Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire szokás foglalót...

Mennyire szokás foglalót kérni egy kölyökért?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata a foglalóval? Hasznos? Ki hogyan használja? Mikor kéri el, mennyit, mikor jár vissza a pénz, stb.?

2014. szept. 29. 10:18
 1/10 anonim válasza:
71%
Ha tenyésztő vagy, akkor ezt igazán tudnod illene...
2014. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csabika1971 ***** válasza:
100%

Foglalót általában a tenyésztő kér, mikor lefoglalják tőle a kiskutyát az alomból. És hogy, más érdeklődőnek azt mondja, már nem eladó. Ehhez kell a foglaló.

Mert ő is kockázatot vállal abban az esetben ha mégsem viszik el kölyköt, és ez idő alatt akár volt több lehetséges komoly vevője is.

Ezért a foglaló nem jár vissza (az az mindenkinek csak az emberségén múlik mikor adja vissza).

Szerintem hasznos, mert vásárlóként tudom azt, hogy a foglalómért sikerült egy jó alomból megfelelő kiskutyát szereznem. Az összeg általában a kölyök ár fele.


Én legalábbis így tapasztaltam.

2014. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A foglaló akkor jár vissza, ha mondjuk X lefoglalózta, te meg ennek ellenére mégis eladod Y-nak. Viszont akkor sem csak a foglaló jár vissza, hanem annak a duplája.
2014. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ha tenyésztő vagy, ezt legalább tzdnod kéne... :) Amúgy mi is fizettünk, amint megszületett a kutyám, kevesebbet mint a vételár fele, a tenyésztő mindenkitől kért, már akkor szólt erről amikor még messze volt a szülés.
2014. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tenyésztő, éppen ezért nem tudom :)Ha tudnám, nem kérdezném :)

Az eddig válaszolóknak köszönöm!

2014. szept. 29. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én vettem a kiskutyámat, miután lefixáltam 3 hetes korában, a vételár 1/3-át átutaltam a tenyésztőnek. Ő megkérdezte, hogy kérek-e róla írásos bizonylatot, de mivel akkor már régebb óta leveleztünk, mondtam, hogy nekem elég az ő szava is.

Természetesen mikor elhoztam a kiskutyát, csak a vételár fennmaradó részét kellett kifizetni.

Úgy szokott lenni, hogy ha a vevő áll el a vásárlástól, akkor NEM jár vissza a vételár, csak ha az eladó (tenyésztő) "hibájából" nem jön valami össze. Pl. ha valaki még a kölykök születése előtt lefoglalóz egy szukát, de csupa kan születik, akkor visszakérheti a foglalót.

2014. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
sajnos a mai világban jobb mindenre foglalót ( én is lefoglalóztam anno a kutyám ) adni. viszont azt tudni kell, hogy a foglaló nem lehet több a vételár 15%-ánál, és ha lemondod akkor bukod, illetve ha "Ő" mondja vissza, akkor a duplája jár Neked. természetesen papírt kell írni róla.
2014. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kliszta ***** válasza:
26%
Ha nem vagy tenyeszto, akkor nem kellene nalad kiskutyaknak szuletni sem.
2014. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kliszta, én egyszerűen csak tájékozódom, eddig én még nem találkoztam foglalóval, de egyre több helyen olvasom/hallom.

Írtam valahol, hogy kölykök fognak születni?

(Nehéz lenne 2 ivartalan kankutyától.)

Köszönöm azoknak, akik a kérdésemre válaszoltak!

2014. szept. 30. 15:09
 10/10 Kliszta ***** válasza:
84%
Akkor bocsi, tenyleg :) Csak mar mindenhol hasonlo "elmeleti" kerdesekbe botlik az ember, aztan kiderul, hogy megse elmeleti...
2014. okt. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!