Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kiskutyám...

Lehetséges, hogy a kiskutyám felpörgött a cappuccino-tól?

Figyelt kérdés
Adtam neki kb. 0,3 dl bolti cappuccino-t és utána teljesen felpörgött, meg a szeme is picit kidülledt. Lehet baja tőle? 9 hós bichon havanese.

2014. szept. 17. 09:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Cigit meg 1 felest miért nem adtál neki?! A sötétség határtalan...
2014. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
14%
Kedves kérdező! Ne is törödj azokkal akik csak ilyen alpári módon tudnak válaszolni. Szerintem semmi baja nem lesz, most 3 dl cappuccinotól max hasmenése lesz.
2014. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy nem adsz neki rendszeresen, meg most először és te is megijedtél, de könyörgöm... miért nem az ELŐTT tájékozódsz, hogy valami árthat-e a kutyusnak, MIELŐTT odaadod neki??? Ha mondjuk teszem azt egy xilittel készült (édesítőszer) üdítőből adtál volna neki ennyit, már lehet nem is élne.

Házi feladat: olvass utána alaposan, milyen ételek stb. árthatnak egy kutyának, különösen, mivel egy kistestű (és még kölyök) kutyus gazdája vagy, akinél sokkal hamarabb lesz baj az ilyenekből, mint teszem azt egy felnőtt bernáthegyinél.

2014. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nem 3 dl, hanem 0,3 dl!
2014. szept. 17. 12:33
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a kifejezésért, de lószart sem ér osztályelsőnek lenni, ha nincs józan eszed. Márpedig a mellékelt ábra ezt mutatja.


Van egy csomó dolog, amit nem szabad kutyáknak adni, mert mérgező nekik és, ha nem is rögtön halnak meg tőle hosszú távon súlyos károkat okoz a szervezetükben. Ilyenek például: hagymafélék, csokoládé, alkohol, avokádó, koffein tartalmú dolgok, cukrozott ételek, sós ételek, fűszeres ételek stb. A koffeinről köztudott, hogy nagy dózisban még az embereknél is komoly szívproblémákat okoz, gondolj bele mit tud művelni egy ilyen apró kutyával!


A 6. válaszoló pedig nem a helyesírásodra célzott (ami egyébként tényleg jó), hanem arra, hogy már kutyavásárlás előtt tisztában kell lenni olyan alap dolgokkal, hogy például mit ehet és mit nem a kutya. Erre valók a szakkönyvek (rosszabb esetben az internetes cikkek). És az sem mentség, hogy fiatalka vagy, mert már vannak olyan szakkönyvek, amik érthetően, szórakoztatóan magyarázzák el, hogyan működik a kutya (több száz oldalas, száraz idegen szavakkal teletűzdelt szakszöveg helyett). Ha már eddig nem sikerült alaposan utána járnod a kutyatartás alapjainak, most légy szíves pótold, a kutyusod érdekében!


A 0,3dl is megárthat egy ilyen picurka jószágnak.

2014. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
28 vagyok, lány és nagyon szeretem a kutyákat! Nem olvasok kutyás könyveket, mert az ösztönökre bízom a kutyám nevelését. A természet szerint nevelem. Tudom, hogy krumplit és csokit nem szabad neki adni és nem is adok. Azért mertem neki adni a tejeskávéból, mert több volt benne a tej, mint a kávé. Először csak egy nyeletet adtam a kupakból, aztán követelte és úgy gondoltam, hogy nem árthat neki. Légyszi ne oltsatok le, ivartalanítani sem ivartalanítom, lány kutya, mert a farkasokat se ivartalanították annó. Én együtt tudok élni a tüzeléssel, mert olyan helyre tudom vinni abban a két hétben, ahol nincsenek fiú kutyák. Nagyjából ennyi!
2014. szept. 17. 13:17
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Lol ,természetesen neveled? Hol található tejeskávé forrás, roppantul érdekel?
2014. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Tejet sem érdemes adni a kutyának. Van amelyik bírja, de többségük laktózérzékeny.


És valóban a farkasokat sem ivartalanítják, de náluk csak az alfa nőstény tüzel a többi nem. Így csak az alfától születnek kölykök.

Emiatt a többinél nem fog kialakulni méhgyulladás, vagy emlőrák....

Bár ha jól látom a tiednél sem fog, előbb kimúlik szegény koffeinmérgezésben.....

2014. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Természetesen neveled?

Farkasok reggel cappuccino-t szoktak inni?? :D


Ne haragudj meg a kávé az emberre is ártalmas!! nem hogy a kutyára.


Én kávé függő vagyok,de eszem ágában sem volt soha sem adni a kutyáimnak.


Egyszer kiöntöttem és a padlóra ment, nagy részét a kutyák felnyalták.Bár tényleg kevés volt.De így is aggódtam,ne hogy gond legyen. Hiszen a kutyákra ki tudja a koffein,alkohol meg egyéb dolgok milyen hatással vannak.

Ha a kutyád esetleg magas vérnyomásban szenved,de esetleg még nem láttad jelét,jól felment volna a vérnyomása és komoly gondok lehettek volna.


Alapból tej sem jó a kutyáknak,a kutyák 90%-ának megy tőle a hasa vagy kihányja.


Ha nem olvasgatsz kutyás könyveket,akkor ideje lenne,nehogy olyat tegyél legközelebb ami a kutyád életébe is kerülhet.

2014. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, semmi baja nem lett pár korty tejeskávétól, de mostantól akkor soha többet nem fogok adni. Megfogadom a tanácsotokat! És egyébként meg nekem elég volt, hogy megnéztem az összes Kutyadoki részt. Nekem tényleg nem kell könyv. Én így szeretem a kutyámat, ahogy van. Nem fogom könyv szerint nevelni, mint egy bábu. Jöhetnek az oltások...
2014. szept. 17. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!