Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutya mindent átvesz a...

A kiskutya mindent átvesz a nagyobbtól?

Figyelt kérdés
Tehát ha együtt vannak, és az idős fél valamitől, akkor a kicsi és félni fog? Vagy ha az idős agresszív, akkor a kölyök is az lesz? Vagy ha az idős teszem azt szépen sétál lábnál, akkor a kicsi is könnyen megtanulja? Ilyenekre gondolok...

2014. márc. 17. 10:58
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
100%
Legtöbbször igen, ezért hozunk új kutyát csak akkor, ha az "előző" már "kész van".
2014. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha az első nem ''házőrző'' típus, de a kisebb a fajtájából adódóan az lenne? Akkor ő sem támadna arra aki mondjuk besétál a kertbe, mert a nagytól mást látott?
2014. márc. 17. 11:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon sok mindentől függ. Honnan van/lesz a kicsi? Meg milyen fajta? Vannak olyan kutyafajták akik alapból rendelkeznek jó területörző ösztönnel, pl kuvasz, komondor, kau, stb, de csak hivatalos tenyésztőtől való vásárláskor beszélhetünk erről. Apródról, expresszről, jófogásról és egyéb ilyen oldalakról vett kutya nagyon lutri, örüljön az ember ha egyáltalán azt a fajtát kapja, nemhogy még legyenek jó ösztönei és stabil idegrendszere... A törzskönyves kutyában nem fogsz csalódni, felnőttként úgyis előjön a habitusa, ha a házőrzés miatt aggódsz.
2014. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Követni fogja és átveszi a szokásait, úgy fog reagálni dolgokra mint a nagy. Ha a nagy agresszívan reagál valamire a kicsi is úgy fog, mert azt hiszi ez a helyes viselkedés. Ha fél a nagy akkor ő is fog, mert azt hiszi oka van rá.

Csak akkor kell következő kutyát vállalni ha már nincs gond az előzővel, mert akkor dupla probléma fog a nyakadba szakadni. Nincs olyan, hogy majd a következő jó lesz.

Ismerősöm is bevállalta a másodikat, pedig bőven lett volna munka még az elsővel. Most már a második még problémásabb mint az első és még azon is elgondolkodott, hogy jó lenne egy harmadik kutya :O

Én a másodikat úgy hoztam el, hogy az első kutya már "segített" nevelni, az ideigleneseket meg a harmadik kutyát meg már neveljük mi meg a két kutya :D Terelgetik, rászólnak, jó példát mutatnak :) Esküszöm fele annyi energia kell a mostani kölyökhöz mint az elsőhöz kellett :D

2014. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja házőrzés a lényeg? Hát biztos, hogy jobb lenne ha a nagy is rendelkezne terület védő ösztönnel, mert akkor a kicsinek is több önbizalma lenne, de szerintem ha jó kutyát választasz őrzi egyedül is a házat :)
2014. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A meglévő kutyánk sokszor megijed, ha valaki bejön, nincs olyankor önbizalma, főleg ha egyedül van, meg nem is az az őrző típus...másrészről olyan mélyen alszik hogy a szarvas bejöhetett a kertünkbe és tönkretehette a gyümölcsöst. :D Szeretnénk egy házőrző típusú kutyát, természetesen jó helyről, de esetleg elrontja őt is...? :)
2014. márc. 17. 11:18
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hááát...A meglévő nagyon engedelmes kutya, sokat foglalkozok vele, szót fogad, elismer, de az igaz, hogy nincs teljesen rendben a lelkivilága. Mentett kutya, nagyon félős volt az elején, szó szerint rettegett minden embertől és kutyától. Most ott tartunk hogy odamegy megszagolni az embereket, de simogatni csak annak engedi magát, akit ismer. Kutyák közt viszont még mindig nagyon nehezen oldódik (előbb-utóbb sikerül neki és akkor jól érzi magát). Jelenleg kutyasuliban kezeljük a problémát...A kiskutyát ezek miatt külön szocializálnám (társaságba külön vinném). Arra gondoltam (mivel a meglévő olyan kis mulya :)), hogy esetleg még olyan is történhetne hogy a nagy (ő most kb. 1,5 éves) felbátorodna a kicsi példáján, aki mivel jó helyről lenne, nem lenne eredendően ''ideggyenge'', így könnyen a jó irányba terelődne a megfelelő szocializáció mellett...Engedelmességből pedig jó példát tudna venni a nagytól.

Tudom persze, ez rengeteg energia és idő...nekem van mindkettőből hálistennek. Olyan helyre megyünk ahol nagy szükség lenne egy nagydarab, magabiztos kutyára a ház mellett és magam mellett is...ezért gondoltam arra hogy nem várok tovább. Nos, teljesen lehetetlennek mondanátok az ötletet?

2014. márc. 17. 11:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Sok mindent átvesz, és egy normális felnőtt kutya mellett valóban sokkal egyszerűbb picit nevelni, mert sokat besegít. De egy jó helyről származó kutyánál a "vér nem válik vízzé" nálunk pl a nagy csak erősen indokolt helyzetben ugat, (eddig konkrétan nagyjából 3 alkalom volt ilyen+ álmában) a kicsi meg játék közben állandóan.
2014. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből sok minden kisülhet. Tegyük fel, hogy a kicsi magabiztos és az is marad, nem biztos hogy a nagy ettől nyitottabb lesz, lehet, hogy pont hogy még jobban szorongani fog miatta, Akkor mit csinálsz? Az is lehet, hogy jót fog tenni a nagynak a kicsi magabiztossága.Az is lehet, hogy a kicsi is bizonytalan lesz, mert hiába viszed te külön szocializálni, ha megy hozzátok valaki akkor ott lesz vele a nagy is és látni fogja, hogy fél. Végülis vele fogja élni az életét és befolyásolni fogja az biztos.

Szerintem nincs olyan kutya, hogy ideggyenge, ez egy divatos kifejezés és sok mindenre rá lehet fogni. Nekünk a nagy car helyről van, félt kicsiként az emberektől, de tudatosan neveltem és nagyon hamar eljutottunk oda, hogy önbizalommal teli, kiegyensúlyozott kutya lett belőle. Ő az egyetlen aki tenne is valamit ha bejönne hozzánk valaki :D Tőle lesték el a többiek az alapokat, ő az aki mindig figyel mindenkire, ő az első aki intézkedik :D Ő sem magától lett ilyen, tenni kellett érte, szóval azt mondom, foglalkozz még a meglévő kutyával és ha már ő oké akkor hozd a következőt.

Az, hogy tenyésztőtől hozod a második kutyát az nem garancia arra, hogy nem lehet elcseszni a nevelését. Az arra garancia, hogy nincsenek öröklött betegségei, fajtatiszta és jó alapot biztosít, hogy ha jól neveled kiváló kutya legyen :)

2014. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az ideggyengét most úgy értem, mint anyám, hogy nem volt az, csak azzá tettük, idegronccsá. :D Egyrészt szaporított kutya, másrészt, bár 9 hetesen már nálunk volt, mindenki azt mondja hogy annyira "sérült" hogy valami durva dolog történhetett vele kicsiként ami ezt okozta benne. Elég régóta tudatosan próbálom kiiktatni és tényleg sokat fejlődött, és én is nyugodtan, higgadtan tudok viselkedni a fellépő helyzetekben, de lassan halad, és annyira erősek benne még mindig bizonyos dolgok, hogy nem tudom, lesz-e belőle valaha is "tökéletes" kutya...Amúgy a szája, az nagy, ha nincs közvetlen "veszély". :) Tud ugatni rendesen, idegenekre, meg pattog mint a labda, de nincs mögötte igazi magabiztosság. Pl. egyszer valaki be akart jönni a kapun, akkor odarohant, elkezdett ugatni, de mikor az illető be is jött, akkor visszaszaladt az ajtóhoz és onnan ugatott, nem mert támadni vagy ilyesmi. Ha az utcán valaki felé nyúl, akkor ugrik egy jókorát nagy rémülten, ha csak elmegy mellette akkor utánamegy megszaglászni, ha meg beszél hozzá, csalogatja, akkor morog és kaffog (ilyenkor is csak a szája nagy). Szóval elég sokszínű kutya.
2014. márc. 17. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!