Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kiskutyám...

Lehetséges, hogy a kiskutyám felpörgött a cappuccino-tól?

Figyelt kérdés
Adtam neki kb. 0,3 dl bolti cappuccino-t és utána teljesen felpörgött, meg a szeme is picit kidülledt. Lehet baja tőle? 9 hós bichon havanese.

2014. szept. 17. 09:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Te tényleg nagyon buta vagy, már ne haragudj. A kutyadoki nem a kutyák tartásáról szól, hanem magatartásbeli problémájukról és azok megoldásáról. Attól mert elolvasol egy könyvet nem bábú módjára fogod nevelni , hanem ilyen orbitális marhaságokat nem fogsz csinálni szerencsétlennel. Látszik még életedbe egy könyvet se vettél akezedbe annyira egyszerű vagy. ÉS még most is fújod a hülyeségedet.
2014. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"utána teljesen felpörgött, meg a szeme is picit kidülledt."

Ennyit arról, hogy semmi baja nem lett, most ha nem olyan híg az a tejeskávé, mi lett volna.

Ami a "természetes" neveletlenséget illeti. Az egy dolog, hogy szereted, ahogy van, de bizonyos dolgokra akkor is meg kell tanítani, nevelni, méghozzá a saját érdekében. Ilyen például a megfelelő szociális viselkedés a fajtársaival, az alapvető engedelmesség, és a közlekedésbiztonság. Sajnos, egy csomó hozzád hasonló társasági kiskutyás gazdi gondolja azt, amit te is: minek a nevelés, jó az természetesen. Nos, nem jó. Ha gyereked lenne, azt is meg kellene nevelni bizonyos szinten. Ezt azért mondom, mert nagyon úgy bánsz vele, mintha gyerekesítenéd.

Szabad megkérdeznem, hogy viselkedik a kutyus séta közben? Hogy megy pórázon? Mi történik, ha másik kutyát lát, vagy mondjuk kisgyereket, vagy biciklist? El szoktad-e ereszteni pórázról (pl. kutyafuttatóban) és ha igen, visszajön-e, amikor hívod? Ha talál valami "finomságot" a földön (nem kakira gondolok, hanem ehetőre), ott hagyja, ha rászólsz?

2014. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Kérdésedre a válasz: gyönyörűen jön pórázon, ha meglát egy kutyát, akkor izgatott lesz, de melyik kutya nem lesz az. Egy picit rántok a pórázon és olyankor csak a farokcsóválás marad. Már próbáltam elengedni zárt területen, de sajna még nem jön vissza hívásra, ezért nyílt téren csak pórázzal van. A természetesség nem egyenlő azzal, hogy semmire nem tanítom. Félreértettél... Már tud ülni, ha az erkélyen van és behívom, első szóra jön. Illetve ha rászólok, hogy ne ugorjon az ágyra, akkor nem ugrik. Ha valamit lát a földön és be szeretné venni, akkor egy picit rántok a pórázon, és tovább megyünk. Evés előtt mindig leültetem és csak akkor adom neki az ételt, ha már lenyugodott, illetve ha odanyúlok, akkor egyáltalán nem morog. Tehát nálam a természetesség azt jelenti, hogy például amit már mondtam, hogy nem ivartalanítom és például bármit eszek, akkor adok neki mindig egy-egy falatot, mert szerintem nem fog belehalni például egy kis kolbászdarabba.

Egyébként 21-es válaszolónak írnám, hogy szerintem a Kutyadoki nem csak a viselkedéssel foglalkozik, hanem például tőle tanultam ezeket a dolgokat,a miket leírtam az előbb, hogy hogyan legyek határozott meg stb. Nekem ennyi bőven elég. A kiskutyámnál én vagyok a falkavezér, nekem ennél több nem kell.

2014. szept. 17. 18:12
 24/26 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy ha a szájába veszi például a játékát, vagy akár egy dekorkövet a virág alól, akkor rászólok, hogy "köpd ki" és azonnal meghunyászkodni kiköpi.
2014. szept. 17. 18:14
 25/26 anonim ***** válasza:

[link]


itt olvashatsz a kutyadoki honlapján a táplálásról, mit nem szabad adni stb.

2014. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

#19

"Ne haragudj meg a kávé az emberre is ártalmas!! nem hogy a kutyára."


Ne haragudj, de ezt hol álmodtad, hogy a kávé ártalmas az emberre? Vagy melyik része ártalmas? Az értisztító hatása? Az anyagcserepörgető hatása? Vagy melyik? Mi?

2014. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!