Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik ismerősömnek karácsonya...

Egyik ismerősömnek karácsonya egy kiskutyát szeretnék venni? (lent)

Figyelt kérdés

Nem szeretném szegénykét rendesen "becsomagolni", de csak úgy pórázon behozni sem. Tényleg lehet úgy, mint a filmekben, hogy egy dobozba teszem? Vagy egy letakart kutyakosár...?

Nincs ötletem, de nem szeretném, hogy gyanakodni kezdjen, ha meglátja a fa alatt, szeretném, ha mindenképpen meglepetés lenne.

Hogy csináljam?



2014. okt. 4. 12:12
1 2 3
 11/24 Kliszta ***** válasza:
100%

Az tok jo, hogy nem vasarlas, hanem menhely, meg hogy o is akar kutyat, de en akkor sem orulnek neki, ha mas dontene el, hogy MELYIK legyen az en kutyam. Mellesleg NORMALIS menhely meg semmilyen normalis allatmento nem ad kutyat csakis a leendo tulajnak. Nagyon fontos ugyanis, hogy meglegyen kettejuk kozt az osszhang.

Raadasul mi van, ha kozben o is kinezett par kutyat csak meg nem dontott?

2014. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ötlet, de HATALMAS KOCKÁZAT.


ŐNEKI KELL VÁLASZTANI A KUTYÁT.


Viszont ha 100%-ig biztos benne, hogy kutyát akar, akkor vehetsz neki felszereléseket :) Póráz, nyakörv (olyat ami kis-nagy méret között bőven állítható), tálat, bolha és kullancsriasztót, tálakat, fekhelyet.... És közösen elmentek a kutyusért.


Ha féltek, hogy nehéz eset lesz egy felnőtt menhelyes kutya, hozzatok el egy kölyök, néhány hónapos kutyust. És Ő VÁLASSZON, érezni kell, megvan-e a kölcsönös szimpátia a kutyával.


Én tesómmal mentem ( ő nem velem lakik) gyepmesteri telepre kutyáért. Én felnőttet akartam mindenképp, kicsi, max közepes testűt, nem túl hosszú szőrűt, akit le tudok birkózni szükség esetén :D Na, ha rajta múlt volna, vagy egy nagy, hosszú szőrűt hozott volna nekem vagy egy kölyök(!!!) staffordshire terriert. :D Édesek voltak, nem vitás :) Mondtam is neki "Drága nővérkém ez 2x annyit eszik, mint én" meg "Cuki, de ez 2x ekkorára nő és feltörli majd velem a járdát!" XD Végül egy tacsi-bullterrier (?) keveréket hoztunk el :) Hát nem ő volt a legszebb, de vele éreztük azt, hogy "Ő AZ" :)


Úgyhogy csak okosan és körültekintően.

2014. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és felnőttként hoztuk a kutyust. Eleinte aranyos volt aztán ahogy felbátorodott jöttek a problémák is vele együtt (agresszív kezdett lenni más kutyákkal és szomszédokkal), de már az elején eldöntöttem, hogy ez így nincs rendben, úgyhogy neki álltunk tanulni. Sok-sok türelemmel és pozitív megerősítéssel leneveltem erről, most már vígan elvan mindenkivel és a karomat se tépi ki séta közben :) Úgyhogy ja, lehet, hogy problémás egy kutya, de minden a nevelésen múlik és hogy jó kedvvel, türelemmel csináld :))))))
2014. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm végre a normális választ! :)


Nekem nyolc kutyám van, ebből egy menhelyi, három útszélről összeszedett. Semmi gond nincs velük, hálásabbak mint a vásároltak.

Két kutya fajtatiszta, kettő keverék.


Nekem nem kell magyarázni, milyen drága... Az ismerősömnek sem. Volt kutyája, nemrég sajnos elpusztult. Most beszélgettünk róla, hogy szeretne lassan egy újat.

Felszerelést ki tudom fizetni neki én is karácsonyra, de ő is meg tudja venni magának, nincs gond az anyagiakkal. Kérlek, hagyjátok ezt abba! Tisztában vagyok mindennel. A kérdésem csak annyi lett volna, hogy érdemes odaadni, nem, hogy érdemes-e.

2014. okt. 4. 13:08
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszélek sok mindenkinek,hogy tervezek egy második kutyát, mégsem örülnék,hogy ha most karácsonyra vki meglepne egy kölyök kutyával.

1.nincs időm még egy kutyára (egy már van)

2.nincs pénzem még egy kutyára

3.honnan tudja az ismerős nekem melyik kutya tetszik?Nem csak a külső számít,hanem a kutya jelleme!!

Mi van ha te egy pörgős kutyát adsz neki,közben egy nyugodt kutyára vágyik vagy fordítva? vagy éppen egy domináns kutyát adsz neki akit még kezelni sem bír stb stb . Egy kutya 10-15 évig él.Vannak akik évekig tervezik,hogy milyen kutyájuk legyen,milyen kennelből vagy épp menhelyről stb

Szerencsétlen kutyát meg vissza kell majd vinni ha nem felel meg.

Ez nem úgy működik mint a filmekben!!!

A valóságban sok mindenre gondolni kell!!!


Valószínű,hogy eddig örökbe fogadott volna egy kutyát ha nagyon akart volna.Hiszen a menhelyen nem 90-100 ezer ft egy kutya.


5-10-15 ezer ftért ki lehet hozni valahol ingyen is. Csak felszerelés kell hozzá.

Esetleg az jó ötlet,hogy kutyás könyv,póráz,nyakörv tálakat adsz,mert ezeket később feltudja használni.Meg mondod,hogy annyira mondta a kutyát hogy ha majd lesz akkor lesz neki már pár dolog.Esetleg felvetheted neki,hogy szívesen elmész vele a menhelyre kiválasztani a megfelelő kutyát.


De még egyszer írom, ajándékba kutyát nem veszünk.


Általában a kutya gazdi kapcsolat úgy működik legtöbbször,hogy "szerelem első látásra". Ha van 5 kutya és van 1 aki elsőnek oda megy a leendő gazdihoz akkor az a kutya őt választotta ki! Te ettől megfosztod a kutyát és az ismerősödet is.Lehet,hogy nem is passzolnának együtt!

2014. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem,az előttem válaszolók már mindent leírtak,amit magam is a témához fűztem volna. Ha ennyire benne vagytok viszont az új kutyus-projektben,van egy javaslatom : menjetek el az ismerősöddel menhelyre és hagyd,hogy ő válassza ki a hozzá küllemben-jellemben leginkább megfelelő kutyust,vagy legalábbis ha nem is akarod ilyen nyíltan (mert végül is meglepetés lenne) ,legalább finoman próbáld faggatni,milyen jelleműt szeretne,melyek azok,amelyek tetszenek neki,akiket ha úgy adódna,hazavinne... Szerintem simán benne lenne egy ilyen ,,játékban" és ha már kialakul,mely kutyák lennének számára ideálisak,megbeszélni (akár egy másik napon) a gondozókkal,hogy az ismerős,akivel ott voltatok,kiválasztotta xy-t,de te szeretnéd neki ajándékozni,így adják ki neked,ha lehetséges. Persze nem tudom,van-e ilyen opció,ha bizalmatlanok az ilyesmiben,az is jogos,de egy próbát megérhet a dolog (vagy pl előtte felhívod a menhelyet,megmondod,hogy kutyát nézni mentek,de most még nem hoztok el egyet sem,csak az ismerős kiválasztja,aztán ha úgy van,később az adott kutyus lenne neki az ajándék) . Az ilyesmit érdemes előre egyeztetni a menhellyel,hátha akkor ők is úgy állnak hozzá. Mondjuk a szomorú tény az,hogy az én egyik kutyám is menhelyi,és szerintem kb.az utolsó hajléktalannak is kiadták volna,csak vigyék...Nem hivatalos értesülések szerint még altatás is volt egyszer-egyszer,holott nem sintértelepről,hanem menhelyről van szó - a szerződésben leírtakkal pedig nem foglalkoznak,egyszer el nem jöttek,rá nem kérdeztek,mi van a kutyával,jól tartom-e,stb. Mondjuk tény,hogy arany élete van a kis szőrgolyónak,de azért ez az érdektelenség meglepett kicsit...Lehet,hogy te is kifogsz egy kevésbé lelkiismeretes bandát,akik simán kiadják neked is a kutyust.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak : megpróbálhatod egy kibélelt papírdobozba beletenni a kutyust,esetleg egy kis masnit kötni a nyakába,illetve előzőleg érdemes egy kutyakozmetikushoz is elvinni,hogy tegye rendbe,fürdesse meg,ha pedig élősködői vannak,kezeld le őket,stb. Én ahogy a menhelyről elhoztam a kutyámat,egyből az állatorvoshoz mentünk egy általános vizsgálatra,szerintem egy ilyet neked sem ártana majd meglépni,hogy ne egy esetlegesen beteg,koszos kutyust tegyél a fa alá. De nagyon fontos,hogy ténylegesen csak akkor ajándékozz kutyát,ha az ismerősöd maga választotta ki a főként igényeiben és jellemben legjobban hozzá valót és ha 100%-ban biztos vagy benne,hogy nem csak hirtelen fellángolás az új kutyus,hanem egy életre komolyan is gondolja,annak esetleges nehézségeivel együtt.

2014. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 16os, ez egy jó ötlet! Ahogy mondtam, kérdeztem, milyen (küllem, vérmérséklet, ilyesmik) kutyára gondol, de azt hiszem, tényleg el fogom cipelni egy menhelyre. :)

Szerencsére a mi menhelyi kutyusunk a legjobb körülmények közt volt tartva, a szüleim egyik barátjának a lánya vezeti. :)

2014. okt. 4. 14:47
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretnék kutyát, ráadásul menhelyit, szoktam is erről emberekkel beszélgetni, viszont ha beállítanál nekem karácsonyra egy kutyával, úgy vágnálak ki, mint szaros macskát a hóba.


1. Hadd én válasszam már ki, hogy kivel akarom eltölteni a következő 10+ évemet! Azért csak nem mindegy az embernek, hogy milyen temperamentumú, mozgásigényű a kutyája és ha problémája van, akkor olyan legyen, amivel a gazdi meg tud birkózni.

2. Ahogy előttem is írták, ha menhelyit/gyepiset szeretne és még mindig nincs neki, annak valószínűleg nyomós oka van: vagy mégsem érzi magát lelkileg felkészültnek egy újabb kutyára, vagy nem tudná ellátni (valahogy nem hiszem, hogy élete végéig fizetnéd az élelmezését, oltásait, gyógykezeléseit, kutyaiskolát stb.), vagy nem lenne rá elég ideje. Mivel 8 kutyád is van, gondolom nem kell bemutatni, hogy egy kölyköt felnevelni, tanítgatni, szobatisztaságra szoktatni stb. mekkora nagy munka és felelősség.


Volt már nekem utcáról befogott, ideiglenes kutyám, nagyon örülök, hogy segíteni tudtam neki, de egyszerűen nem éreztem, hogy az én kutyám lenne, nem passzoltunk össze, a mozgásigényével és munkakedvével meg röpke 2 hónap alatt az őrület határára kergetett (én meg gondolom őt a benyugtatózott csigát megszégyenítő lassúságommal).

Én nagyon csodálom az olyan embereket, akik mindenféle-fajta kutyát tudnak kezelni, de az emberek nem egyformák és sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.


Szóval ha nem akarsz nagyon kiszúrni az ismerősöddel, inkább vegyél neki egy jó kutyás szakkönyvet, annak szerintem jobban örülne. Más esetben mondanám, hogy készíts neki beváltható kupont, aztán együtt elmentek megvenni a jószágot, de az, hogy aktívan foglalkozásigényes társállatról van szó, jelentősen megnehezíti a dolgot.

2014. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy menhelyre így nem adnának ki kutyát neked. Főleg nem olyan helyről, ahol gondozzák is az állatokat megfelelően.
2014. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
És ha elmennétek együtt és amikor választott azt mondod hogy ajándék? :)
2014. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!