Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta leírásokat gyűjtök...

Kutyafajta leírásokat gyűjtök Írna az akinek van tapsztalata fajtákról?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, mint a fajták legjobb ismerői, maguk a kutyatartók. Egy ismerősöm kutyát szeretne, azt találta ki hogy nem külső meg fajtaleírások alapján választana, hanem aszerint hogy milyen vele az élet, milyen teendőket igényelne. Ezt legjobban az tudja, aki él vele, ebben szeretném kérni segítségeteket. Én csak 3-4 fajtában szereztem tapasztalatokat, gondoltam összegyűjtenék neki itt véleményeket. pü-ben is lehet, de simán is jó.

A cél a minél több fajta összegyűjtése és fontos hogy leírjátok kinti vagy benti kutya, ő kint szeretne majd tartani. Olyasmikra gondolok hogy hogyan fogad mikor hazaér,általában az udvaron, séták alatt hogy viselkedik, gondozási teendők,kapcsolata a gazdával, különleges igények, mennyi mozgást, feladatot igényel, azok alatt hogy viselkedik(türelmes, bepörgős...)

Aki mailcímt is ír, utána összegyűjtve a legjobbakat, ha gondoljátok átküldeném, hátha jól jön másnak is!


2010. jan. 20. 12:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jaj, most látom, "ha ne," helyett "ha nem".
2010. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mudisnak: fórumra is írtam, de ott tönkrevágja mindig a hangulatot egy beteges, nehéz sorsú ember a rágalmazásaival:( Nemsokára majd itt is megjelenik, és összehordja a feltevéseit egy 21 éves lelkes, weblapot készíteni nemtudó egyetemista lányról. Tuti szeret itt is oltani...
2010. jan. 20. 14:24
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem magyar agaram van, és egy vizsla keverékem.

Agár: Nyugodt, higgadt kutya. Rendkivül szelid, hűséges és barátságos. Képes egész nap aludni a házában, de azért minden nap igényel minimum 30 perces futkározást. Tilos kennelbe zárni, vagy láncra kötni!

Elegáns megjelenésű.

Falkakutya, könnyen alkalmazkodik az állatokhoz és emberekhez. Új helyre is lehet költöztetni, hamar megbarátkozik az új gazdival is.

Nevelhető, tanulékony, bár néha megmakacsolja magát és ilyenkor csak a gazdira hallgat.

Kiskutyáit (más kitenyésztett fajtákkal szemben) könnyen, ösztönösen teljesen egyedül hozza világra, neveli föl és tigrisként védi őket.

A kaja nekem havonta 3-5000 Ft-ba kerül, bár nem a legdrágább tápot veszem...

Védett magyar fajta, igy tenyésztése és versenyeztetése Magyarországon kedvezményes.

2010. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb választás a drótszőrű tacskó.Azért mert nagyon okos,sok mindenre meglehet tanítani,könnyen tanul ,sőt ha látja tőled akkor még magától is megtanulja.Ha meglát téged akkor egyből szinte a nyakadba ugrik .:)Persze csak akkor ha megfelelően tartják.Egyébként kinti kutya,és ne félj ha sokszor elszökik mert szüksége van a társaságra(kutyákra) még akkor is ha egyszerre 2 kutya van mellette .
2010. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sheltie (shetlandi juhász):

Pörgős kutya, de a gazdi a mindene. Pattogva üdvözöl ha nincs leszoktatva és állandóan az ember nyomában van, nagyon hűséges. Rossz tulajdonsága hogy ugatós, de nagyon intelligens, nagyon hamar megtanul mindent. Félig lakásban és félig kertben jó tartani ugyanis fázós, kell neki bent lennie is. Imád sétálni, más kutyákkal barátságos. Szőrét elég hetente egyszer-kétszer átkefélni, inkább a fül mögötti szőrt kell naponta, mivel az hamar csomósodik. Nem kell nekik sok étel, de óvakodni kell a házi kosztól, mert hasmenése lesz tőle. Sok a mozgásigénye, nem tud kifogyni az energiából.

2010. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Boxerem van.

Bohém természet. A család és a játék a mindene. Hatalmas mozgásigényű, megállás nélkül pörgő kutya. Rendkívül intelligens, gyorsan tanul. Lételeme, hogy gazdája közelébe legyen. Imádja a gyerekeket. Megfelelő szocializáció esetén könnyen szót ért fajtársaival. Tekintélyt parancsoló, csupa izom felépítés. Béketűrő jószág, de ha elpattan a cérna, akkor alig megfékezhető. Alig ugat, inkább morog, aminek többnyire jó oka van. Séta közben halk és a gazdira figyel. Ha elengeded, pillanatok alatt játékot provokál ki a többi kutyából. Olykor makacs, a durvább szóra megsértődik és elvonul.

2010. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez az agárra is jellemző! Ha keményen rászólok, akkor aztán órákig duzzog a házában :)
2010. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!