Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Pitbull Terrier...

Amerikai Pitbull Terrier fülvágás?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kutyus, és hegyesek a fülei, próbáltam ragasztani, hogy megtörjön neki, de nincs eredménye.

Tehát a kérdés hogy 11 hónaposan még meg csinálják-e a fül kurtítását?

A kérdésemre szertnék választ, nem okítás.



2014. szept. 27. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem csinálják meg.Ugyanis be van tiltva.Ha nagyon akarsz,találhatsz olyan,állatorvosnak csüfolt henteseket,akik a pénzért mindent megtesznek,még állatkínzást is vállalnak.Olyanokat én a kutyám közelébe sem engednék.

Miért olyan nagy baj,hogy hegyesek a fülei?Ha végképp nem tudsz ezzel lelkileg megbirkózni,keress neki olyan gazdát,akinek a kutya fontos,nem a kinézete.

2014. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sippara ***** válasza:
63%
Hát rendes kennelből kellett volna rózsafülű rendes pitet venni, és akkor annak olyan füle lenne, amilyennek lennie kell. 11 hónaposan már semmi értelme nem lenne a kupírozásnak, normális doki meg sem csinálja ezért (nem, alapjáraton a kupírozást nem ítélem el, de max pár hónapos korig van értelme)
2014. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sippara ***** válasza:
69%
Ja, a dühkezelési problémáidat meg kezeltesd, mert gondok lesznek a kutyával.
2014. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

sippara


miért nincs értelme a kupírozásnak 11 hónaposan?

hogy érted hogy nincs értelme?

2014. szept. 27. 11:07
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
A kupirozást már szerencsére már betiltották.De régen is csak baba korban csinálták meg,mert ilyenkor már beporcosodik a fül.Egyébként a hozzászólásaidból látszik,hogy te is csak azért vetted azt a kutyát,hogy menőzz vele.
2014. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
91%
Fogváltással egyidőben (vagy utána nem sokkal) elkezd porcosodni a fül, ilyenkor kapja meg a végleges formáját, így a műtét sokkal nagyobb fájdalommal jár a kutyának, a lábadozás lassabb és fájdalmasabb, és a végeredmény sem közelíti meg a vártat. Egyszerűbben az időben (porcosodás előtt) elvégzett kupírozás olyan, mintha egy A4-es lapból vágnál ki egy formát, azt formára ragasztanád, és úgy "nőne" kartonlappá (ez a porcosodás), a késői pedig olyan, mintha a kartonlapot akarnád kivágni és formára hajlítani - több helyen meg kell törnöd a kartont, és a formája sem lesz olyan, amilyenre szeretnéd.
2014. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sippara ***** válasza:
90%
Úgy egyébként meg tök jó az a kutya szerintem álló füllel, láttam már egy pár nyuszifülű pitet, vércukik :)
2014. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nem azért vettem a kutyust, hogy menőzzek vele gy*kér!

Van 1 8 hónapos kan Staffim, és a 11 hónapos kan pit. És most van egy 2 éves szuka Staffi is aki egy kis időre rám maradt!

Azt hiszem nem kérdés hogy a szocializációval van-e gond!

Aki azért vesz kutyát hogy menőzzön vele, az szocializálni sem tudja, mivel nem ért a fajtához!

2014. szept. 27. 11:20
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire értesz hozzájuk,akkor miért kérdezel a kupirozásról?tudnod kellene,hogy egyrészt betiltották,másrészt ennyi idős kutyánál régen sem csinálták.Egyébként 27 éves nő vagyok,és nem pedig egy gyökér.De te tanulhatnál jó modort.
2014. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem a kupírozást, mert még velem sem történt meg hogy 11 hónaposan akármelyik kutyám fülét vágták volna!

Elnézést kérek a modortalanságomért, csak mindeki okítani akar és nem a kérdésemre válaszolnak!

2014. szept. 27. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!