Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a talált...

Miért viselkedik így a talált kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 2.5 hónapos bébi kutyám és egy 3 éves talált kutyám.


Ha egymás mellé rakom a két tálat, a talált kutya addig áll a kaja előtt, amíg a kicsi el nem kezd enni.

Ha a kicsit lefogom, akkor a nagy nem nyúl a kajához egyáltalán. Néz rám, mintha azt mondaná, ha a kicsi nem ehet, akkor én sem fogok enni.


A talált kutya elveszi a jutalomfalatot a kezemből, de arrébb megy és leteszi a földre. Erre a kiskutya odarohan és felfalja, a nagy pedig ezt hagyja.


Meg amikor a kicsi harapja őt játék közben, akkor ő nem harap vissza.


Mért ilyen luzer? Mi baja van neki?



2014. szept. 23. 04:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nagyobbik kutya nőstény? Mert akkor talán anyai ösztön!?
2014. szept. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A "luzer" szóbôl következtetve Te bunyóztatni akarnád õket.
2014. szept. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, fiú kutya volt, szerintem benne volt, hogy a kicsinek jobban kell az. Más kutyákkal akik nem pár hónaposak voltak nem volt ilyen.
2014. szept. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A nagyobbik kutya nőstény? Mert akkor talán anyai ösztön!?"


Nem csak a nőstények meg a nők rendelkeznek gondoskodási hajlammal, csak az embereknél szeretik ezt hirdetni, hogy az arra hajlamos emberek: férfiak felmentsék magukat ez alól(is).

2014. szept. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen volt a kuvaszom, mikor elhoztam egy kis pulit. ráhagyja, mert kicsi. ne siránkozz, örülj neki, hogy ilyen jófej. jobb lenne, ha nem lehetne összeengedni őket? komolyan nem értem....
2014. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy egy kedves, megadó kutyát sikerült talánod, örülj neki. Szerintem azért nem eszik magától, mert átengedné a kajáját a kölyöknek és amikor látja, hogy az a másik tálból eszik, végül ő is enni kezd.
2014. szept. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
Szerintem ez valami dominancia dolog lesz. Az étel átengedése a kutyáknál erősen kötődik a témakörhöz. Vagy téged tisztel a nagyobbik kutyád és ezért megadja a főnöknek járó előjogokat a "kölyködnek", vagy a kölyök olyan rámenős hogy ilyen fiatalon sikerült elnyomnia a nagyobbat. Mindkét esetben nagyon oda kéne figyelned a kölyök nevelésére, nehogy a fejedre nőjön.
2014. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt rámenős a pár hónapos kölyök, a mi pulikeverék felnőtt kutyánk mégis engedte neki. Volt nagyobb kutya akire morgott, ha ugyanazt csinálta mint a kicsi kutya.
2014. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A kicsi szuggesztívan néz a tágranyílt gomb szemeivel, játékos, rámenős, de nem durva.


A talált kutyának szelíd pillantása van és őzike szemei, ő egy túlérzékeny kutya. Szerintem semmivel nem tudnám rábírni, hogy harapjon. Pl van ilyen játék, hogy kötelet húzunk és azt sem húzza. A kicsi igen. A nagy nem.

A nagy csak megfogja gyengéden, aztán elengedi. Kedves kutya tényleg, de túl kedves és ez nem természetes, nem normális.

2014. szept. 24. 05:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Abszolút normális, az enyém is ilyen, néhány hetes ideiglenes első nap úgy ezavarta a kajájától, hogy csak na. Megadó, ennyi. Emberek között is van ilyen, kutyák között is.

Minél több szituációba viszed bele a kutyád és győzi le a bizonytalanságát, illetve erősíted meg azt a viselkedést, ami számodra ideális, annál magabiztosabb lesz idővel, de a dominanciát nem lehet a kutyába belenevelni.

2014. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!