Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta leírásokat gyűjtök...

Kutyafajta leírásokat gyűjtök Írna az akinek van tapsztalata fajtákról?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, mint a fajták legjobb ismerői, maguk a kutyatartók. Egy ismerősöm kutyát szeretne, azt találta ki hogy nem külső meg fajtaleírások alapján választana, hanem aszerint hogy milyen vele az élet, milyen teendőket igényelne. Ezt legjobban az tudja, aki él vele, ebben szeretném kérni segítségeteket. Én csak 3-4 fajtában szereztem tapasztalatokat, gondoltam összegyűjtenék neki itt véleményeket. pü-ben is lehet, de simán is jó.

A cél a minél több fajta összegyűjtése és fontos hogy leírjátok kinti vagy benti kutya, ő kint szeretne majd tartani. Olyasmikra gondolok hogy hogyan fogad mikor hazaér,általában az udvaron, séták alatt hogy viselkedik, gondozási teendők,kapcsolata a gazdával, különleges igények, mennyi mozgást, feladatot igényel, azok alatt hogy viselkedik(türelmes, bepörgős...)

Aki mailcímt is ír, utána összegyűjtve a legjobbakat, ha gondoljátok átküldeném, hátha jól jön másnak is!


2010. jan. 20. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban lakunk,van 2 pulink. Játékosak,taníthatóak. Nem messze lakunk a buszmegállótól és délután már a kapuban várnak minket,alig tudunk bemenni tőlük. Ragaszkodnak hozzánk,idegeneket nem engednek a kapu közelébe,tehát jó házőrzők. Nagy a mozgásigényük,szeretik a gyerekeket stb. =)
2010. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

www.olcsokutya.uw.hu


Itt van bal oldalt a "Törzskönyvezett" írás alatt a 4., itt pont ezek vannak minden fajtához leírva! Linkeld be a haverodnak, nagyon hasznos :)

2010. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Bullterrier:



Középtermetű, rendkívül erős, izmos kutya.Magassága: 53-56 cm. Súlya: kb:30 kg. Harcos múltja bátorrá, magabiztossá tette, ennek ellenére nyugodt, kiegyensúlyozott. Értő kézzel, könnyen kezelhető, kedves, vidám társra találhatunk benne.


28/L

2010. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mudi: nagyon okos, könnyen tanítható. Juhászkutya, kutyás sportokra alkalmas. Sok mozgást, feladatot igényel, de otthon nyugodtan viselkedik. Engedelmes fajta, de ha a gazdi engedékeny, azt kihasználja, pontosan tudja, meddig mehet el. Jó házőrző, de őrző-védő sportra nem igazán alkalmas. A gazdáját imádja, mindent megtenne érte. Általában nem rombol, de nyáron szeret ásni magának egy hűs lyukat az udvaron, ha nincs hova menekülnie a forróság elől. Nagyon kevés szőrápolásra van szüksége, minél kevesebbet fésülik, annál szebben megmarad a göndörség a szőrében, csak vedléskor kell alaposan kifésülni. Sok mozgásra van szüksége, minimum 1,5-2 órát kell foglalkoztatni naponta. Inkább kinti kutya, de bent is tartható sok mozgatással. Egészséges fajta, nem nagyon vannak örökletes betegségei. Közepes termetű. Ha velük nő fel, jól kijön a gyerekekkel.
2010. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

bár az ismerősöd kinti kutyát szeretne, írok én is.

uszkár:

lábszárközépig érő kutyus, nagyon barátságos, imádja a gyerekeket. nagyon nyugodt, napközben sokszor csak fekszik. az enyém semmit nem rágott meg, nem volt vele gond és kb 2 hét alatt szobatiszta lett. allergiásoknak is jó lehet, mert nem hullik a szőre, bár kozmetikussal ezért vágatni kell. szeret sétálni, futni, de elviseli a kevés sétát is. régen vízben vadászatra használták, innen ered hogy a vakondot, egeret ha tudja, megfogja. az enyém a macskáktól viszont fél. nem tudom mennyire viselné el a kinti körülményeket, de szerintem nem igazán, mert imád feküdni, pihenni, és nagyon hálás tud lenni a simogatásért. bár ebben nem kértél tanácsot, de szerintem menhelyről vigyen haza kutyát, az a szükséges oltásokat már megkapta és nagyon hálásak és hűségesek tudnak lenni, és nagyon sok menhelyen csak egy zacskó kutyatápot kérnek cserébe.

2010. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
azt elfelejtettem leírni az uszkárhoz hogy nem jó házőrző mert mindenkivel barátságos.
2010. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a mudis választ. Szerintem sokkal jobb lenne, ha ne, a gyakorikérdéseken keresztül keresne kutyát magának az ismerősöd. A fajtaleírásokban ugyanúgy leírják azokat, amiket most leírtunk, de objektívabb, mert nem egy-két kutya alapján írták, hanem sok tenyésztővel, kutyatartóval beszéltek. Megkérdezhet tenyésztőket is. Ártani nem fog, ha összegyűjtöd ezeket a gyakorikérdéses válaszokat, de szerintem nem elég a helyes választáshoz.
2010. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Szia! Nekem egy magyar vizslám meg egy törpe uszkárom van.

Vizsla: Nagyon játékos, okos, jó fej kutya. Szobatiszta volt már fél éves korában. Házörzőnek nem a legmegfelelőbb, még a betörőhöz is oda vinné a labdáját:D Hullik a szőre nagyon, a farkát ajánlott kiskorában levágatni.. Mi nem tettük meg emiatt lecsap mindent az asztalról.

Uszkár: játékos, kedves, szőre nem hullik, viszont az enyém, az előző válaszoló uszkárával szemben, eléggé ugatós. Inkább rá bíznám a házat mint a vizslámra. De minden kutya más.:)Viszont rengeteg szeretetet igényelnek mint minden állat, mondjuk a vizslám különösen, ha nem labdázik akkor bújik:)

2010. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Ajánlom hogy menhelyről válasszanak, szegény ottani kutyusok nagyon vágynak szerető gazdira.
2010. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!