Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem le a kutyáma...

Hogyan nevelhetem le a kutyámat az ugatásról?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a sajátokon kívül több mentett kutya is van ideiglenesen nálam. Eddig nem volt gond, de most érkezett két kiskutya, akik tényleg nagyon ugatnak. A szomszédok eddig nem problémáztak, de most szóltak miattuk. Hogyan tudnám őket minél gyorsabban és hatékonyabban leszoktatni az ugatásról? Légyszí. segítsetek, adjatok tanácsot! Köszi előre is!

2014. szept. 20. 15:04
 1/5 anonim válasza:
27%
A kutyák évezredekkel ezelőtt csordákat tereltek,és segítettek az embereknek csupa-csupa ilyen munkában,amihez elengedhetetlen volt az ugatás.Több ezer éven keresztül ez volt a feladatuk.Ugatni!! Szerinted te le tudnál szoktatni egy kutyát egy olyan dologról,ami születése óta berögzült neki? NEM! A kutyának az a feladata,hogy ugasson! Ezt meg kell értetned a szomszédokkal. Vagy,ha nincs más,akkor tudok ajánlani egy fajtát (az egyetlen kutyafajta!!) ami nem ugat: Basenji !:)
2014. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Rendesen lemozgatott kutya nem ugat... Legalábbis az enyém meg sem szólal egész nap, csak ha "mondani" akar valamit nekem... :)

Ha naponta 4-5 óra foglalkozás megvan, plusz az agyi fárasztás akkor nem szabadna túlzottan ugatniuk, főleg nem feleslegesen. Minden nap menjetek sétálni, ha kell többször, legyen játék és tanítás is benne, meg az alapparancsok mindennapos átgyakorlása. Fontos, hogy agyilag is lefáraszd őket, ne csak fizikailag, mert akkor nem lesz felesleges energia. :)

2014. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem terrier keverékem van, ha kutyák közé vittem folyamatosan ugatott. Ha játszottak vele, azért, ha nem, azért, ő nagyon élvezte, én annyira nem :D


Megtanítottam neki a "Hagyd!" parancsot, azóta rá sem lehet ismerni, kb. 90%-kal csökkent az ugatása :)

2014. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A többi kutyus, mind mix, abszolút nem ugatós, pedig hát vannak páran, de ez a kettő... Igazából nem akarok túl sokat foglalkozni velük, h ne kötődjenek túlságosan, de... Az egyik akkor kezd ugatni, ha kilépek a kapun, s be nem áll a szája, míg haza nem érek, pedig a szüleim nyugdíjasok, otthon vannak mindig, tehát nincs egyedül. Ha hazaérek, elhallgat. A másiknak meg ok sem kell rá, ugat, mert eszébe jut. A többi idi, meg a sajátok, még annyit sem ugatnak, amennyit normális lenne...
2014. szept. 21. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Amelyik utánad ugat, az azért csinálja, mert nincs hozzászoktatva az "egyedülléthez". Nekem menhelyes a kutyám, én hoztam el, hát cirkuszolt párszor ha kitettem a lábam.


Többször elmész (le se tojd a kutyát, csak hagyd ott), többször, pár percre. Aztán visszamész és NEM ÜDVÖZLÖD. Ha ugrál rád, ha harap, ha ugat, hagyd figyelmen kívül, ne reagálj semmire, csak menj, vedd le a cipőd, igyál egy pohár vizet stb. Ha lenyugodott, netán eltotyogott másmerre, na akkor hívd magadhoz és üdvözöld (ez lehet az 5. de a 15. percben is). Ezt sokszor el kell játszani és le fog neki esni, hogy nem tragédia ha elmész, hiszen mindig visszajössz :D

2014. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!