Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek/tapasztalato...

MBS kérdése:

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a Pulival és a Huskyval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a két kutyafajta tűz és víz. Mit szeretnél tudni?
2014. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindent :D


Igazából akinek volt már az megírhatná a tapasztalatokat, mert a többit elolvasom a neten.

2014. szept. 25. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
pulim volt, 16 (!) évig élt az édes. egyrészt okos volt, másrészt nem bántotta a csirkéimet. imádtam, nem is volt sok gond vele, a sétákat imádta, a réten/erdőben való szaladgálás volt a kedvence. jól kijött a komondorral, jó jelzőkutya volt, könnyen tanítható. tanítgatta a mellette felnövő kutyusokat, de ezek minden jól nevelt kutyáról elmondhatók. barf szerint etettem. a szőrével sem volt sok baj, szét kellett szedegetni az összeállt tincseket. könnyebb lenne válaszolni, ha tudnám pontosan , mi érdekel :)
2014. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem tűz és víz a két fajta, olyan szempontból legalábbis, hogy mind a kettő önállóan dolgozó munkakutya, egyik sem szolgalelkű, általában megvan a magukhoz való eszük és szeretik is használni.

Én mondjuk egyiket sem választanám. Pulink volt, elég volt, a husky küllemre tetszik, a fajta jellemébe azonban nem szerettem bele, de ez csak az én véleményem.

2014. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A puli ugatós,pörgős kutya,kicsit makacs,nem rajong a gyerekekért viszont családcentrikus,idegenekkel nem haverkodik,jó jelző kutya és ha jó az ösztöne,csipkedve terel.A husky nagy mozgásigényű,mindenkit elfogad,szökik és nagy a vadászösztöne,ha meglát valamit nem megy vissza.szóval mindig kell a póráz.Bármilyen örzésre,jelzésre alkalmatlan.
2014. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. az én pulim imádott mindenkit, aki bejött a kapun. a gyerekeket is, azt gondolom, ez szocializáció kérdése.
2014. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem minden husky szökik. Meglehet őket is nevelni.

[link]

De pl. az enyémek sem mennek sehova:

https://www.youtube.com/watch?v=QOsaTwPkygE&list=UUXOOwooBrG..


De persze általánosságban ink. szökős, vagyis kell türelem meg idő, foglalkozás és akkor nem lesz az. Fontos az is, hogy jó kapcsolatod legyen a kutyával, nekem nem kellett sokat tanitanom őket, sose mennének el tőlem, nem mennének ki nélkülem a kapun sem, akár nyitva is lehet.

Elég makacs fajta, következetesen kell nevelni, én imádom a jellemüket, már a 3. kutyust tervezem. Mozgásigény nagy, ezért is jó, ha megtanitod a behivásra, mert a pórázos sima sétával nem igazán fárasztod le. Gyorsan tanul, a fiatalabb kutyám tud több trükköt is. Én a pórázos sétákkal még mindig ,,szenvedek,, mert húznak olykor, főleg ha együtt viszem a kettőt. És rengeteg szőrt vedlik! El sem tudom hinni még most sem, hogy honnan jön annyi szőr belőlük.:D Ilyenkor naponta fésülöm, mikor nincs vedlés, akkor elég heti 1x.


Puliról nem tudok nyilatkozni, pedig van a faluban több is, de eggyel sincs foglalkozva rendesen... De tapasztalatom szerint a pásztorkutyák és a husky között elég sok különbség van.

2014. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!