Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarakról hallottam?

Az agarakról hallottam?

Figyelt kérdés

...hallottam tegnap egy beszélgetést kutyások körében, ahol valaki arról mesélt, hogy agártenyésztő ismerőse, aki futtatja is a kutyáit beszámolt arról, hogy bizony az ő agarai elkapják a kistestű (pl. csivi, yorki) kutyákat, ezért is jár velük eldugott helyekre. És bizony ez az agarak nagy részében teljesen normális reakció, hiszen a műnyúl után való rohanás ugyanaz mintha a való életben ismétlődnék meg ez.


Az agarakkal nagyon nem vagyok képben, de nem is kétlem a fent elmondottakat, viszont szöget ütött a fejembe a dolog, hogy akkor most ha pl. kimegyek a "hajógyárira" és ott futtatják őket - előfordul - akkor fogjam a kutyám, tegyem zsebre és rohanjak hazáig?! Ezt ugye azért mégse...


Hozzáértők?



2013. máj. 16. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van Agaram és két mini méretű kutyám mellette. Mivel összeszoktak nem bántja őket, de volt, hogy a kicsik szaladgáltak és ő nyuszinak nézte és kergette. Ha rászólok természetesen békén hagyja, de simán elképzelhető, hogy a vadászösztön miatt megfogják ezeket a pici kutyákat. Amúgy egyáltalán nem agresszív fajta, nem kell tőle félteni a kutyákat, de ha szaladnak a kicsik, akkor beindul az ösztöne és utánamegy.
2013. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

aktívan vadászó, vagy akár csak erősebb ösztönnel rendelkező agárnál ilyen simán előfordulhat, főleg a nagyobb testű, szilajabb fajtáknál (magyar, barzoj). és nem csak a kistestűeket, hanem akár egészen nagy méretű kutyát is zsákmánynak nézhet.

hallottam már én is - megbízható forrásból - olyan magyar agárról, aki kinn a mezőn mérettől-, nemtől,- kortól függetlenül megfogott (és megölt) minden kóbor(ló) kutyát, holott otthon teljesen normálisan, falkában élt.

2013. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sameths ***** válasza:
100%

Ez sajnos, a vérében van, viszont nem kell aggódnod. Azok a gazdik, akik pl. a Hajógyárira járnak, felelősek és nem vinnék oda a kutyáikat, ha veszélyesek lennének.

Mi sok agárral találkoztunk eddig, de mind nagyon okos, jólnevelt volt.

2013. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem orosz agaram van és bizony nem kevés munka volt, hogy leszoktassam őt erről. Kölyökként nem volt vele ilyen gond, tehát nekem is hatalmas meglepetés volt mikor ivarérés után felvette ezt a magatartási formát, persze csírájában fojtottam el a dolgot de nem is munka kutyáról beszélünk ugye, plusz én jól kezelem a hasonló problémákat. Persze egy olyan agár aki szokott kistestű kutyákhoz akar csak sétáltatások során is az azért más tészta
2013. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán előfordulhat egy verseny vagy vadászagárnál. Magyar agarakkal és barzojjal még dúvad kutyákra is szoktak vadászni egyes helyeken, amelyek nagytestű kutyákat is megölnek.
2013. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Többek között erről is szó volt azon a bizonyos beszélgetésen: mező, kóborkutya, kinyúvasztotta...brrr.


No persze nem pánokoltam be, de azért jobb félni....


Arról nem beszélve, hogy ezek a dolgok nekem abszolute újdonságnak hatottak, másrészről pedig tapasztalatom szerint addig nincs nagyobb gond egy-egy "ösztönösebb" fajtával sem, amig nem válik divatkutyává...mert akkor idióta gazdák ellen nincs védelem..

2013. máj. 16. 11:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megy a zöld kéz mindenkinek:)
2013. máj. 16. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!