Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalatot hogy adjam a...

Jutalomfalatot hogy adjam a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Amint kilépek az ajtón, csak a zsebemet szaglássza, nem a feladatra koncentrál. Ül, hívásra idejön, marad, de csak a jutifalatra. De a labdáért pl. ha elszalad, csak a falatra figyel, a labdát meg eldobja (otthagyja). Ilyenkor újra kezdem a gyakorlatot, de már nem hozza vissza.

Hogy tanítsam, hogy jól csináljam? (első kutyám)



2014. okt. 3. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor jutalmazd ha jól hajtotta végre a feladatot. ha már valamelyik gyakorlat megy neki, akkor nem kell mindig adni a falatot, csak minden másodikra-harmadikra.
2014. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jah, kihagytam: ha nagyon kicsi még, akkor max 5-10 perc, és utána játék.
2014. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

A falatot a kezedben tartsd, hogy jól lássa. Az ülésnél lassan elhagyhatod a falatot, általában az a legkönnyebb feladat, az én kutyám is azt tanulta meg elsőnek - 2 perc alatt. :)

Apportírozást pedig úgy taníthatod, hogy először is megvárod míg a labda magától is felkelti az érdeklődését. Ha sikerült akkor eldobod. Ha nem megy utána elindulsz vele együtt és megmutatod neki a labdát. Igazából ez az egész a visszahívással működik, csak az a lényege, hogy a labdát is hozza magával. Szóval ha azt elérted, hogy a labda a szájában van, akkor márcsak hívnod kell jutalomfalttal a kezedben! Ez nagyon fontos, mert akkor biztos megy. :D Ha odaért hozzád akkor kiadod a parancsot: "Tedd le!" és cserébe átadod a falatot. Pár alkalom után automatikusan le fogja tenni eléd minden akadály nélkül mert a falatot csak úgy tudja megenni. :) Aztán pár nap múlva már vezényszavak sem kellenek, csak a labda és a kutya néha-néha egy-két falat. :)

2014. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
A jutalomfalatot ne lefizetésnek használd, hanem tényleg jutalomnak. Ne mutogasd, csak kérd a kutyától a feladatot, hajtasd végre vele (ültetésnél lenyomod a fenekét, behívásnál hosszú pórázzal rásegítesz, vagy megfogod és odaviszed, ahova hívtad), és UTÁNA vedd elő és add neki a falatot, ha végrehajtotta a feladatot. És persze dicsérd is szóban meg simivel, hogy ne a jutifalat legyen az egyetlen motivációja.
2014. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja, labdázásnál meg nem kell falat, pláne ha ennyire rá van fixálódva. Az játék, nem kell belőle feladatot csinálni az elején :)
2014. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokszor dicsérem, simogatom, megveregetem:) Mert amúgy nagyon okos kiskutya, de a labdáért elszalad, aztán sokszor lefekszik vele, és rágcsálja.
2014. okt. 3. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én macskás vagyok, de az én macskám is úgy tanulta meg, hogy ha el akartam kezdeni tanítani, megmutattam neki a jutalmas dobozt, utána eltettem. Ha megcsinálta a feladatot, megdicsértem és ha megint megcsinálta, ha kértem, kapta a falatot. (kivétel a pitizés, mert azt eleve úgy tanítottam, hogy a jutalomfalatot elérje)
2014. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!