Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta vagy futtatás?

Séta vagy futtatás?

Figyelt kérdés

Ismerősök, kutyás emberek azt javasolták nekem, hogy jót tenne a kutyámnak, ha futni vinném bicajjal. Szerintük, a nagytestű kutyusoknak szükségük van arra, hogy a megszokott séta mellett plusz terhelésben részesüljenek két-három naponta.

Egy kicsit viszolygok ettől. Kertvárosban élek, sokszor szoktam látni velem egykorú vagy idősebb emberkéket futtatni kerékpát mellett kutyákat. Természetesen látszik rajtuk, hogy jó testfelépítésük tőle. (egyik-másik stafinak kétszer vastagabb a láb felsőrésze, mint az én bicepszem).

Attól tartok, hogy ezen a téren hiányosságaim vannak kutyázás terén. Semmilyen esetben nem kívánok sérülést okozni a kutyámnak. Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy elég lenne-e neki a megszokott háromnegyed órás utcai/parki séta labdázással, futással vagy jobb lenne megpróbálni biciklis futtatást?

Ha megosztanátok a tapasztalataitokat, véleményeteket velem, nagyon megköszönném.



2014. okt. 5. 13:38
 1/4 sippara ***** válasza:
Csak azt nem írtad le, hogy a kutyád milyen idős, mekkora, hány kiló, milyen kondiban van most, van/lehet-e bármilyen ízületi problémája :)
2014. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bemelegítés nekik is fontos, ezért mindenképpen sétával, lassú futással kezd.

Utána meg úgyis látod, ha fáradt.

2014. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy kell-e a kutyának a futás, nem a méretétől függ. Ha nagyon pörög, tele van levezetetlen energiákkal, akkor tényleg kellhet neki valami sportolás jellegű elfoglaltság, például bringával futtatás, bár ugye ezer más dolgot is lehet amúgy kezdeni vele, nem kell ennél leragadni. Ha a bringánál maradsz, figyelj rá, hogy ne betonon vidd, mert tönkrevágja az ízületeit, illetve próbáld meg nem túlterhelni, hanem fokozatosan szoktatni. Ha meg nem pörög, elég neki a mostani séta, akkor felesleges még plusz futkosással is szívatni.

Olyan viszont nincs, hogy séta vagy futás, mert ha kell is neki az extra terhelés, akkor is szüksége van a szokásos sétára, játékra, bandázásra is, azt nem lehet kiváltani.

2014. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
Bringás futtatásnál arra is figyelj, hogy először csak toljad és laza pórázon tanítsd meg melletted bandukolni...majd lassan indulj el és fokozatosan növeld a tempót
2014. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!