Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kiskutyanevelésben...

Husky kiskutyanevelésben segítség?

Figyelt kérdés
4 hetesen kaptam meg a husky kiskutyámat (igen tudom hogy nagyon fiatal és az anyja mellett a helye, de ez nem így alakult sajnos) és a nevelésében szeretnék segítséget kérni főleg akinek Husky kis kutyája van és esetleg tenyésztő. Szóval probléma az hogy ha rosszat csinál mit csinál vele az anyakutya? az tudom h lemorogja meg stb , de én ezt nem tudom megtenni. Hogyan tudnám "rendre parancsolni"?? azt már érti hogy "nem" de nem mindig hallgat rá tudom hogy türelme kell hozzá , de egy kis tanácsra is szükségem lenne. A negatív kommentelők kíméljenek mert arra nincs szükségem!! :)

2014. okt. 1. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Megfogod a nyakánál a bőrt, és megrángatod. Azt neked kell kitapasztalni hogy mennyire, azon is múlik, mennyire veszi a lelkére.

És szerintem ezt jobb csak a nagyobb bűnök esetében alkalmazni, mert aztán a végén már magára sem veszi, ha minden nap többször megrángatod.

Nincs tapasztalatom husky-val, de szerintem ha erélyesen, mérgesen rászólsz, akkor is érti, és szégyelli magát. Bár ez is azon múlik, mennyire érzékeny.

2014. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én ezt úgy tudom hogy csak megfogom az egész kézfejemmel mert az ujjaim kutya fogaira emlékeztetik meg stb.. ezt szoktam neki csinálni egy ideig morog majd el kezd nyüszíteni a nyüszítést azt nem értem hogy konkrétan mire utal...:/
2014. okt. 1. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem amit csinálsz, akkor jól csinálod. :)

Az enyém az elején nyüszögött néha érte, de az csak a hiszti volt, semmi komoly fájdalom.

A morgás is lehet sértődés, úgy érzi legyőzted. De te ismered a kutyát, neked kell érezni abból, hogy milyen a nyüszögés vagy a morgás, hogy mi vele a szándéka.


De tényleg nem jó túlzásba vinni. Én olyankor szoktam, amikor tényleg nagyon rossz dolgot csinál (első héten felugrott az asztalra és belezabált az otthagyott kakaóscsigába...), vagy a biztonsága múlik rajta, hogy ne csinálja máskor.

Minden másra ott van a tiltószó. Ami legyen nagyon határozott és kemény, hogy abból érezze hogy komolyan tiltod, nem csak egy ajánlat, hogy akár abba is hagyhatná...

https://www.youtube.com/watch?v=mTF7AaHoxr0

Talán segít :)

2014. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) a NEM szót már érti és abbahagyja amit csinál kivéve a cipőrágást :/ de remélem hogy idővel azt is megtanulja majd :D am Cesar Milan könyvét olvasom meg a kutyadokit is nézem és szedtem már párhasznos infót onnan is :)
2014. okt. 1. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Kölykök amúgy is rágnak, legyen előtte olyan, amit rághat is, ne csak tiltsd a cipőkről. :)

Mi egyébként elpakoltunk minden cipőt, amíg meg nem bizonyosodtunk róla, hogy 100%ban megbízható a cipő-kérdésben is.

2014. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van neki egy plüssmacija természetesen és tudja hogy az az övé szokott is vele rohangálni ilyenkor mindig megdicsérem ,ha azzal vagy a saját játékaival játszik :D
2014. okt. 1. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!