Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak nálam pisil be a 2...

Miért csak nálam pisil be a 2 hónapos pomerániai kiskutyánk?

Figyelt kérdés
Egy hete hoztuk el, párom éppen éjszakás, reggel-este váltjuk egymást, a kutya soha nincs egyedül. Reggel mikor párom hazaér, kiviszi pisilni, elvégzi a dolgát, aztán ameddig délutánig fel nem kel, a kutya nem piszkít sehova sem. DE ha velem van itthon, hiába viszem el sétálni, akár egy órára is, nem pisil és nem kakil csak nagyon ritkán. Itthon ürít a lakásban, már az ágyunkat is betalálta.. (általában csak ha egyedül vagyok itthon). Dominanciai probléma, de az lehetséges, hogy a napszak is számít ilyenkor? Hiába szólok rá, hiába szagoltatom meg vele, az se jó ha nem szólok rá... Valaki valami ötlet esetleg? Járt már így valaki? Mi volt a megoldás?

2014. szept. 20. 02:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyelőre még ilyen a "bioritmusa", akkor van jobban ébren, így akkor működik gyorsabban az emésztése? Olyasmire gondolok, h az embernek se kell éjszaka 8 óra alatt annyit pisilnie mint nappal, ugyanennyi idő alatt, egyszerűen mert akkor vagy "nappali üzemmódban". Ha jól értem, a párod az állandó reggeles, te az állandó nappalos, úgyhogy szerintem simán ez a helyzet. Nagyon fiatal kutyus még egyébként, persze lehet már neki irányt mutatni, meg elkezdeni megmutatni mit vártok el tőle, de azért azt is nézd, hogy babakutyának még nem olyan kifejlettek a dolgai ott lent. Még ha azonnal fel is fogná, mit vártok tőle szobatisztaság alatt, nem tudja még olyan jól szabályozni magát, még ha szegény akarná is:) Egyébként szerintem ahhoz is fiatal, hogy a dominancia számlájára írd. Ne szagoltasd vele!!! Nem látja át szegény, csak érzi hogy a gazdi forrong, feszültség van, ő meg frusztrált lesz, még azelőtt, hogy belejött volna a Veletek való együttélésbe. Ebben a puhatolózós, felfedezős, egymásra hangolódós időszakban én semmivel nem frusztrálnám, vagy "nevelném" komolyabban, az iránymutatás az teljesen más. A végterméket valami olyan tisztítószerrel takarítsd fel, ami teljesen eltünteti a szagát, mert arra hajlamosak újra rácsinálni (nem, nem rosszindulatból:) ) Amikor leviszed, vigyél magaddal mindig 1 zacsi valami nassot, és ha lent pisil-kakil, óriási örülés, és 1 nasi! Hidd el, ha ezt hosszú ideig így csinálod, nem kell semmi negatívra rámutass fönt a lakásban, mert egyrészt ahogy érik a kutyus, úgy egyre intelligensebb is lesz, összeköti majd a dolgokat, másrészt mire "kiokosodik", már össze lesztek csiszolódva. Így különösebb erőfeszítés, vagy negatív megerősítés nélkül is teljesen szobatiszta lesz, és belejön a dolgokba:) Sok-sok-sok-sok-sok türelem!


ui.: egy példa arra, hogy a negatív megerősítés pláne kistestűeknél általában nem használ: az én kutyám egyszerűen leblokkol, ha túlságosan felemelem a hangom, vagy "fenyegetőbbnek" érez annál, amennyit még elvisel. Érti ő amit akarok tőle, mert ha vlaami rosszat csinált, de a szidás előtt elszámolok magamban 10-ig, és nem ingerülten szólok hozzá, akkor felfogja, megérti:) Ha nem sikerül elszámolnom 10-ig, lesunyik a földre - SOHA nem vertem, még mielőtt valaki... - , és látszik a kutyán, hogy semmit nem fog fel abból, amit mondok, mert leblokkolt:) Szóval a lényeg a sok-sok pozitív megerősítés, és a minél több együtt eltöltött idő, nagyon gyorsan összenőttök majd, ne aggódj:)

2014. szept. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív választ! :) További véleményeket szívesen várok!
2014. szept. 20. 04:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nálad nyugszik meg. Biztonságban érzi magát. Máskor ne szponzorálj szaporítót!!!!!
2014. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

NE GYERE fel vele addig amíg lent el nem végzi a dolgát!! Amikor lent megvan, hatalmas dicséret. Ezt a folyamatot boxhasználattal lehet gyorsítani. Amikor följöttök, akkor megy be a boxba, alvás van és 2-3 óra múlva kiveszed és leviszed megint.

A másik, és csak egy jótanács: ha sosincs egyedül sosem fogja megtanulni, hogyan kell egyedül lenni. Olyan szeparációs szorongása lesz, hogy elmenni nem fogtok tudni egy moziba. Ne csináljátok azt h nem hagyjátok egyedül. Fokozatosan hozzá kell szoktatni. Megjegyzem, a boxhasználat ebben is sokat segít. Nézz utána a youtube-on "crate game". Már ha tanítani is akarod a kutyát és nem csak egy élő plüsst vettél, aki majd észrevétlenül a fejedrenő.

2014. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!