Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iskolásként lenne esélyem...

Iskolásként lenne esélyem kutyát lakásban tartani? Hogy tudnám/meg tudnám oldani a napi 3-4 sétát?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyust szeretnék, a nagynak szerintem csak még rosszabb lakásban.

De ugyebár itt a probléma, az idő. Persze a szüleim be tudnának segíteni, de nem szeretném, hogy miattam kelljen folyamatosan le-föl rohangálniuk, ha már enyém a kutya, nekem kéne csinálnom...

Valaki iskolás itt? Meg tudta oldani? (ugye mindennel együtt fél héttől kettő-három-négyig vagyok távol, extra esetben öt, heti egyszer.)



2014. okt. 2. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is iskolás vagyok :D nekem nagytestű kutyám van és én megtudom oldani én kertes házban lakom de bent van a házban én reggel 6 kor megyek el és 2-3ra otthon vagyok ő addig alszik (nagyon bír aludni :D)utána játszunk tanulunk sétálunk de mostanság lehet hogy kora reggel is fogunk menni sétálni hogy jobban fáradjon
2014. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Tévedésben vagy. A kutyát nem sétáltatni kell napi 3-4 alkalommal, hanem levinni, hogy pisilhessen. Ez maximum 10 percet vesz igénybe, még a reggeli készülődésbe is belefér. Semmi baja nem lesz, ha nincs időd minden nap sétálni menni vele, ha adsz neki valami játékot, kitombolja magát a lakásban is. Nekünk kinti-benti kutyánk van, rengeteget rohangál magának az udvaron a kerítés mentén a szomszéd kutyákkal. Van hogy csak hétvégén jutunk el sétálni vele. Boldog, elégedett kutya, állandóan mellettünk van. Most is itt fekszik a szőnyegen.
2014. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, zöld kéz mindenkinek, de ti kertesek vagytok. Nekünk lakásunk van, muszáj lenne a séta, hogy mozogjon.
2014. okt. 2. 18:48
 4/9 anonim ***** válasza:
hát igen nekünk könnyebb de a tiéd is megoldható :D
2014. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
amúgy milyen kutyát akarsz??? (tudod milyen jó lesz mikor haza jössz az iskolából és letámad örömében úgy hogy nem bírsz lepakolni ?? eszméletlenül tudnak örülni :D )
2014. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az előző kutyánk órákat tudott le-felrohangálni a lakásban. Mindig lenyúlt magának valamilyen kiürült tusfürdős flakont a fürdőszobából, azt dobálgatta fel a levegőbe, és rohant utána. A kedvenc játéka meg az volt, ha egy rongyot cibálhatott.
2014. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyolc kutyám van egyébként, de mind a másik házunknál :D ebből kérlek ne legyen vita, azért nem hozok fel egyet ide, mert ők megszokták, hogy kint "laknak".


Nem tudom, milyen fajtát... Valami kistestűt, ami nem zsebdög, pl. tacskó. :)

2014. okt. 2. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
:D
2014. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett dolgozok is, és a kutya mégis mindig lejut. Legjobb esetben is 4 körül érek haza. Szerencsém van, mert nálunk mindenki sétáltatja. Az én kutyám, de ők is szeretik, így nem zavarja őket, hogy másra is hárul feladat.


Ettől függetlenül reggel, és amint hazaérek és ettem, kiviszem sétálni. És délután/este hazaérkezés után nem csak eü. sétára, hanem rendes mozgásra, játszunk, botot dobálok, stb, így elfárad közben, és bár kevesebb, de minőségi időt töltöttünk együtt. Hétvégén, illetve ha valami csoda folytán egy nap itthon vagyok, akkor viszont többet vagyunk kint, mint itthon. Sétálunk, játék, futtatom lasztival/bottal, ilyenek. Érdekes módon nem is csak miatta, hanem ha bejövünk, már mennék vissza, mert én is élvezem. :D


Nagyon jól kikapcsol egyébként, ha hazaérek, és elmegyek a kutyával. Olyankor minden megszűnik, csak ő meg én vagyunk. Nem nyűg a sok tennivaló mellett, hanem hobbi, stresszoldás, és örülök ha újra tudunk menni. :)

2014. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!