Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy sokat vitatott videó,...

Van egy sokat vitatott videó, mi lehet az igazság? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

[link] Erről van szó.


Elvileg így képzi őket: https://www.youtube.com/watch?v=Z12atwxAYWo


Sokak szerint viszont elektromos nyakörvvel.



2014. szept. 16. 14:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%
Maga a képzési mód tökmindegy, de nekem se tetszik a kutyák hangulata, meg szerintem egészségtelen is őket ilyen kis kupacba kényszeríteni, meguktól biztos nem nyomulnának rá így egymásra. Személyes tér is van a világon.
2014. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem csak 3 kutyám van, de utcán így sétálunk, abszolút nem nagy kunszt. Igazából csak a nyugodt és határozott kisugárzás a lényeg. Mikor sz-rabb napom van, beállítom őket magam mögé, nem engedem őket messzebbre, aztán megyünk. A nagy művészet az, mikor 15 m-re van tőled, és megjelenik a macska. Pl. a huskym, ha mögöttem jön gyönyörűen tiltható macskáról is, ha 15 m-re van tőlem, és meglát egy macskát, simán elmegy rá. Könnyebb így sétáltatni, mint az ember gondolná.
2014. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezt nem kell tanítani nekik, ösztönből tudják, én soha nem alkalmaztam fojtót, kaját vagy bármit ennek a tanítására, csak korrigáltam, ha valamelyik eltért. Abban viszont igaza van akuminak, hogy túlzottan egy kupacban vannak, de én ezt valahol megértem, mert ennyi kutya hogy menjen az utcán:D
2014. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Amúgy ja, mi is kb. így sétálunk, amíg elengedős helyre nem érünk, csak nem ilyen katonásan, váltogathatják az oldalakat, meg megállhatnak pisilni. Nem kellett hozzá erőszak, egyszerűen megálltak és visszaküldtem, amelyik előrébb ment.

De mondom, valahogy nekem nem jó érzés ezt a kupac kutyát nézni, a középsőt szerintem baromira zavarja, hogy el van oda nyomva, folyton kinézne, de nem szabad, meg hát a többin sem a felszabadult sétálgatás látszik, nagyon kell koncentrálniuk, hogy így szabályosan kupacolódjanak. A bal szélsőnek a lába se százas, de a többi sem tűnik olyan kicsattanó egészségűnek, és a csávó amúgy tenyésztő is, gondolom sajátok a kutyák, szóval fura. A weboldalán meg kb. rendelni lehet a kölyköket, kicsit fura.

2014. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Tényleg ügyes kutyák, meg persze a gazdi is. Én is sétáltattam póráz nélkül FOXIT és hát.. Sikerült mindig kordában tartani elektromos nyakörv nélkül. Kiskorában még visszajön ha szólsz akkor kell szoktatni úgy a sétát, aki szeretné ugyanezt a kutyájával. Legtöbben féltik jaj hogy még kicsi aztán elengedik nagyobb korába tanulás nélkül és persze hogy nem fogad szót.. Szerintem hasonlóan csinálhatta ő is az biztos hogy nagyon ügyes és türelmes, bár egy (vagy több:D) német juhásszal nem nehéz.
2014. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért akik így mondják, hogy nj milyen könnyű kutya, nézzenek már ki egy kutyasulira, és vegyenek a kezükbe egy munkavonalas nj-t, aztán meglátjuk, hogy mennyire könnyű kutya. Nem azért írom, nekem nem volt sosem, valószínűleg nem is lesz, de azért közel sem olyan könnyű velük, mint itt írjátok.
2014. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ma 14:36 videoján is ugyanigy "baktat" a felnőtt némejuhász. akkor figyelmes, ha épp feladatban van.
2014. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondom, hogy könnyű a munkavonalas nj, de egyrészt katonás fajta, ami kedvez az ilyen jellegű dolgoknak, másrészt meg sokkal kevésbé irányításmániás, mint egy olyan fajta, amit arra tenyésztettek, hogy cibálja ki a kisragadozókat a fészkükből.
2014. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%
Még egyszer: a harapási statisztikákat itthon a német juhászok vezetik. Nyilván azért, mert olyan rém egyszerű fajta.
2014. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön az adott feladatra való jobb alkalmassághoz a 8 évesen hátsó két lábra lebénuló szaporítványok tömegei által okozott harapások száma?

Nah mindegy, igazából erre már biztos nem kíváncsi senki. Csak nem értem, hogy egyáltalán, hogy jött ide be a "könnyű-nehéz kutya" fogalma, holott én a foxis utalásommal karakterekre és feladatra való alkalmasságra utaltam (hisz a nj-t az Isten is az emberrel való szoros együttműködésre teremtette, nem véletlenül univerzális munkakutya).

A statisztikáról meg annyit, hogy a világ legismertebb és legnépszerűbb fajtájának nem nehéz bármilyen statisztikát vezetnie.

2014. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!