes kutyába, az utcaseprőkbe és a görkorcsolyásokba. Borzalmasan viselkedett, őrjöngött. Rengeteget olvastam a témában meg videókat néztem és következetesen felépítettem a sétákat. Mivel mentett kutya és előtte párszor megverhették (ha felemelem hirtelen a kezem megrémül), pozitív megerősítéssel tanítottam és a büntetés maximum a grabancrázás és a mérges beszéd volt. Hát kellett hozzá türelem, de már rá sem lehet ismerni, ha fröcsög és vicsorog rá egy kutya akkor NÉHA visszaugat de egy szóra abbahagyja. Most már rendszeresen viszem bandázni is, a legtöbb kutyával elsőre kijön, amelyikkel meg nem, ott pár perc alatt helyreteszem és visszaengedem és minden oké.


Ja és a legszebb, hogy elvittem kutyasuliba szocializációra kíváncsiságból és mondták, hogy tulajdonképpen nem tudnak mit javasolni, csak a további gyakorlást mert nagyon jól kezeltem a helyzetet. Kicsit elkanyarodtam a kérdéstől, de talán szemlélteti az írásom egy kicsit, hogy még ha problémás is a kutya nincs lehetetlen és nem is kell feltétlenül kutyasuliba járni.

2014. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Tehát ha rá ugatnak és morognak, akkor néha visszaválaszol, egyébként csöndben és békében el tudunk haladni mindenféle kutyus mellett. :)
2014. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én akiről tudom, hogy menhelyről hozott kutyát, azoknak a kutyája mind problémás. Van, aki készült erre, és van, aki nagyon nem, és most nyűglődik, mert azt hitte, hogy a kutya majd hálából engedelmes lesz, akármelyiket is választja.

Az, hogy a kihozott kutya nem tökéletesen engedelmes, az nem baj, de az már igen, hogy sokan a hálát ezzel azonosítják.

Persze tenyésztett kutyával is rá lehet faragni pl úgy, hogy a valójában kevésbé hozzáértő gazdi egy számára erős kölyköt hoz el, de ez azok alapján, amiket látok, ritkább.

2014. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ez nagyrészt azért van, mert a menhelyek többsége lesz*rja, hogy adott gazdának megfelel-e adott kutya, vagy legalábbis nincs kapacitása foglalkozni ezzel a kérdéssel. Időseknek simán kiadnak 2 éves 35 kilós domináns ivaros kanokat házat őrizni, meg csendes "bocs-hogy-élek" gazdáknak tökös terriereket, kisgyerekeseknek hiperaktív kutyákat, aztán persze, hogy nem lesz jó. A gazda szegény meg ugye honnét tudná, melyik kutya milyen, ő csak azt látja, hogy cuki, meg jól néz ki, aztán hazaviszi, és meglepődik, ha nincs meg a harmónia. De a menhelyi kutyák 90%-ának egyébként az égvilágon semmi traumája nincs, csak annyi a bajuk, hogy nincs gazdájuk.
2014. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!