Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves kutyámnak tanítom,...

1,5 éves kutyámnak tanítom, hogy "Ül! " - a kérdésem; mi a sorrend? (lent a részletek)

Figyelt kérdés

Az jó ha elé tartom a jutalomfalatot és csak akkor kapja meg ha leül? Esetleg addig ne lássa amíg le nem ül és akkor odaadom? Vagy esetleg félreértené és azt hinné, arra akarom rávenni hogy juti falatnál üljön le, de magára az ÜL-re nem hallgatna? Mi még a jó módszer?


Én hallottam olyat is, hogy 1,5 éves kutya nem nevelhető de olyat is, hogy a nevelés korfüggetlen - erről valamit?



2014. okt. 6. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:
áll veled szemben a kutya, kimondod az ül vezényszót, és hirtelen a feje fölé emeled a kezed. le fog ülni, akkor dicséret, és kaja.
2014. okt. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sem a nevelés, sem a tanítás nem korfüggő. Amíg a kutya magánál van és nem szenilis, addig képes tanulni.


Az ülnél a legjobb, a feltartod a falatot, mondod a vezényszót. Lehet, hogy kínlódik egy darabig, de amikor leül, azonnal odaadod neki. És ezt ismétled. Amikor már biztosan csinálja, akkor mondhatod neki a parancsot kaja nélkül is - amit persze odaadsz neki, miután leült.

2014. okt. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem arra nem akart leülni, hogy fölé húztam a kezem, lenyomtam a seggét és mondtam: Ül! Adtam egy jutalomfalatot arra, hogy én ültettem le erőszakkal.

Ezt megcsináltam párszor, aztán egyszer csak rájött és leült magától a vezényszóra. Volt nagy öröm és jutalom. Aztán ezt elismételtük 100-szor.

Másnap a kaját az asztal tetejére tettem. A kezembe nem volt semmi, nyitott kézzel kértem, hogy üljön le és megcsinálta úgy is. Az asztalról levettem egy jutalmat és odaadtam neki. Ez így berögzült neki.


Aztán megtanítottam pacsizni, de csak akkor ad pacsit, ha felfordítom a tenyeremet és nyújtom felé.


Kaja nélkül megcsinál mindent, de előfordul hogy nem kérek semmit, ő mégis odajön, leül és integet. Ebben az esetben megdicsértem egy öleléssel, de kaját nem adok, mert ha ő mondja meg mikor kapjon enni, attól elkanászodhat.

2014. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fenéklenyomásos módszer nem a legjobb. Tanítani inkább úgy érdemes hogy nem nyúlunk a kutyához, hanem rávezetjük hogyan csinálja. tartsd az orra elé, aztán kezd el húzni a feje búbja felé hogy kövesse az orrával. Ne add neki oda, amíg le nem ül. Automatikusan le kell ülnie hogy elérje a falatot. Lehet több időbe fog telni de kitartást. Ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet,abban képekkel is illusztrálva vannak a folyamatok.
2014. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!