Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok az ételek ami sok...

Mik azok az ételek ami sok kalciumot tartalmaz?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy mik azok az ételek amelyek sok kalciumot tartalmaznak és kutyáknak adható?! sajt,túró, esetleg tej kis mennyiségben? tojás (nyersen,főve)?
2014. szept. 30. 23:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ráadásul a KUTYA által feldolgozható kalciumforrásokról beszélünk, ami ugye alapvetően állati eredetű, mivel a növényi eredetű anyagokat jóval korlátozottabban tudják hasznosítani. A német listában kapásból az elején szerepel pl. a mandula, amelyről úgy tudom, a kutyának mérgező is (hasmenéses-hányós jellegű tüneteket okoz).

Ami a foszfortartalmat illeti: nem esett szó arról, hogy a kérdező mivel eteti a kutyáját, amihez kalciumforrást keres. Ugyanis például a nyers húsfélékben, főleg a belsőségekben nagyon magas a foszfortartalom, amit éppen hogy ellensúlyozni kell a kalciummal, hogy meglegyen a kutya számára egészséges kalcium:foszfor arány. Ez 1,2:1 – 1,4:1 között optimális, tehát kicsivel több bevitt kalciumra van szükség, mint foszforra.

2014. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdem hogy mik azok az ételek amik kalciumban gazdag és kutyák számára alkalmas, csirke fejen kívül még száraz tápot, konzervet ( mikor milyet ) kutya szalámit, és maradékot is kap.
2014. okt. 2. 23:56
 13/14 A kérdező kommentje:
A nevüket perpill nem tudom azért nem írtam. :)
2014. okt. 2. 23:56
 14/14 anonim ***** válasza:

A név tök fölösleges, hiszen a konzervek 90%-a szemét, az ún.kutyaszalámik 100%-a.


Szerintem annyi minden okosat leírtak már itt, hogy ebből bárki simán eligazodik.

2014. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!