Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyes felnőtt kutyák...

A menhelyes felnőtt kutyák ugyanúgy tudnak kötödni a gazdájukhoz mint egy kiskutya?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kutyankat egy ismeröstöl kaptuk-ott nem szerettek-nalunk jo dolga van,szot fogad,es a ferjemet tekinti gazdinak-pedig mar felnött Volt.Szerintem igen,ha jo helyre kerül.
2014. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy. A kölyöknél és a felnőtt kutyánál is egyedi az, hogy alapból mennyire kötődik, és ezt lehet növelni mindkét esetben. Ha az ember nem alakít ki megfelelő kapcsolatot a kölyök kutyával, akkor felnőttként az se fog kötődni. Az a pár hét, amíg még nagyon kicsi, és automatikusan a seggedben van, gyorsan elrepül.
2014. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, nevelés/foglalkozás kérdése a kötődés.

Az lehet, hogy több idő kell mire megbízik benned ha előtte csak ütötték-verték szegényt, de rá szoktak jönni, hogy mi a helyzet.

2014. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az én kutyám 5 hónapig volt menhelyen,egy fajtiszta puli kutyus.

a lakásban meg volt szeppenve a másik kutyámtól elsőre,a szobába nem mert bejönni,és amikor elkezdtem simogatni,akkor lehetett érezni,hogy mennyire ki volt éhezve a szeretetre lehajtott fejjel sóhajtozott.

szóval minden nap beiktattam egy 10 perces nagy simogatást, teljesen helyrejött,mert megviselte a menhely a gazdátlanság és ritka jól nevelt hálás kutyus lett.

pár nap után tudta,hogy én vagyok a falkavezér,előreenged automatikusan,megtanulta a sétánál,hogy merre megyünk,ritka okos a puli és egy percig sem rivalizált a másik kutyámmal,magától értetődőnek vette,hogy nem ő a főnök,mondjuk nőstény.

2014. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kicsik mindenkivel és mindennel játszanak.

Egy felnőtt kutyának van múltja, és sajnos ha menhelyi akkor talán rossz múltja.

Én amikor mentem a kutyumért, akkor kb. úgy fogadott, mintha én lennék a gazdája és csak pár órája vesztettem volna el. Tud különbséget tenni, tud hálás lenni, tud kötődni. A "menhelyen" egy kb. 1,5 x 1,5 méteres helyen volt 1 másik kutyával non-stopban. Nálunk van közel 600 nm szabad udvar, a lakás, meg ugye a séták.

El sem hiszed hogy "tapad". Ha csak a sarki fűszeresig megyek akkor is jönni akar. Ha kiviszem a szemetet követ, ha bemegyek a házba követ, ha kint csinálok valamit akkor ott fekszik, ha bent főzök vagy akármi akkor ott van.

2014. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

"magától értetődőnek vette,hogy nem ő a főnök,mondjuk nőstény."


Ez nem attól függ, hogy nőstény vagy hím.


Az én nőstény kutyám úgy tesz rendet a többi akármilyen nemű kutya között, hogy csak na.


De NEM azért mert agresszív, csak akkor lép közbe ha annak oka van.

2014. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze,nekem is van,egy évesen került hozzám,illetve ideiglenes befogadóként mentek ki tőlem felnőtt,több éves kutyák is.Semmi gond nem volt a kötődéssel.Igaz,volt olyan,amelyik több hét alatt sem tudott megbízni az emberben,de az ilyen kutya is tud változni,ha megtalálja a neki való gazdit.
2014. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még jobban is tudnak kötődni azok, akik előtte családban éltek házi kedvencként. Mert azokban felszakadt az az erős kötődés a gazdák felé, és mivel ezt nem tudják pótolni a menhelyen, így mikor gazdához kerülnek ki vannak éhezve arra, hogy kötődhessenek valakihez. Valószínűleg emiatt terjedt el az az állítás, hogy a menhelyi kutyák sokkal hálásabbak.
2014. szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyepiről hoztam el egy ex-kóbor kutyát és határozott IGEN a válaszom :)
2014. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Sokszor még jobban is.
2014. szept. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!