Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni, ha kulfold...

Mire kell figyelni, ha kulfoldi tenyesztotol veszek kutyat?

Figyelt kérdés
2-3 ev mulva lesz esedekes a dolog, de mar most nezegetem a kenneleket. Hogy mukodik ez? En szeretem tobbszor meglatogatni a kolykot es a szuleit vasarlas elott, de erre nem nagyon lesz keret, szoval csak akkor tudok odautazni, amikor el is hozom. Ezzel nem lehet problema? Milyen tanacsaitok vannak, mire figyeljek oda?
2014. szept. 18. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

A legtöbb külföldi tenyésztő által hirdetett állat nem létezik, hanem egy hatalmas átvágás. Amire nagyon kell figyelned, hogy ne ess a csalásuk csapdájába.

Bármelyik külföldi tenyésztővel veszed fel a kapcsolatot, mindnek mond meg ha már ott tartotok, hogy te személyesen elmész a kisállatért, a szállításáról te gondoskodsz. Ha ragaszkodik az ő általa gondolt szállítási módszerhez, akkor csalóval vagy. Mindenképpen legalább egyszer el kell menni megnézni, hogy létezik-e az az állat.

Bár bevallom nem igazán értem,hogy miért nem otthon veszel tenyésztőtől kiskutyát, ami olcsóbb is lenne, és oda is tudsz menni. Nagyon jó kennelek vannak otthon is.


Még valamit. Én Angliában élek, és így természetes volt, hogy angliai tenyésztőtől veszek cicát. Nagyon sok csalóval volt alkalmam találkozni..Tudnék mesélni a hülye szövegükről, és arról, hogy tűntek el a semmibe...(engem nem tudtak lehúzni pénzzel, mert nem fizettem előre)

2014. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tenyesztik itt a valasztott fajtamat, ezert kell kulfoldre mennem. Semmikeppen nem vennek meg olyan kutyat, akit elotte nem lattam, es mas tenyesztoktol is erdeklodni fogok a valasztott kennelrol es parositasrol.
2014. szept. 18. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Külföldön gyakran elfogadott a hiányzó P1-es fog, a szülőknek mindenképp ellenőrizd le, hogy megvan-e. ( NE HIDD EL HA AZT MONDJÁK MEGVAN, győződj meg róla te magad). Nézd meg a kötelező szűrések papírjait és azt, hogy ki készítette el és milyen nyomtatványon van ( pl. nem egy csípő DP szűrés csalás és a szülők DP-sek). Mindenképp kérd el a szülők törzskönyvét akár online is, hogy nincs-e benne közeli rokon, beltenyésztés és tartalmazza a szűrések eredményeit is. A kölyökről kérj oldalról és elölről és hátulról beállított képet, hogy ne vegyél beteg, hibás példányt drágán ( láb deformációk, fül deformációk ...) Még sorolhatnám rengeteg dolog van, ha gondolod privátba küld el a kennel nevet és fajtát, szívesen segítek neked eligazodni a TK olvasásban stb... Évek óta tenyésztek és rengeteg kutyát vettem már külföldről ( Sajnos a legelsővel jó pofára estem mert mint tapasztalatlan vettem egy drága kutyát ami beteg és hibás)
2014. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagyon jó nyelvtudással,vagy tolmáccsal vágj bele,különben nagy meglepetések érhetnek.még hazai környezetben is nehéz kiszűrni a megfelelő tenyésztőket,tapasztalat nélkül külföldön meg lehetetlen.
2014. szept. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazán jó tenyésztő nem is biztos, hogy ad ide el kutyát. Talán, ha már most felveszed a kapcsolatot néhány tenyésztővel, és az évek során megismerne a neten keresztüli beszélgetésekből, akkor a tenyésztő tudná, mi az elképzelésed. Te meg megismernéd a tenyészeteket jobban.
2014. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?? Megmondod??Ami neked kell
2014. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Igazán jó külföldi kennelnél nem Neked kell megvizsgálni, hogy milyen a kölyök, hanem ők döntik el, hogy adnak-e Neked kutyát.
2014. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!