Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a golden retriever...

Lotti321 kérdése:

Szökik a golden retriever kutyám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos, de mikor gondolja átugorja a kerítést.Olvastam, hogy a kinti kutyákat is kell sétáltatni, de mióta elvittem elkezdett szökni.Volt már kint pórázzal és a nélkül is.Póráz nélkül szépen jön velünk.Tanítgatom és játszok is vele.Van időszak mikor nem megy el, de utána megint.Nagyon megköszönném a segítőkész válaszokat, tanácsokat.

2014. okt. 6. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy unatkozik, de (lehet lepontozni) simán vannak olyan kutyák, akik egyszerűen szökősek, nem ragaszkodnak úgy az emberhez. Ezekkel nem nagyon lehet mit kezdeni sajnos.
2014. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros? Mekkora a kerítésetek?
2014. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Hű! Ez nekem tök fura.

Nálunk a kerítés kb. 180 vagy több cm.

Mi menhelyről hoztuk a kutyánkat (nagy testű) amikor először kint volt éjjel kb. 0 percet sem aludtam, mert féltem, hogy reggelre már nem lesz ott (így utólag visszagondolva butaság volt)

De nem hogy nem ment el, hanem a bejárati ajtóhoz kb. oda tapadt.

Szerintem ha napközben foglalkozik vele valaki, vagy viszitek akárhová, akkor le van foglalva, ergo nem unatkozik.

2014. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:
100%
A goldi vadászkutya, neki az élete a sok séta. Lehet akármekkora a kert, akármyilyen magas a kerítés, ha nem viszed sétálni, megy egyedül. Nem azért szökik, mert egyszer elvitted és rájött milyen jó kint, magától is menne. Minél többet sétálsz vele, annál ritkábban indul neki egyedül. :-)
2014. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit setaltatod? Egy goldinak kell napi masfel ora. Ha ez nincs meg, szokni fog, mert valahogy le kell vezetni az energiait. Az sem mindegy, mikor szokik. Ha elmentek otthonrol, akkor lehet, hogy titeket akar megkeresni. A rangsor rendezese segithet ezen. Ha kan, lehet, hogy szukak utan jar, erdemes ivartalanittatni. (Akkor is, ha szuka)
2014. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd szuka kutyája ivartalanítás után is szökött. Beagle.

Sima séta kevés, feladatokat is kell neki adni és sokat futtatni. Viszont ha egyszer rákapott a szökés ízére, akkor nagyon nehéz lesz erről leszoktatni. Magasítsátok meg a kerítést vagy zárjátok el, amíg nem vagytok otthon.

Ha tényleg csak időszakosan szökik, érdemes lenne kideríteni az okot. Elcsalja valaki? Vagy a tüzelés miatt? Ha utóbbi, akkor az ivartalanítás valószínűleg megoldja a gondot.

2014. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha napi 4-5 óra aktív és passzív foglalkozás után is szökik akkor már van okod panaszkodni. Naponta séta (lehet hogy a kutyádnak 1 óra kevés, de kerti kutyának általában ennyi elég, viszont ha a kutyád extra nagy mozgásigényű akkor lehet hogy 2-re lesz szükség), tanítás (kapjon feladatokat is, mindig legyen valami új!), játék (a Goldenek apport mániásak, ezzel órákra letudod fárasztani ha jól csinálod!), alapparancsok átgyakorlása (minimum minden másnap, de inkább minden nap), valamint tölts vele elég időt passzívan is.

Ha nem fajtatiszta vagy nem akarsz kiálíltásozni akkor pedig az ivartalanítás ajánlott, mert minek maradjon ivaros? Csomó betegséget megelőztök, és szökni sem biztos hogy fog ezek után!

Ha ezek után is szökik (mert ilyen is előfrodulhat): Elkerített rész a kertben: kennel, felül is zárt, beton alappal, atombiztos kerítéssel. Ha nagy a kertetek ezzel olcsóbban kijöttök mint egy kerítés megmagasítással. Fontos hogy mindenhol zárt legyen egy része legyen fedett és legyen benne kutyaház valamint 15 nm legyen minimum! Ha ide elzárjátok amikor éppen nem tudtok vele foglalkozni nem fog szenvedni. De ehhez a fent leírtakat be kell tartani, mert csak akkor lesz boldog élete! Ezekután tuti, hogy nem fog szökni, mivel be van zárva. :) A kerítés megerősítése szerintem drágább, mint a kennelépítés.

2014. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!