Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A diszplázia kizárólag öröklet...

A diszplázia kizárólag örökletes betegség?

Figyelt kérdés
Tehát csak akkor lehet egy kutya diszpláziás, ha megvan benne a hajlam, örökölte a szüleitől? Vagy egy teljesen egészséges kutya is lehet diszpláziás, ha mondjuk lakásban van tartva és csúszós a padló?

2014. okt. 1. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszak a tartási körülmények és túl van terhelve a kutya.

Nem kell ehhez hajlam.

Ez meg hülyeség: lakásban van tartva és csúszós a padló.

2014. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
100%
A dp lehet öröklött, és szerzett, a szerzettet okozhatja túl sok, vagy túl kevés mozgás, rossz táplálás, "extrém" körülmények (ilyen többek közt a csúszós padló is, de nem csak az), pontosan az orvosok sem tudják, mi minden okozhatja, vagy hozhatja jobban elő a hajlamot.
2014. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legalább annyira örökletes, mint amennyire szerzett. Ezért fontos az EÜ garancia, ha tenyésztőtől veszed, kapsz is. Tenyésztőtől vett álaltok is lehetnek diszpláziások, de sokkal kevesebb rá az esély, és inkább szerzik a betegséget, mint öröklik. A szaporítottak nyilván öröklik is nagy százalékban főleg ha diszplázára hajlamosa fajta. A csúszós padló nem jó. de emiatt nem lesz dp-s a kutyád. :) A sok-sok lépcsőzés fél éves kor előtt az viszont okozhat gondokat. Itt nem 4-5 fokra gondolok hanem amikor több emeletet kell NAPONTA megtenni kölyöknek. (Pl. 5-10. emelet lakótelep). Így lehet szerezni diszpláziát, de attól hogy nagyon néha megcsúszik a padlón, elég ritka hogy kialakuljon, de kialakulhat. Éppen ezért vigyázni kell a csúszós padlóval, és lépcsőkkel egyaránt. Fél éves koráig ne lépcsőzzön vagy alig, ha van erre lehetőség.
2014. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a kiskutya külföldről lesz, nagyon jó hírű kennelből,egészségügyi garanciával, ahol a szülők szűrve vannak HD A, ED 0. Az örökléstől nem is aggódom, csak egyik ismerősöm azt mondta hogy 5 boxer kutyájuk lett diszpláziás attól mert házban vannak tartva... Az enyém kinti benti kutyus lesz, természetesen kiváló minőségű táppal etetve. Kicsit megijesztett az ismerősöm, nem szeretném hogy az én hibámból legyen diszpláziás, ezt mindenképpen el akarom kerülni.
2014. okt. 2. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy attól lettek diszpláziások mert bent tartják? Ez egy kicsit gyanús nekem. Inkább nem tenyésztőtől vették, vagy legalábbis olyan "tenyésztőtől" ahol nem szűrték a szülőket.
2014. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok. Szerintem egyébként is hajlamosak lehettek a diszpláziára, aztán a csúszós padló jobban előhozhatta a tüneteket vagy nem tudom.
2014. okt. 2. 11:31
 7/8 sippara ***** válasza:
100%
Ne legyen túlhízlalva, kapjon ízületvédőt (zöldkagyló), NE kapjon Ca kiegészítést, egyen normális kaját, ne legyen túlmozgatva, és semmi baja nem lesz :) azért olyan kutyából, akiben nincs meg a hajlam, igencsak nehéz DPset csinálni, ha nem full hülye a gazdi, nyugi :)
2014. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, ezekre a dolgokra odafigyelek.
2014. okt. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!